totale showroom- opruiming i.v.m. verhuizing 25% _r 50% -75% DE GRAAF week 2 week 3 v.a. 5,-p/m2 f\ www.dezuidplas.nl REALISEERT, UW WOON WENSEN "Zie vrijheid als een luxe" Sterke bezetting Vink Top 12 schaaktoernooi afï de Haij van derWende 31 mei 11 advocaten Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling v-a- 32.900,- intratuin de spits interieurstudio Thuis in de regio. BOUWBEDRIJF HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 MEI 2013 www.bouwbedrijfdegraaf.nl Schaken Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c. Elke zondag gesloten. www.intratuin.nl kleurtje leven Oude locatie: Watermanweg 125 3 mei - 9 mei 10 mei -16 mei 17 mei - 26 mei h I ct Nieuwe locatie: woonmall alexandrium III tel.010 - 341 56 39 watermanweg 123 fax 010 - 341 56 37 3067 ga rotterdam e-mail: info@despits.nl website: www.despits.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle o/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Vervolg van voorpagina Wethouder Jan Verbeek en Lisa Lindhout leggen een krans bij het monument in Moerkapelle. Julianaweg 20 2752 BC Moerkapelle Tel.: (079) 593 12 40 Fax: (079) 593 23 91 info@bouwbedrijfdegraaf.nl Moordrecht - Bij het herdenkingsmoment werd ingetogen geluisterd naar muziekstukken door harmonie Kunst na de Arbeid. Nadat de trompettist het taptoe-signaal ten gehore bracht, was Moordrecht samen met de rest van Zuidpias en Nederland twee minuten stil. leder jaar weer een bijzonder mo ment, dat mensen raakt en waarbij ook deze avond emotieszichtbaar waren. Na het zingen van het Wilhelmus nam burgemeester Gert-Jan Kats het woord. Hij sprak over het thema van dit jaar 'Vrijheid spreek je af. Hij benoemde de individualistische maatschappij en wat wij daarin ver staan onder vrijheid. "Wat doe jij aan vrijheid? Als iemand pest, pest jij dan mee? Denk daar eens over na en zie vrijheid als een luxe." Met het toepasselijke spreekwoord 'Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet', laat Kats ieder een over vrijheid nadenken. Vervolgens werd het gedicht 'De stilte spreekt' van Charlotte Fontijne voorgedragen, waarna twee leerlin gen van groep acht van basisschool Meester Lalleman een kort gedicht ten gehore brachten. Na het spre ken van de betekenisvolle woorden werden de kransen gelegd en startte het défilé. V =y; - Burgemeester Gert-Jan Kats spreekt bij het herdenkingsmonument over vrijheid in onze individualistische maatschappij. om 10.30 uur het startsein voor de invitatie- en kandidatengroep Om 13.00 uur beginnen de jeugdgroep en de VINK groep en om 13.15 uur gaat de teamwedstrijd van start. De prijsuitreiking vindt rond 17.00 uur plaats. Publiek is welkom; de toegang is vrij. Moordrecht - Schaakvereniging De IJssel hield in 1996 voor het eerst een Top 12 toernooi met, toen nog, twaalf deelnemers die streden om de titel van beste schaker van de Zuid piasregio. Mede dankzij de sponsoring door het dit jaar honderdjarige Bouwbedrijf Frans Vink ft Zn is het toernooi inmiddels achttien jaar later uitgegroeid tot een schaakfestival met zestig deelnemers. Het achttiende Vink Top 12 toer nooi vindt plaats op zaterdag 11 mei in gebouw De Zespunt aan de ï;oleniaan 1a. In de hoofdgroep behoren tot de favorieten titelver- diger Gerard van Ommeren van Moerkapelle en de sterkste scha kers van Moordrecht Henk-Jan en i?-h Evengroen, vorig jaar nummer 'ee en drie en in voorgaande ja ren ook winnaars van het toer nooi. Tot de deelnemers behoren voorts de clubkampioenen van Naast de invitatiegroep, uitgeno digd door de organisatie, is er ook een kandidatengroep met twaalf subtoppers. De wat minder geta lenteerde schakers, afkomstig van diverse verenigingen, komen uit in een teamwedstrijd. De winnaar van de kandidatengroep mag in 2014 aantreden in de invitatiegroep. Daarnaast is er een jeugd Top 12 met de sterkste jeugdspelers uit de regio onder de twaalf jaar. Ook de sponsor is met een aantal familie leden aanwezig. Zij strijden in de Vink-groep om 'de beste Vink'. schaakverenigingen uit de regio. Wethouder Arjen Hazelbach geeft

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3