Groeneweg schrijft geschiedenis Moerkapelle wint periodetitel Zonnige Aart van Hovenloop Wisselende resultaten voor Rolling'90 Nieuwerkerk verliest van Simpelveld Nieuwerkerk geeft voorsprong weg CKV definitief veilig Spinnen en zweten voor het goede doel j HART VAN HOLLAND SPORT] IS MEI 2013 63 Voetbal B ROC H Voetbal Roldansen Tennis Voetbal Korfbal CONSTITUTIO A G I U M Uw financiële klankbord 1 W De laatste wedstrijd van de derde pe riode tegen Verburch, op zondag 15 mei, ging voor Groeneweg moeizaam van start. De thuisclub had binnen vijf minuten twee enorme kansen om de score te openen, maar na een kwartier nam Groeneweg tegen de verhouding in de leiding. Mau rice Eckhardtstuurde Erwin Hofweg, diens uithaal werd in eerste instantie gestopt door de Poeldijkse keeper, maar Joey Grootscholten stond op de juiste plaats om rustig de bal binnen te tikken. In het verdere verloop van de eerste helft bleef Verburch de bo venliggende partij, maar Groeneweg wist de voorsprong vast te houden. Na de rust wijzigde het spelbeeld compleet. Trainer van Beek had, ge zien de ruststanden op de andere velden, zijn elftal opdracht gegeven om te gaan voor een zo groot mo gelijke overwinning. Later bleek dit een juiste opdracht, want Verburch kwam er niet meer aan te pas. Doel punten van Maurice Eckhardt, zijn 200e in dienst van het 1e elftal, van Grootscholten en nog eens van Eck hardt zorgden voor de overwinning. Het wachten was vervolgens op het eindresultaat bij de wedstrijd Esto- Woerden. Woerden won met slechts 1-0 en dat betekende voor Groene weg deelname aan de nacompetitie. De eerste wedstrijd is komend week end thuis tegen Den Hoorn. Moerkapelle - Het elftal van trainer Cees Fransen begon za terdag 11 mei goed aan de uit wedstrijd tegen Hazerswoudse Boys. De eerste kans was voor Harmen Verweij. Een door Da niel van den Hoven weggekopte bal kwam in de voeten van de rechterspits van de thuisploeg. Deze zette keurig voor en zo kwam Hazerswoudse Boys op voorsprong. Moerkapelle pakte de draad direct op, had het be tere van het spel maar wist in de eerste helft niet tot scoren te komen. Trainer Fransen, ge brand op de periodewinst, liet na rust aanvallender spelen. Een vrije trap werd door Arco Verweij feilloos op het hoofd van Jurn Hoogma gelegd. Deze aarzelde niet en kopte keurig binnen. Moerkapelle ging daarna met goed combi natievoetbal op zoek naar de volgende treffer. Dat lukte na doorgaan op het middelveld van dezelfde Hoogma. Zijn as- sist bracht Raymond de Bruin in stelling. Op zijn schot was de keeper van de thuisploeg kans loos. Hazerswoudse Boys gaf de strijd niet op, goede kansen op de gelijkmaker waren er zeker maar Moerkapelle bleef over eind. De nacompetitie en de. derde plaats op de ranglijst zijn nu definitief. 6lelswijk - Het zonnetje scheen zowaar zondag 12 mei tijdens de Aart van bovenloop, georganiseerd door 'de Kieviten'. Na twee rondjes Merenweg Longevaart en twee keer een stukje bospad kwam Richard Lelieveld als eer ste aan de finish van de tien kilometer in 38.17. Snelste dame was Pauline van Donkelaar in 42.50. Harcel Markus en Johan van Kers bergen uit Moerkapelle deden bet goed in respectievelijk 40.49 en 41.50. Uit Zevenhuizen deden Theo Wiltenburg, 49.16, Gert de Wit 51.57 over de tien kilometer. Anne Torn volbracht de vijf kilo meter in 27.13. Dick Molenaar uit Nesselande liep de vijf kilometer in 29.53. Voor de complete uitslag en vol gende lopen: www.dekieviten.nl. Moerkapelle - Het kwartet van Rolling '90 maakte tijdens het optreden op het EK showrijden vorige week wat schoonheidsfoutjes; wellicht was de vijf tien uur durende busreis naar het Italiaanse Modena daar debet aan. Het matige optreden resulteerde in een veertiende plaats. De 'grote groep' begon voortvarend en eindigde als zevende. De groep van twaalf liet zien waarom de dames de kampioen van Nederland zijn; met hun schitterend gereden nummer behaalden de dames, in een groot deelnemersveld, een prima acht ste plek. Met een kopbal scoort Maurice Eckhart zijn 200e doel pun t voor Groeneweg. Zevenhuizen - Met een serie van zeven overwinningen op rij met een doel saldo van 23 voor en 3 tegen is Groeneweg winnaar geworden van de 3e periode. Hierdoor hebben de Zevenhuizenaren zich voor het eerst in de ge schiedenis geplaatst voor promotiewedstrijden naar de 2e klas. De deelnemers van Rolling'90 wa ren afgelopen weekend wel goed op dreef bij de eerste nationale dans wedstrijd van het seizoen. Bij de aspiranten pakte Anne-Lin Polder de eerste plaats. Bij de jeugd ging de eerste plaats naar Kelly Steke lenburg. Bij de junioren en senio ren waren het Nicky Boer en Iris Dijkema die de hoofdprijs opeisten. Met een totaal van vier eerste, drie tweede en twee derde plaatsen kan Rol'ling'90 tevreden terugkijken. Anne-Lin Polder. Nieuwerkerk aan den IJssel De heren van TC Nieuwerkerk gingen in de laatste thuiswedstrijd met 2-4 onderuit tegen de nummer twee van eredi visie Simpelveld. Met nog twee uitwedstrijden te gaan is de kans op play offs echter nog niet verkeken. Voor aanvang van de wedstrijd hadden de Limburgse bezoekers vijf punten voorsprong op Nieu werkerk en vormt samen met TOS Bergeijk de kop van de eredivi sie. Ondanks het verlies maakt Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een gezicht als een oorwurm stond trainer Ron Luyten na afloop van de nederlaag tegen SJC voor zich uit te staren. Zojuist was hij getuige geweest van de afsluiting van het seizoen, waarin zijn ploeg alles had verpakt wat goed, maar vooral ook fout ging. Na een slordig begin was het na een half uur louter Nieuwerkerk dat de klok sloeg. Veel goede aanvallende acties en in de 40e minuut was het raak. Remco Langerveld bereidde voor en Godwin Falix schoot zijn ploeg op 1-0. In de 44e minuut herhaalden de aanvallers hetzelfde rollenpatroon en zette Godwin Fa lix zijn ploeg op 2-0. In blessuretijd onderstreepte Langerveld zijn sterke optreden in die fase van de wed strijd door beheerst 3-0 binnen te schieten uit voorbereidend werk van Abner Teixeira en Mitchell Hendriks. Ook in de tweede helft begon Nieu werkerk slordig, dat werd afgestraft door SJC dat in de 47e minuut de 3-1 op het bord zette. Praktisch elke aanval van beide kanten le- verde daarna een echte kans op, de onscherpte van de aanvallers maar vooral ook het uitstekende keepers werk van beide doelmannen ston den treffers in de weg. Toch sloeg de bezoekende ploeg in de 70e minuut toe. Nieuwerkerk wankelde en zakte vervolgens door het ijs. Een doel treffend counterend SJC benutte onnodig balverlies en kwam in de 77e minuut op gelijke hoogte. Ver volgens kreeg het alle gelegenheid er in een tijdbestek van tien minu ten nog twee treffers bij te prikken. En Nieuwerkerk? Het stond erbij en het keek er naar. TC Nieuwerkerk nog wel een goede kans zich bij de beste vier te scharen voor de play-offs op 15-16 juni in Eindhoven. Voor waarde is wel dat zij nog enkele punten binnenhalen tegen TOS Bergeijk en hekkensluiter Vre- denburch. Nieuwerkerk aan den Ijssel - Nieu werkerk heeft zich in Zwijndrecht verzekerd van nog een jaar Over gangsklasse op het veld. Het stugge Albatros werd na een 7-8 ruststand uiteindelijk met 14-20 verslagen. Na het eerste kwartier hingen er let- terlijk en figuurlijk donkere wolken boven Zwijndrecht. Nieuwerkerk be gon erg matig aan het duel en keek lang tegen een achterstand aan. In de slotfase van de eerste helft werd een en ander rechtgezet en daar door ging de ploeg van Verbeek toch met een voorsprong de rust in. In de tweede helft was het een ander verhaal. Nieuwerkerk verdedigde goed op enkele foutjes na en speelde aanvallend een stuk overtuigender. Mede door het hoge percentage van Christian Dekkers en Kores Punt werd een 14-20 overwinning geboekt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De door Team Zuidpias georganiseer de spinningmarathon voor Alpe d'Huzes heeft zaterdag 11 mei 530 euro opgebracht voor KWF kanker bestrijding. Om 10.00 uur gaf wet houder Hazelebach in het Achmea Sportcentrum het startsein, waarna 31 sporters in totaal 54 uur heb ben gefietst. Onder leiding van drie enthousiaste sportinstructeurs, op het ritme van opzwepende'muziek, hebben de sportievelingen heel veel zweet en calorieën verloren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 63