Wilt ii nooit meer onnodig wachten bij de kassa? 'Ver-van-mijn-bed-show' trekt weinig publiek "Bereikbaarheid parallelwegen mag niet verslechteren" Spreekuur PvdA Zuidpias Klikken mag Nadelig resultaat jaarrekening Dierencentrale r JsjJJjJ JJJU'JJVUyji Raam decoratie HART VAN HOLLAND ZUID^Ê\ 15 MEI 20lT Zorgen om zorg op derde Qwieke dorpsavond Muziek Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl maksffi&BÊ* Vanaf 5 juni bij Jumbo aan de Dorpsstraat 129 in Zevenhuizen. jumbosupermarkten.nl/zevenhuizen Hallo Belanghebbenden geïnformeerd over ontwerp Hoofdweg-West www.enkast.nl 0180-634866 Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Gert-Jan Kats toonde zich maandagavond teleurgesteld over de lage opkomst op de derde Qwieke dorpsavond in het Comeniuscollege in Nieuwerkerk aan den IJssel: "We heb ben als gemeente alles gedaan wat we konden bedenken om het kenbaar te maken. Als er slechts twintig van de twintigduizend inwoners van Nieuwer kerk verschijnen, dan is dat wel jammer. Door Erwin van 't Hof De bewoners namen samen met be leidsmedewerkers van de gemeente, raadsleden en professionals uit de zorg plaats aan een drietal tafels om te praten over veranderingen in de zorg en de rol die de gemeente moet spelen als 'vangnet'. Pakket op maat Door het lage bezoekersaantal werd de dorpsavond meer een onderonsje tussen professionele zorgverleners en anderen met affiniteit met de zorg, dan een discussie met bewoners. Aan de drie tafels werden niettemin nut tige conclusies getrokken. Dat het voor veel ouderen onduidelijk is op welke zorg zij precies recht hebben bijvoorbeeld, dat er gezocht moet worden naar nieuwe manieren om meer vrijwilligers warm te maken voor de zorg, en dat ouderen in de toekomst meer hulp moeten krijgen bij het verwoorden van hun hulp vraag. Met name de laatste aanbeve ling kon op veel instemming rekenen. Vaak krijgen ouderen een totaalpak ket aan zorg toegewezen, terwijl een pakket op maat niet alleen prettiger is voor de zorgbehoevende, maar ook goedkoper voor de zorgverleners. Zwaksten Het onderwerp van de discussie was op enig moment ook de afwezigheid van belangstelling voor de avond bij de gewone burger. "Wat dat betreft maak ik me echt zorgen om de zorg. Als er weinig mensen mee bezig zijn, dan is het ook moeilijk om echt iets te bereiken", aldus een medewerk ster van een zorginstelling. Daar was Siska de Lange van zorginstelling Gemiva het roerend mee eens: "Door de decentralisaties gaat er echt veel veranderen voor de zorgbehoevende in de regio. Daar komt ook bij dat de overdracht van rijkstaken naar de ge meente gepaard gaat met een grote bezuinigingsslag. Als we daar samen geen efficiëntere oplossingen voor vinden, komen juist de zwaksten in de samenleving straks ernstig in de problemen." Zaterdag 18 Mei - 20.00 uur Concert Gerben Mourik (orgel) en Hans Kapaan (hobo) Oude Dorpskerk, Nieuwerkerk a/d IJssel Entree: 7 euro, CJP 4 euro Elke woensdag - 20.00 uur Line Dance Nijverheidscentrum 50, Zevenhuizen Zaterdag 18 mei, zondag 19 mei en maandag 20 mei - 11.00 tot 17.00 uur Pinkst'Art in alle kernen van Zuidpias Info: www.pinkstart.nl Zaterdag 18 Mei 9.00-17.00 uur Expositie Ingrid Bovekerk-vd Vlugt en cursisten Atelier Artistique, Moerkapelle Te abstract De burgemeester denkt te weten waarom de opkomst zo laag was. "Voor veel mensen is zorg een ver- van-mijn-bed-show. Er wordt pas over de mogelijkheden nagedacht als zorg plotseling noodzakelijk is. Ik denk dat dit de verkeerde insteek is. Natuurlijk hoeft iemand er niet altijd mee bezig te zijn, maar het is wel goed om soms na te denken over za ken die in de toekomst onherroepelijk op je afkomen", aldus Kats. Daarbij merkte de burgemeester op dat bij voorgaande dorpsavonden met een thema dat bewoners wel direct raakt, het een stuk drukker was. "We heb ben avonden gehad over criminaliteit en inbraak, dan zie je meteen dat de opkomst een stuk hoger is. Misschien is dit thema te abstract geweest." Burgemeester Kats: "Het is goed om na te denken over zaken die in de toekomst onherroepelijk op je afkomen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bewoners en bedrijven worden donderdag 23 mei geïnformeerd over het ontwerp voor de Hoofdweg-West in Nieuwerkerk. Op 27 mei is er een tweede avond over de plannen om de capaciteit van de weg te verruimen. Begin april bleek de gemeente Rot terdam onder strikte voorwaarden bereid af te zien van verbreding naar vier rijstroken, een plan dat de gemeenteraad van Zuidpias eind 2011 al afschoot. Een van de voor waarden van Rotterdam voor be houd van twee rijstroken is dat er minder afritten naar de ventwegen komen. De Belangenvereniging Hoofdweg Nieuwerkerk reageert op de brief, die Rotterdam hierover aan Zuid- plas heeft gestuurd. "Op basis van de inhoud van de brief hebben wij een aantal vragen/bedenkingen. Op zich zijn we blij dat Rotterdam in stemt met een oplossing waarbij de Hoofdweg niet verdubbeld wordt. Maar uiteraard mag dat niet leiden tot een onaanvaardbare verslech tering in de bereikbaarheid van de bewoners/bedrijven aan beide pa rallelwegen (Hoofdweg Zuid en Noord), danwel dat er overige on aanvaardbare situaties ontstaan als gevolg van de eisen van Rotterdam." De oorspronkelijke afspraak tussen Rotterdam en de voormalige ge meente Nieuwerkerk aan den IJssel voor verdubbeling van de Hoofdweg tussen de Laan van Avant-Garde en Capelle aan den IJssel, stamt uit 2001. Reacties die belanghebbenden op de informatieavonden kenbaar maken, worden meegenomen bij het infor meren van de gemeenteraad over dossier Hoofdweg-West. Als uit eindelijk niet aan de voorwaarden wordt voldaan, dan valt Rotterdam terug op het oude plan van verdub beling van het aantal rijstroken, zo heeft de stad laten weten. Moordrecht - PvdA Zuidpias houdt donderdag 23 mei spreekuur in de Zespunt aan de Molenlaan 1. Twee fractieleden en/of bestuursleden zijn aanwezig om vragen te beant woorden. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden (niet verplicht): 0180-316684 of 06-33736154. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zuidpias - De jaarrekening van de gemeente Zuidpias over 2012 laat een nadelig resultaat zien van 9,5 miljoen euro. Dit komt voornamelijk door de verminderde waarde van gronden die de gemeente in haar bezit heeft. Het grondbedrijf is met 11 miljoen euro afgewaardeerd. Op de post bedrijfsvoering staat een positief resultaat van ruim 1,5 mil-, joen euro. Dit is het gevolg van een verbetering van de bedrijfsvoering en een bezuiniging van 7,5 miljoen euro. De jaarrekening wordt woensdag avond besproken in de programma commissie planning en control. Gevonden Kat, grijs effen, lichte bef, klein van stuk, Zuid- plasweg Zevenhuizen. Kater, cypers, Burg. Klinkhamerweg Ze venhuizen. Voor meer informatie: 0 186-601199 of www.dierencentrale.nl Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11