F Voor onze nieuwe vestiging Nieuwerkerk a/d IJssel ENTHOUSIASTE HELDEN Bedrijfsleider afdeling tuin - le verkopers - Verkopers voor iverse afdelingen v i- (C _IHc> r||| j Er is altijd iets te doen. Henk-Jan Evengroen wint Vink Top 12 toernooi Informatiebijeenkomst over Verhalengroep Openlucht kerkdienst Kringkampioenschap voor ponyruiters >mm HART VAN HOLLAND Schaken MOORDRECHT 15 MEI 2013 Paardensport 3KS5S RB, Moordrecht - Bij schaakvereniging De IJs- sel vond zaterdag 11 mei het achttiende Vink Zuidpias Top 12 toernooi plaats; een rapid schaaktoernooi voor schakers uit de Zuid pias- regio, al dan niet lid van een van de plaatse lijke schaakverenigingen. Wethouder Arjen Hazelebach verrichte de openingszet op het bord van titelverdediger Gerard van Ommeren. De strijd om de eerste plaats in de invitatiegroep was lang een nek- aan-nek race tussen Moerkapellenaar Gerard van Ommeren en de bij het Goudse Messema- ker 1847 spelende Jan en Henk-Jan Evengroen uit Moordrecht. In de zevende ronde verloor Henk-Jan Evengroen verrassend van Léon Ja- eobse van De IJssel en kwam Van Ommeren op kop. In de volgende ronde werd de rang orde met een zege in de onderlinge wedstrijd herstelt. In de laatste ronden kwam de kop positie van Henk-Jan Evengroen niet meer in gevaar; 2. Jesse van Elteren, 3. Jan Evengroen. Beste 'Vink' is Pane Vink. teamwe Winnaar Henk-Jan Evengroen In de kandidatengroep gingen na acht ronden Ronald Dannis, Jeroen Eijgelaar, Ad Multem en Frank Visser met 51/2 punten aan de leiding. Dannis en Visser verspeelden hun kansen. Eijgelaar en Multem finishten met acht pun ten. De SB score moest de beslissing brengen en die viel met een kwart punt meer uit in het voordeel van Jeroen Eijgelaar. Hij verdiende daarmee een plaats in de invitatiegroep van 2014; 2. Ad Multem, 3. Kevin Bakker. De traditionele vierkamp tussen de vier Zuid- plasverenigingen werd met overmacht ge wonnen door WSV uit Waddinxveen. 'Beste Vink' werd opnieuw titelverdediger Pane Vink. Tobias Lipschart van De IJssel werd eerste bij de Jeugd Top 12; 2. Niel Twigt, 3. David Ave- dissian. De verenigingsprijs voor het beste totaalresul taat ging naar WSV uit Waddinxveen. Zij ver zamelden gemiddeld per deelnemer (exclusief jeugd) in totaal 14,9 punten. Moordrecht - Over de nieuw op te starten Verhalengroep Moordrecht vindt op dinsdag 21 mei van 9.45 tot 11.15 uur een informa tiebijeenkomst plaats in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. De deelnemers aan de Verha lengroep vertellen rondom een bepaald thema over een persoonlijke belevenis of herinne ring. Het gaat hier niet om een discussiegroep, maar om een groep waarin stukjes levensver haal worden verteld en beluisterd. De deelne mers komen eenmaal per twee weken bijeen en worden begeleid door twee vrijwilligers. Voor meer informatie: 0180-553022 of sbrug- gen@meldpunt-ck.nl. v Moordrecht - In het park van het voormalig gemeentehuis wordt op eerste pinksterdag, zondag 19 mei, door de protestantse ge meente De Stroom Moordrecht-Gouderak een kerkdienst gehouden. Dominee Ruben Schep gaat voor, koor Hemelsbreed verleent muzikale medewerking. Moordrecht - Paardensportvereniging De Zuidplasruiters houdt in het weekend van 1 en 2 juni dressuurwedstrijden op het terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Zaterdag 1 juni staat in het teken van het snngkampioenschap voor ponyruiters Kring Het Groene Hart. Hier wordt onder andere gejureerd door Tommie Visser, de Neder- andse dressuurruiter die internationaal op Örand Prix-niveau presteert. In de middag ;an gestart worden door ruiters en amazone °P paarden in de dressuurrubrieken Z1 en 12. Zondag 2 juni kan zowel met paarden als met pony's worden gestart in de rubrieken B tot en met 12. De resultaten van de dressuurproe- ven tellen mee in de promotieregeling van de KNHS. Inschrijven is mogelijk tot zaterdag 25 mei via www.zuidplasruiters.nl/knhswedstrijden. wmi-üwr'i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 49