Patiënten waarderen het GHZ met een 8 AGENDA I Unieke Vrouw-Kindzorg in GezinSuites Informatieavond thuis dialyseren Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen '9 HART VAN HOLLAND I ADVl r A/7// I 15 MEI 2013 Naast het bieden van goede en hoogwaardige medische zorg, willen we ook het verblijf in ons ziekenhuis zo aangenaam mogelijk voor u maken. Daarom meten we regelmatig hoe u de zorg bij ons heeft ervaren. In oktober 2010 zijn we gestart met een patiënttevredenheidsonderzoek. Dit geeft ons elk kwartaal inzicht in hoe we de zorg in het GHZ verder kunnen verbeteren. En dat werkt! Sinds de start van dit tevredenheidsonderzoek zien we het rapportcijfer telkens wat verbeteren. Het afgelopen kwartaal kregen we van onze patiënten zelfs een 8,0. De resultaten laten zien dat de zorg die door medisch specialisten en andere medewerkers wordt geleverd, het belangrijkste is. Uit de mooie rapport cijfers die zij in het onderzoek kregen, blijkt dat zij goed aan uw verwachtingen voldoen. Ook op het onderdeel 'informeren van patiënten' scoren we een mooi cijfer: een 7,9. Patiënten verwachten op dit gebied echter nog meer van ons. Door open te staan voor uw inbreng kunnen we het zorgproces optimaal laten aansluiten op uw wensen. En dat dat werkt, blijkt: maar liefst 44% van onze patiënten zou het ziekenhuis zeker aanbevelen bij een vriend of familie. Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00 -12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Jozeflocatie Chronische pijn Fibromyalgie Borstkanker 6 juni Stoma Informatiebijeenkomsten Jozeflocatie 21 mei Bevallen in het GHZ met kraammarkt 19.30-22.00 uu Borstvoeding 20.00-22.00 uur Informatiebijeenkomsten Bleulandiocatie 30 mei Thuis dialyseren met de Nx Stage 19.30-22.00 uur Bleulandiocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl Volg ons op Facebook www.facebook.com/GroeneHartZiekenhuis Volg ons via Twitter www.twitter.com/GHZgouda Bleulandiocatie Begin 2014 wordt in de nieuwe vleugel op de Bleulandiocatie een Vrouw-Kindcentrum geopend. In dit centrum werken de specialismen Kindergeneeskunde, Gynaecologie en Verloskunde nauw samen om kwalitatief hoge zorg te geven aan vrouwen, (aanstaande) moeders, pasgeborenen, kinderen én hun ouders. Het samenzijn van geliefden en gezins gerichte zorg staan hier centraal. Het nieuwe Vrouw-Kindcentrum gaat daarom werken met GezinSuites. Tijdens het zorgproces is de hulp verlener in deze GezinSuite 'te gast' bij de patiënt. Het GHZ beschikt volgend jaar over maar liefst 22 sfeervolle GezinSuites, voorzien van eigen sanitair. Manager Hilma van Wijk kijkt uit naar de oplevering: "Over negen maanden kunnen we de nieuwe Suites in gebruik nemen. Wij zijn dus, net als onze toekomstige patiënten, momenteel 'zwanger en in blijde verwachting'." Uniek concept Gynaecoloog Eric Hallensleben benadrukt het bijzondere karakter van het concept. "In de toekomstige GezinSuites bieden we, indien nodig, zorg aan zowel de vrouw als het kind. Hierdoor kunt u vanaf het moment van binnenkomst tot vertrek op één kamer blijven en ziet u niet steeds andere gezichten. Zelfs wanneer uw pasgeboren kindje in een couveuse moet, blijven moeder en kind na de bevalling bij elkaar. Dit is uniek in Nederland!" Vrouw-Kindzorg hoog in vaandel Bij het GHZ staat goede Vrouw-Kindzorg hoog in het vaandel. Zo bezit het ziekenhuis onder andere de Freya Pluim voor vruchtbaarheidszorg, drie Smiley's voor goede zorg aan kind en ouders en het unieke regionale borstvoedings certificaat. Daarnaast wordt spoedig gestart met de 'natuurlijke keizersnede'. Donderdag 30 mei is er een informatiebijeenkomst over thuis dialyseren met de Nx-Stage. De Nx-Stage dialyse verpleegkundigen behandelen de verpleegkundige aspecten van thuis dialyse. De nefroloog is deze avond aanwezig om antwoord te geven op medische vragen. Ook vertelt een patiënt en zijn partner over zijn ervaringen met de Nx-Stage. Verder geeft Dirinco, firma van de Nx-Stage machine, deze avond een demonstratie. Gedurende de avond heeft u uitgebreid de gelegenheid om vragen te stellen. Belangstellenden voor deze bijeenkomst zijn van harte welkom in de Bestuurskamer op de Bleulandiocatie van het GHZ. De avond is van 19.30 tot 22.00 uur, de toegang is gratis. Aanmelden U kunt zich vooraf aanmelden door een mail te sturen naar: Nxstage@ghz.nl Aanmelden kan ook telefonisch via telefoonnummer: (0182) 50 54 22.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 12