i^jpj t m Creatief bewegen in schoolsportweek Parencompetitie IJsselbridge Parencompetitie NBC Lustrumeditie kofferbak en plantenmarkt Wout de Jongs Brommer Et Solextocht Repetitieruimte beschikbaar in 't Blok Wereldwinkel in teken van buitenleven |f AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Ga mee naar buiten HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 15 MEI 2013 21 - Fiat Panda 1.2 Class Fiat Panda 85 Lounge Opel Tigra 1.4 16 V Fiat Punto Evo 1.3 MJ Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een flitsende demonstratie freerunnlng werd maandag het pauzeprogramma van de sportdag voor de groepen 8 van alle Nieuwerkerkse basisscholen gevuld. Even daarvoor had wethouder Jan Verbeek de jaarlijkse schoolsportweek op de sportvelden van Dorrestein, in de Parkzoomhal en het zwembad traditioneel geopend. De wethouder kopte met een van de leerlingen - een meisje dit jaar - een bal over, waarmee alle deelnemende scholen een fair trade voetbal won nen. "Een bal dus waarvan je zeker weet dat die door volwassenen is gemaakt, in plaats van door kinde ren die eigenlijk naar school zouden moeten", vertelde de wethouder. Waarna hij de stand opmaakte van het aantal keren dat de bal heen en weer was gegaan en de conclusie trok: "Jullie zien het: meisjes kun nen net zo goed voetballen als jon gens." Een deel van de kinderen kreeg de kans om daarna zelf deel te nemen aan parkour (zo efficient mogelijk van de ene naar de andere plek) en freerunning (zo creatief mogelijk van a naar b, met elementen uit het turnen en martial arts). De schoolsportweek voor de groe pen 4 tot en met 8 duurt nog tot en met vrijdag. Elke dag is een ander leerjaar aan de beurt. Het program ma, verzorgd door lokale sportver enigingen, bestaat onder meer uit voetbal, korfbal, tennis, taekwondo, rugby, handbal, waterpolo, hockey en dansen. FIRTj Achtstegroepers kijken naar de acrobatische toeren van de freerunners. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van IJsselbridge speelden de vijfde avond van vijfde parencompe titie. De uitslag: A-lijn: 1. Valentijn/ Mertens (64,88); 2. Korporaal/Wijnen (64,58); 3. Van Amerongen/Janssen (60,42); B-lijn: 1. Van der Knaap/ Van der Knaap (61,81); 2. Hoppen brouwers/Lenderink (57,64); 3. Van Boheemen/Van Dortmont (54,17); C-lijn: 1. Klapwijk/Klapwijk (63,39); 2. Hartlieb/Van de Wal (61,31); 3. Si- mons/Van Veldhuizen (57,74); D-lijn: 1. Passchier/Passchier (64,58); 2. Gij- zen/Verhoeff (60,42); 3. Van Tilborg/ Hageman (55,83). Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridge Club werd de laatste zitting van de vijfde pa rencompetitie gespeeld. De uitslag: A-poule: 1. Opstal/Struik (57,50); 2. Penning/Tump (56,25); 3. Ham Hense (55.42). B-poule: 1. Kuiper/ van den Heuvel (62,92); 2. Den Hol- lander/Sipman (62,50); 3. Blok/Mul der (53,33). Deze week wordt de Slotdrive ge houden, waarin de clubkampioenen bekend worden gemaakt. Maandag 3 juni begint de Zomerbridge in de Meander waarbij ook niet-leden welkom zijn. Aanvang 19.45 uur. De kleurrijke bloemenstalletjes zorgden vooreen feestelijk tintje. Door Cees Visser Nieuwerkerk aan den IJssel- Het was gezellig druk op de koffer bak-en plantenmarkt op Hemel vaartsdag op het Raadhuisplein. De -lichting Evenement organiseerde bet voor de twintigste keer en dus was er sprake van een lustrum. Ria bemp, secretaris van de in 1972 opgerichte stichting: "Met de ver buurvan 31 kofferbakplaatsen, vier plaatsen voor bloemisten en vijf voor goede doelen, is het terrein volledig bezet." Voor de goede doelen maakten onder andere de Stichting Missi onaire du Salut - een organisatie die zich inzet voor straatkinderen in Congo - en het gelegenheids- wielerteam Zuidpias, dat op 5 en 6 juni de Alpe d'Huez gaat bedwin gen om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding, reclame. De kleurrijke bloemenstalletjes gaven het terrein een feestelijk karakter, geheel in lijn met de viering van het twintigjarig bestaan. Stichting Evenement kijkt terug op een ge slaagd evenement. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als eerbetoon aan de onlangs overleden Wout de Jong, eigenaar van café l'Esperance, heeft Stichting Evene ment zijn naam verbonden aan de jaarlijkse Brommer Et Solextocht. De tweede editie van dit evenement vindt plaats op zaterdag 15 juni en wordt verreden in de regio Zuidpias en omstreken. Vertrek- en eindpunt van de tocht over circa zestig kilometer is Café L'Esperance aan de 's Gravenweg 99 waar de deelnemers om 11.00 uur van start gaan. De kosten voor deelname bedragen 15 euro; dit is inclusief een lunch die onderweg gebruikt wordt. Aanmelden kan via 0180-316318 of lnfo@ stichtinge- venement.nl. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Muzikanten die op zoek zijn naar een goedkope plek om te repeteren kunnen zich aanmel den bij 't Blok. Binnenkort komt op de dinsdagavond de oefen ruimte vrij. Er is een volledige backline aanwezig met twee mies (zang), drie gitaarver sterkers, basversterkers en een drumstel. Muzikanten jonger dan 22 jaar krijgen voorrang. Voor meer informatie: anton@ jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel zijn momenteel al lerhande artikelen verkrijgbaar om balkon of terras van een zomerse aanblik te voorzien. Van schalen en potjes van uiteenlopende materia len tot krukjes en tuinschorten. Met de verkoop van fairtrade pro ducten investeert de Wereldwinkel in een leefbare wereld voor iedereen. Elk product uit het assortiment is metzorg en volgensfairtrade criteria geproduceerd en ingekocht. Onder nemers in ontwikkelingslanden krij gen op deze manier toegang tot de Europese markt en daarmee de kans een beter bestaan op te bouwen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 Airco, 62.800 km, oktober 2004 Airco, 18.650 km, maart 2012 Twintop, 19.150 km mei 2007 wb vrij, 26.750 km, augustus 2010 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl 1 www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21