(5) Is het jou ook al opgevallen? Al die felle kleuren en prints! KINDER fysiotherapie oefentherapie Kinderfysiotherapie C XiiVW kinderoefentherapie [0180J634465 www.fitfirst.nl Zuigelingen Peuters Schoolgaande kinderen 7-14 jaar Bezoekadres: Dorpsstraat 202c 2761 AJ Zevenhuizen Vallen en weer opstaan! Postadres: FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen Durf jij ook al in een gebloemde broek rond te rennen? Je wordt er direct vrolijk van Voor de meiden zie je ze in het lang van de merken Cars of LCKR en zijn ze super hip te combineren met een bijpassend jasje van Geisha in een effen kleur. Stoere gymp van Esprit eronder en klaar ben je! Ook zijn er natuurlijk de echte meisjes onder ons die zich kunnen uitleven met gekleurde rokjes van LT01 en schattige jurkjes van bijvoorbeeld Nono. Hier kun je natuurlijk een stoere gymp onder dragen van Converse maar een ballerina van Giga maakt het ook helemaal af. De jongens zijn deze zomer ook hele maal stoer! Petrol heeft zijn best weer gedaan en heeft voor jullie gave bermuda's gemaakt met print of gewoon in zo'n lekker frisse kobaltblauwe of rode kleur. Als je daar weer een stoere ruitblouse op draagt en daaronder een tshirt dan mag je weer helemaal voor de dag komen. Zoek je een perfect zittende jeans? Dan ben je bij Mexx aan het goede adres. In de maten 92-134 zijn ze er in heel veel soorten en kleuren. Hou je van een sportieve look? Kom dan eens binnenrennen voor het jon- gensmerk Twinlife! Echt wat voor jou. Er zijn shirts in heel veel kleuren, gave bermuda's in printjes. Ook van Converse zijn er weer leuke shirts die je combi neert met een stoere jeans, en als je op zoek bent naar een hippe schoen dan moetje British Knights eens proberen. Een stevige schoen in hippe kleuren! Je ziet het! Het wordt een kleurige vrolijke zomer! Gaat uw kind niet graag naar buiten om lek ker te bewegen met vriendjes? Valt het u op dat hij of zij vaker struikelt dan leeftijdsge nootjes of dat hij of zij op de tenen loopt? Dit zou best eens kunnen voortkomen uit een afwijkend looppatroon. Hoeveel men sen zitten niet ongeduldig te wachten op de eerste stapjes van hun kind op de eerste verjaardag? En wat als dit niet gebeurd, met 1 jaar lopen en 2 jaar praten was toch de regel? Geen paniek, de eerste stapjes wor den gemiddeld tussen de 11 en 14 maan den gezet en het echte los lopen gebeurt meestal tussen de 12 en 15 maanden. Lopen leer je letterlijk door vallen en opstaan. De ontwikkeling van het lopen gaat niet bij ieder kind hetzelfde, ze heb ben allemaal hun eigen manier. Bent u bang dat uw kind afwijkend loopt door een afwijkende stand in de benen, dan is het goed het volgende in gedachte te houden: als kinderen net gaan lopen, zie je meestal O-benen. Dit gaat vanaf een jaar of 2 a 3 over in X-benen en vanaf een jaar of 6 a 7 strekken de benen zich weer wat meer. Dit is de normale ontwikkeling van de benen van kinderen. Bent u toch bang dat het looppatroon of de stand van de benen van uw kinderen afwijkt, schroom dan niet om contact op te nemen met de kinderfysio- of kinderoefentherapeut, zodat wij hier met een deskundig oog naar kunnen kijken. Het struikelen en vallen moet vanaf ±4 jaar wel afnemen. Als dit niet zo is, kunt u ook de hulp van de kinderfysio- of kinderoefenthe rapeut inroepen. Een bemoeilijkt looppa troon kan verschillende oorzaken hebben en hier zal de therapeut dan ook altijd onderzoek naar doen. Zo kan er sprake zijn van een verstoorde balans, verkeerde stand van de voeten of onvoldoende spierkracht. Afhankelijk van waar het probleem vandaan komt, wordt er op een speelse wijze geoe fend om het looppatroon te verbeteren. De behandeling bestaat uit verschillende oefeningen, die ook thuis uitgevoerd moe ten worden. Herkent u één van bovenstaande problemen bij uw kind, of vertrouwt u de ontwikkeling van het lopen of het looppatroon niet hele maal? Aarzel dan niet om een afspraak te maken bij de kinderfysio- of kinderoefenthe rapeut. Wij kijken er met een deskundig oog naar en kunnen uw kind helpen het plezier in bewegen weer terug te krijgen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25