Kenia Expositie in Atelier Artistique Nachtelijke Stepmarathon Er werd gebridged Swanpop Unplugged John en Joan winnen Nanteuil Jongereninloop in dorpshuis Op Moer 'De Rotte van Bron tot Dam' Moerkapelle helpt Kenia Informatieavond over thuis dialyseren HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 15 MEI 37 WTEMBJ MUM»? Vorm een team, laat je sponsoren en step een avond en een nacht voor Afrika. Moerkapelle - De opbrengst van de Stepmarathon van Woord en Daad is dit jaar bestemd voor het project 'Afrika, op je gezond heid'. Vorm een team, laat je spon soren en step een nacht mee. De Stepmarathon duurt van vrijdag 7 juni 20.00 uur tot zaterdag 8 juni 6.00 uur. Kinderen uit de groep 7 en 8 van het basisonderwijs stap pen vervolgens om 7.00 uur op de step en gaan door tot 12.00 uur. Voor beide leeftijdscategorieën ligt voor degene die het meeste spon sorgeld inbrengt een prijs klaar. Wie mee wil helpen om het eve nement in goede banen te leiden kan zich aanmelden via info@ stepmarathon.nl of 079-5936911. Voor meer informatie: www.stepmarathon.nl. Moerkapelle - Cursisten van Ingrid Bovenkerk-van der Vlugt exposeren hun werk op zaterdag 18 mei van 9.00 tot 17.00 uur in Atelier Artis tique aan de Raadhuisstraat 23. Ook van de docent zelf is een aantal werken te zien. Tussen 9.00 en 10.30 uur kunnen bezoekers kinderen aan het werk zien met allerlei materialen. De ge toonde kunstwerken zijn gemaakt met (aquarel)potlood, inkt, aquarel-, acryl-ofolieverfenanderematerialen. Voor meer informatie: 079-59 3 2 715 of www.atelierartistique.nl. Een werk van kunstenaar en docent Ingrid Bovenkerk-van der Vlugt. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla vindt zaterdag 25 mei 'Swanpop Unplugged' plaats. Swanpop Un plugged is een intiemere akoesti sche versie van Swanpop, dat in no vember plaatsvond. Het evenement speelt zich in tegenstelling tot de grote broer afin de pub. Blikvangers zijn onder meer The Midnight Ramblers. De band, die bestaat uit drie 'Scheffers-mannen' en Hans Roos, maakte bij Swanpop 2011 een comeback en was direct publiekslieveling. Bij Unplugged ook Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer kunnen jongeren sinds 1 mei elke donderdagavond terecht in het Inlooppunt voor jongeren. Zij kun nen hier bij jongerenwerker Luug terecht met hun vragen op het nwcsr optredens van Stella Boogaard en Jim Boonman, van de band Caffé Latte, gevolgd door Annemieke de Nijs, Inge Willemstein en Marjolein Heezen. De toegang bedraagt 4 euro. Re serveren kan via swanpopzevenhui- zen@gmail.com. gebied van bijvoorbeeld scholing, schulden, werk en inkomen en vrije tijdsbesteding. Ook kan er een potje tafeltennis gespeeld worden. Het inlooppunt is bedoeld voor jongeren van twaalf jaar en ouder. Zevenhuizen - Voor de eerste mid- fondvlucht werden donderdag avond bij postduivenverenging De Stormvliegers 688 duiven in- gekorfd voor een concours vanuit Nanteuil, op een afstand van 339 kilometer. Om 11.45 uur konden de 33.237 duiven vertrekken met een stevige zuidwestenwind in de rug. Om 14.57 uur klokten John Stof berg en Joan de eerste duif. Met een gemiddelde van 105 kilometer per uur haalden zij hiermee een te- letekstnotering door de vierde prijs in Zuid Holland. De laatste prijsduif was twintig minuten later thuis. Uitslag: 1-4-5 John Stofberg en Joan, 2-11-12-16-19-20 Ron van der Made, 3-7-22 Cor Zweere, 6-23-25 Ruud Brands, 8-13-15 Marco Flier, 9 Ben Koole, 10 Jo- han Breedijk, 14 llona Koppenaal, 17-24 Richard van Ommeren, 18 Jeffry van der Haak, 21 Leen van Wensem. Rotterdam - Ondernemers in het ge hele stroomgebied van de Rotte gaan samenwerken onder het motto 'de Rotte van Bron tot Dam'. Ondernemers en stichtingen zien het stroomgebied van de Rotte vanaf de Bron van de Rotte in Moerkapelle tot de oude Dam in de binnenstad als één samenhan gend gebied, met ongekend veel mo gelijkheden voor vermaak, weiness, sport, educatie en recreatie. De Rotte is hierin de verbindende schakel. Tijdens een onlangs gehouden avond in het roeigebouw van de Willem- Alexander Baan waren veel onder nemers uit zowel de binnenstad als uit het Rottemerengebied aanwezig. Ook horecaondernemers uit de om liggende kleine kernen en stichtingen als Molenvrienden en oudheidkun dige clubs waren vertegenwoordigd. De aanwezigen discussieerden over de mogelijkheden om samen het po tentieel van het gebied tussen Bron en Dam te benutten. Het merendeel deelde de mening dat het stroom gebied van de Rotte uniek is en dat het hoog tijd wordt om gezamenlijk invulling te geven aan de mogelijkhe den ervan. Het gebied is zo veelzijdig door het contrast van de moderne wereldstad Rotterdam enerzijds en het nostalgische polderlandschap rond de Bron van de Rotte anderzijds. Daar tussenin ligt de Rotte als naam gever van die grote stad. Voor meer informatie: www.facebook.com/Plezierrivier Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen speelde de vijfde zitting in de vierde ro"He. A-lijn: 1. Heieen Renirie en Gonnie Sterk, 65.18°/o, 2. Patricia Niewold en Marijke Stolker 62.50°/o, 3. Cees Mertens en Rennie Valentijn 56.85%. B-lijn: 1. Seia van den Berg en Frank Niewold 70.54%, 2. Els van Heusden en Els van Leeu wen 59,82%, 3. Truus Caré en Erika Kluiver 57.74%. C-lijn: 1. Wim Ver waal en Joke de Vries 58.75%, 2. Adrie van der Eijk en Betty Visser 58.75%, 3. Henk Heemskerk en Riet Heemskerk 55.63%. Na vier zittingen gaan Heieen Reni rie en Gonnie Sterk aan kop, in de B-lijn zijn dat Seia van der Berg en Frank Niewold en in de C-lijn Els Arends en Loes Bantje. Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) organiseert voor donderdag 30 "lei van 19.30 tot 22.00 uur een in formatiebijeenkomst over thuis dia- lyseren met behulp van de Nx-stage. Een dialysepatiënt moet gemiddeld drie keer per week naar het zieken huis voor een dialysebehandeling. <-n behandeling duurt inclusief reis- d vier tot zes uur en legt een enorm oeslag op het leven van patiënten. Naar verwachting komt ongeveer 1 procent van de dialysepatiën- !en in aanmerking voor thuisdialyse. Hierbij kan een patiënt zelf bepalen wanneer hij of zij dialyseert. Doordat dialysepatiënten zelf het tijdstip van de behandeling kunnen bepalen en ze niet drie keer per week naar het zie kenhuis hoeven, krijgen ze meer grip op hun leven. De bijeenkomst vindt plaats in de Bestuurskamer op de Bleulandlocatie aan de Bleulandweg 10. De toegang is vrij. Aanmelden kan via Nxstage@ ghz.nl of 0182-505422. Voor meer informatie: www.ghz.nl/voorlichting Moerkapelle - In de gemeente Zuid- plas wordt in de week van maandag 20 tot en met vrijdag 25 mei gecollec teerd om geld in te zamelen voor een onderwijsproject van The Style Foun dation in Kenia. Deze collecte is onderdeel van de actie 'Moerkapelle Helpt' die in de maan den april en mei gehouden wordt. Deze actie is bedacht door Elsemarie Kraal, Ivan Slingerland, Rick Bregman, Anita van Leeuwen, Stephan van 't Hof en Peter Brugmans. Het zestal reist op 12 juli af naar Kenia om daar tot en met 2 augustus te helpen bij de bouw van een school. Ze maken deel uit van een groep van. 25 jongeren die letterlijk hun eigen steentje gaan bij dragen aan dit project.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37