Altijd opgewekt, dan word je 101Hoog naar Laag Vriendschapsweekend met de Duitse jeugdbrandweer Zaterdag grote rommelmarkt Wout Vissers, een eeuw en een jaar Van Laag naar Hoog of Van HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 22 MEI 2013 19 Tai Chi in Nieuwerkerk Baas winnaar moeizame vlucht IJMHeiMë Nieuwerkerk aan den IJssel - De inschrijving voorde recreatieve fietstochten 'van Laag naar Hoog' en 'van Hoog naar Laag', georganiseerd door Stichting Evenement, is geopend. Van Laag naar Hoog en omgekeerd staat in dit ge val voor een tocht van het laagste punt van Nederland, -6.75 NAP, naar het hoogste punt van Nederland, het Limburgse Vaals op 317 boven NAP. De tochten worden verreden op vrij dag 21 en zaterdag 22 juni. De deelnemers aan 'van Laag naar Hoog' vertrekken op vrijdag om 6.00 uur per fiets; de deelnemers aan 'van Hoog naar Laag' gaan die dag per bus naar Vaals, waar om mid dernacht het startschot wordt ge geven voor een fietstocht van circa 264 kilometer richting Nieuwerkerk. De toertocht vond twintig jaar ge leden voor de eerste keer plaats ter gelegenheid van het onthullen van het laagste punt van Nederland en wordt om de vijfjaar verreden. Het inschrijfgeld bedraagt 25 euro; een deel van de opbrengst is bestemd voor Alpe d'Huzes. Reclame Karavaan Op zaterdag wordt de tocht vanaf Schoonhoven voorafgegaan door een zogenaamde Reclame Karavaan. Het bedrijfsleven kan zich aanmel den om mee te rijden in deze stoet. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316318, info@stichtingevenement.nl of www.stichtingevenement.nl. De Duitse en Nederlandse jeugdbrandweerlieden ontmoetten elkaar in het pinksterweekend voor de derde keer in Nieuwerkerk aan den IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jeugdbrandweer uit het Duitse Bückeburg was afgelopen weekend op bezoek bij de jeugdbrandweer van Nieuwerkerk aan den IJssel voor een paar gezellige dagen samen. De ontmoeting stond in het teken van de jarenlange vriendschapsband tussen de twee plaatsen. Door Harriëtte Boone Sinds de toenmalige burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel zo'n veertig jaar geleden het gemeente huis van Bückeburg binnenliep, is er een vriendschapsband tussen de twee steden ontstaan die tot op de dag van vandaag standhoudt. Om deze vriendschap te koesteren, gaan de jeugdbrandweerkorpsen sinds 2001 regelmatig bij elkaar op be zoek. Dit jaar werd de uitwisseling voor de derde keer georganiseerd in Nieuwerkerk en werden de hockey velden achter het zwembad omge toverd tot een tentenkamp. Polonaise Zaterdagochtend werd het weekend officieel geopend door burgemees ter Gert-Jan Kats, die de groep in het Duits toesprak. Hij vertelde on der andere over hoe belangrijk het ontstaan en het onderhouden van de vriendschapsband is. Hij bedank te de organisatoren voor het moge lijk maken van dit kamp. Vervolgens richtte hij een dankwoord aan Maic Schillack, die namens de Duitse brandweer ooit het initiatief heeft genomen de vriendschapsweeken den te organiseren in Nederland in plaats van de Nieuwerkerkers naar Bückeburg te halen. De comman dant van de Duitse gasten bedankte voor de gastvrijheid en er werden geschenken overhandigd. Na te hebben geposeerd voor een groeps foto werd de openingsceremonie volgens traditie afgesloten: een polonaise op het nummer Per Spoor (kedeng kedeng) van Guus Meeuwis. Sporthal Ondanks de slechte weersomstan digheden, is het weekend goed ver lopen. "Vrijdag hebben we door de vele regen veel moeite gehad met de opbouw van de tenten, omdat het hele hockeyveld onder water stond", vertelde Marcel de Man, die samen met Leonard van 't Hoff en Maic Schillack verantwoordelijk voor een groot deel van de organi satie van het kamp. "We hebben de kinderen voor de nacht moeten on derbrengen in de sporthal." De jeugd heeft zich niet laten kis ten door het weer. Na een zaterdag vol activiteiten in Nieuwerkerk aan den IJssel, stond zondag een dagje in attractiepark Duinrell op het pro gramma. 'Krasse knar' Wout Vissers krijgt de burgemeester op bezoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hij rijdt nog auto, is actief met biljarten, bin go en klaverjassen en woont pas sinds vijf maanden niet meer zelfstandig. Wout Vissers, die zondag 12 mei de respectabele leeftijd van 101 jaar be reikte, staat nog kwiek op als burgemeester Gert-Jan Kats woensdag 15 mei op bezoek komt om hem te feliciteren. Zijn verjaardag is inmiddels gevierd met een high tea. Door Marianne Fortuin De in Oosterhout geboren oudste zoon van een gezin met zeven kin deren verhuisde naar Rotterdam- Zuid, waar hij meerdere winkels in damestextiel had. Met dit werk ging hij door tot zijn 75e. Sinds decem ber vorig jaar woont hij in woon zorgcentrum De Meander, maar tot die tijd bestierde hij nog zelfstandig zijn huishouden aan de Grote Beer in Rotterdam-Oosterflank. Ook zijn huwelijksleven was lang: toen zijn vrouw acht jaar geleden overleed, was het echtpaar 71 jaar getrouwd. Je ziet het hem niet aan, en in De Meander werd hem daarom de afge lopen weken herhaaldelijk gevraagd of het echt waar was: "Ik ben wel 101, maar voel me zestig - zeventig jaar. Ik rijd nog auto, ga boodschap pen doen of naar Rotterdam. Toen ik nog op de Grote Beer woonde, ging ik klaverjassen in Capelle aan den IJssel. Hier in het huis ga ik elke middag naar beneden voor het eten, ik ga een avondje biljarten, een avondje bingo en ik maak re gelmatig een praatje. Klaverjassen doe ik nu ook hier. Mijn vrienden zijn allemaal dood en mijn kinderen en kleinkinderen hebben hun eigen leven. Er leeft nog een broer van mij, die is tien jaar jonger dan ik." Zijn gezondheid is zonder meer goed te noemen. Vissers: "Ik ben een beetje doof, want hardhorend heid is een familiekwaal. En ik heb wat last van evenwichtsstoornis, dan wil mijn ene been ineens teveel naar rechts. Maar verder gaat het goed, hoor." Gevraagd naar het geheim van zijn hoge leeftijd antwoordt Vissers: "Ie dere dag twee borreltjes!" Volgens de aanwezige dochter en schoon dochter komt het ook doordat hij zo'n vrolijk karakter heeft en nooit chagrijnig is: "Hij klaagt niet, kijkt niet achterom en wil zo nog wel doorgaan." Waarop Kats hem zegt: "Tot volgend jaar dan maar?" Tai Chi is een soepele, harmonieu ze manier van bewegen uit China die goed is voor lichaam en geest. Volgens de Chineze geneeswijze betekent gezond zijn 'in even wicht zijn'. Tai chi draagt bij aan dit evenwicht door lichaam en geest te trainen. Bij Budo Club Geisha wordt een serie van zes proeflessen gegeven door Sarah Slaghuis, die de Golden Flower Vorm volgt. Belangstellenden die een proefles, op vrijdagavond, willen volgen kunnen zich mel den bij: www.budoclubgeisha.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De weersomstandigheden waren niet optimaal voor de 316 dui ven van postduivenvereniging De Reisduif, die zaterdag 18 mei uit het Franse Meaux vertrokken. Uiteindelijk arriveerde een duif van A. Baas om 15.49 uur als eer ste. Uitslag top 20: A. Baas 1, 6, 13, 14, 18, 20, F. den Outer 2, 11, 12, P. Spek 3, 8r J. Hazenbroek 4, 7, J. de Bruin 5, L. van Erk 9, 15, 17, 19, Gebr. Kool 10, 16. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse rommelmarkt in Dor- restein van de hervormde gemeente vindt zaterdag 25 mei plaats. Zater dag was de ophaaldag; er zijn veel spullen opgehaald. De rommelmarkt begint om 9.30 uur. Allerlei spullen worden aan be man gebracht, van tupperware tot vogelkooi, van kinderspeelgoed !°t keukentafel, van perkplant tot reekroman. Ook is er een groot aantal opgeknapte fietsen te koop. Hét succes van de rommelmarkt iS misschien wel dat alle spullen gesorteerd worden uitgestald in tachtig kramen. Om 14.15 uur is er een veiling per opbod van antieke, waardevolle spullen, 's morgens kunnen de spullen worden bekeken. Ook aan de inwendige mens is ge dacht en bij het vernieuwde prij- zenrad kunnen prachtige prijzen gewonnen worden. Voor meer informatie: www.rommelmarkt-nwk.nl. De op brengst - vorig jaar ruim 50.000 euro - wordt besteed aan tal van goede doelen. De rommelmarkt duurt tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19