Zuidpias Maak gebruik van uw inspreekrecht! Schoolsportweek Nieuwerkerk aan den IJssel 2013 Zuidpias O dorps Wees de vakaritiedrukte voor! Qwieke dorpsdag Nieuwerkerk aan den IJssel: Veranderingen in de zorg gemeente WEEK Maandag 13 mei, 18.45 uur, Comenius College Voor ouderen nu en in de toekomst, Voor wie zorg geeft en zorg nodig heeft HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 8 MEI 2013 Heeft u eeri mening over een onderwerp op de agenda van de gemeenteraad? gemeente Inspreekrecht bij informatie bijeenkomsten, programmacom missies en raad. Om uw inbreng zo vroeg mogelijk in het besluit vormingsproces van de raad en het college te betrekken, kunt u al tijdens de informatiebijeen komsten of de vergaderingen van programmacommissies en raad inspreken op geagendeerde onderwerpen. Tijdens informa tiebijeenkomsten kan dat zelfs op een ongedwongen manier. U hoeft zich dan van tevoren niet aan te melden. U kunt zich dan tijdens een bijeenkomst in de dis cussie mengen of vragen stellen. Formeler gaat het er aan toe bij het inspreken in de vergaderingen van de programmacommissies en in het opiniërende deel van de raadsvergadering. U moet zich daarvoor vooraf aanmelden (uiterlijk 12.00 uur op de dag van de betreffende vergadering) bij de griffie via griffieOzuidplas.nl of tel.(0180)330 313. Spelregels U kunt niet inspreken bij een pro grammacommissie of raad: over een besluit van het college of raad waartegen bezwaar en beroep openstaat of heeft gestaan (bij de rechter) of een zienswijzenprocedure als bedoeld in de Algemene wet bestuursrecht; over besluiten met betrekking tot benoemingen, keuzen, voor drachten of aanbevelingen van personen; over een gedraging, waarover een klacht ex artikel 9.1 van de Algemene wet bestuursrecht kan of kon worden ingediend; in het nieuwe vergadermodel is het niet mogelijk een tweede keer in te spreken op een docu ment dat niet in de tussentijd gewijzigd is: wanneer u tijdens een programmacommissie of tijdens het opiniërende deel van de raadsvergadering heeft ingesproken, en het document in de tussentijd niet gewijzigd is, kunt u niet meer inspreken tijdens de raadsvergadering. Voor het inspreken bij de verga deringen van de programmacom missie Ruimtelijke plannen geldt ook het volgende: U kunt niet inspre ken over concept (voor) ontwerpbestemmingsplannen; U kunt wel inspreken als u een zienswijze heeft ingediend tegen een ontwerpbestemmingsplan. Onderaan de persagenda (die in Hart van Holland wordt gepu bliceerd) geven we altijd aan bij welke onderwerpen u al dan niet kunt inspreken. Vragen? Heeft u over het bovenstaande nog vragen, belt u dan gerust met de griffie (0180-330313). is uw reisdocument of rijbewijs (bijna) verlopen? Wacht dan niet en maak een afspraak! Dit kan via www.zuidplas.nl of via 0180-330300. U kunt zelf bepalen op welke dag en welk tijdstip u wilt langskomen. Bovendien hoeft u niet te wachten. U wordt geholpen op de afgesproken tijd. Zo voorkomt u lange wachttijden bij de balies door de vele aanvragen wegens de vakantieperiode. 14 AUS/AOO— !23-»W7W l.TS m r van 26 20 U Van maandag 13 tot en met vrijdag 17 mei vindt in Nieuwerkerk aan den IJssel weer de jaarlijkse school sportweek plaats. De groepen 4 tot en met 8 van alle Nieuwerkerkse basisscholen maken in deze week kennis met verschillende sport onderdelen op de sportvelden van Dorrestein, in de Parkzoomhal en het zwembad. De groepen 8 zullen de schoolsportweek op maandag aftrappen met onder andere het spectaculaire onderdeel dansplaten. Verder is het programma weer gevuld met oude en nieuwe sportonder delen, waaronder voetbal, korfbal, tennis, taekwondo, rugby, handbal, waterpolo, hockey en dansen. Deze sporten worden verzorgd door de lokale sportverenigingen. Dagelijks tijdens het pauzeprogramma in de Parkzoomhal (m.u.v. de woensdag) houden verschillende verenigingen spectaculaire demonstraties. Alvast inschrijven voor G-Olympics op 5 juni De sportdag voor mensen met een beperking heeft dit jaar een eigen dag gekregen. Deze middag wordt gehouden op woensdagmiddag 5 juni bij korfbalvereniging IJsselvogels in Moordrecht. Het thema van deze sportdag is G-Olympics Zuidpias! De officiële opening van deze G-Olympics gaat van start met het aansteken van het Olympisch Vuur. Tussen 14 en 17 uur zijn leuke activi teiten te doen, zoals diverse sporton derdelen, een ritje met de huifkar en het springkussen. Ook de vaste gast Ben de Banjoman is weer aanwezig. Inschrijven kan per e-mail naar g-olympics0zuidplas.nl onder ver melding van naam deelnemer, leeftijd, adres en telefoonnummer. De komende jaren verandert er veel in de zorg, met name voor kwetsbare burgers. Tijdens de dorpsdagen 2013 staan de AWBZ en de WMO centraal: maatwerk, zelfredzaamheid, betrokkenheid van familie en vrienden, betere afstemming, decentralisatie naar gemeenten en bezuinigingen zijn onderwerpen die aan tafel graag met u besproken willen bespreken. Politiek café Dit jaar is er een politiek café aan het programma toegevoegd. Hier kunt u informeel in gesprek met raadsleden van uw gemeente. Programma 18.45 uur Inloop 19.00 uur 19.15 uur 19.30 uur 19.45 uur Welkom introductie programma door burgemeester Inleiding Korte presentatie (2-3 min) door instanties die aan tafel zitten. 3 tafels 20.30 uur 20.50 uur 21.00 uur 21.30-21.45 einde avond Tafel 1: Eigen kracht Aan tafel: ouderenadviseur, mantelzorgondersteuner, gemeente Tafel 2: Scheiding wonen en zorg Aan tafel: zorginstellingen voor ouderenzorg, verstandelijk gehandicapten en psychiatrie Tafel 3: Wat betekenen de veranderingen voor u vangnetfunctie gemeente Aan tafel: gemeente Mondeling (plenair) verslag per tafel Burgemeester reageert en sluit af Politiek café meldpunt projectententoonstelling U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar: Gemeente Zuidpias Qwieke Dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VB Naam Adres Postcode plaats Ja, ik kom naar de dorpsavond in Nieuwerkerk aan den IJssel Ik neem deel aan tafelgesprek i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5