HORTENSIA diverse kleuren V Slingerland Democratie Verkeersexamen per fiets CU/SGP wil jongeren op gezond gewicht Bloemen Accessoires Creatief HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\22 MEI 2013 11 Winkels A1 kwaliteit - in pot voor binnen en buiten - max. 4 per klant - geldig van 22 t/m 25 mei 2013 - zolang de voorraad strekt Voor de zomer hebben wij heerlijk geurende badzeep en badschuim in trendy glazen potten binnengekregen. In dezelfde kleuren zeep- hangers met tekst en touw. Van ons merk 'anno 1995' houten klossen met nieuwe soorten Frans kant. Leuk onder een glazen stolp op tafel. Interesse in onze workshops en andere activiteiten Meld je aan voor onze nieuwsbrief. www.slingerlandbloemen.nl Moordrecht Kerklaan 32a 2841 XJ Moordrecht Tel. 0182 - 375538 Aanmelden voor de nieuwsbrief www.slingerlandbloemen.nl Gouda Nieuwe Markt Passage 1 2801 HW Gouda Tel. 0182 - 511120 Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegen woordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het reces is bij uitstek een periode om din gen te doen die waardevol zijn maar waar je normaal gesproken geen tijd voor hebt. Soms gebeuren er wel heel bijzondere din gen. Natuurlijk stond de eerste week van het mei-reces in het teken van de inhuldi ging, en vervolgens de vier mei herdenking en de vijf mei bevrijdingsdagviering. In de tweede week ben ik met mijn collega vice- fractievoorzitter van de PvdA, Martijn van Dam, naar Georgië geweest om workshops te geven over democratie, coalitievorming en de uitvoering van een afspraken die je daarbinnen maakt, en natuurlijk hoe je je eigen identiteit als politieke partij staan de houdt in een regeringsvorm waarin je samenwerkt met anderen. Het was een bezoek op verzoek van het Nederlandse Instituut voor Multipartijen Democra tie, die in landen met zich ontwikkelende democratieën richt op ondersteuning van politieke partijen. Georgië, vroeger onder deel van de Sovjet Unie en geboortegrond van Stalin, heeft zich in de afgelopen jaren steeds meer gericht op Europa. We kennen de Kaukasus Republiek daarvan, en anders wel omdat de nu nog zittende president getrouwd is met de Nederlandse San dra Roelofs. De democratie is nog fragiel, wat onder meer te merken is aan de mate waarin rechten van minderheden (waar ook vrouwen en homo's toe gerekend worden) worden erkend. Het is een zoektocht waar bij de mensen die er wonen enerzijds heel conservatief zijn en tradities volop in ere worden gehouden, anderzijds staan ze volop in de 21e eeuw. Zo heb je bijvoorbeeld werkelijk overal wifi, ook op straat. Wat me het meest bijbleef, naast de gesprekken met de parlementariërs over het van binnen uit belang hechten aan democratie (en niet alleen voor als je aan de macht bent), was de workshop die we gaven bij de School for Democracy in Gori. In gesprek met mensen die in hun eigen le ven zoveel onvrijheid hebben meegemaakt, doetje wel even peinzen over bijvoorbeeld onze opkomstcijfers bij verkiezingen. Het was een bijzonder bezoek. We konden veel brengen en kregen tegelijkertijd ook een spiegel voor. Bij thuiskomst werden we opgeschrikt door het bericht dat een vreedzame demonstratie voor de erken ning van homorechten ruw was verstoord door tegendemonstraties onder andere vanuit de orthodoxe instituties. Als je dan een week daarvoor hebt gesproken met de mensen die daar bij waren, is het be hoorlijk confronterend. Er is nog een lange weg te gaan. Ik hoop dat het ons toch is gelukt een stap te zetten om zonder te rechtwijzend Europees vingertje toch aan de zittende en aankomende politici over te brengen dat democratie ook gaat over al die immateriële waarden die wij hier in middels als gewoon beschouwen maar die zeker niet overal in de wereld normaal zijn. Reageren? Mail naar t.venrooy-vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter tamara_ venrooy Zuidpias - Wethouder Arjen Hazelebach geeft maandag 27 mei om 8.45 het startsein voor het praktisch verkeersexamen. In de week van 27 tot en met 30 mei vindt in de gemeente Zuidpias het verkeersexamen plaats. Meer dan zeshonderd schoolkinderen leggen per fiets een route af met daarin verwerkt een grote variëteit aan verkeerssituaties. Hulp vaardige ouders en vrijwilligers van WN Zuid- plas controleren onderweg, of de kinderen de verkeersregels kennen en goed toepassen. WN en de politie beoordelen de controlefor mulieren en informeren de scholen over hun bevindingen. Dit jaar reikt WN voor het eerst een wisselbe ker uit aan de 'Kampioen Verkeersexamen', de groep die het examen met de minste fouten aflegt. Zuidpias - De fractie van CU/SGP maakt zich hard voor de invoering van de JOGG-aanpak in Zuidpias. JOGG staat voor Jongeren op Gezond Gewicht en wordt door veel Nederlandse ge meenten gebruikt als manier om kinderen kennis te laten maken met een gezonde levensstijl. De wethouder wilde er in de raadsvergadering niet direct aan. Door Erwin van 't Hof De JOGG-aanpak houdt in dat gemeente, scholen en particuliere instellingen de handen ineen slaan om een gezondere levenstijl voor kinderen te promoten. Wethouder Jan Verbeek gaf aan deze aanpak aantrekkelijk te vinden, maar is er niet happig op om het programma ook daadwerkelijk in te voeren in Zuidpias. "In principe hebben we al een soort JOGG-pro- gramma in de gemeente, alleen bij ons heet dat Brains." Brains staat voor Brede Activiteit in Scholen en is een samenwerkingsverband tussen de gemeente, het basis- en het voort gezet onderwijs, de buitenschoolse opvang, peuterspeelzalen, sportverenigingen, cultu rele instellingen en particulieren. De wethouder vreest bovendien voor de kos ten: "Er moet voor minimaal een paar dagen per week een teambegeleider worden aange nomen, daar komen nog aanvullende kosten bij voor de organisatie van evenementen. Ik vind het een sympathiek voorstel, maar ik denk dat de gemeente zich met Brains al voldoende inzet voor een gezonde levenstijl bij kinderen", aldus de wethouder. De fractie van CU/SGP liet zich niet uit het veld slaan en vroeg of het college wellicht kan kijken of er toch een mogelijkheid be staat om het JOGG programma in te voeren. De wethouder heeft toegezegd dat hij gaat onderzoeken of er ruimte en draagvlak voor is. I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11