'^ANBO Nieuwe Geertrude Verweij in de schappen Ons Verleden in Ons Verleden Openstelling Molenmuseum Avond van Gebed voor Vervolgde Kerk Kinderdoedag Inspirerend diner Weinig vis in Zevenhuizer- plas en Rotte Van de Made wint Meaux ACTIVITEITEN ANBO www.odonhoogendoorn.nl P HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 22 MEI 2013 27 Themabijeenkomst voor Mantelzorgers afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Odon Hoogendoorn Zevenhuizen - 'Tegenstelling' is waarschijnlijk het laatste zelfstandig te lezen vervolg op 'In cognito'en 'Dilemma' van deZeven- huizense auteur Geertrude Verweij. Hoewel het verhaal met dit laatste deel van de serie liefdesromans voor het gevoel van de auteur is afge rond, sluit ze niet uit dat de hoofd personen in een ander verhaal wel weer eens zullen opduiken. In 'Incognito' draait het verhaal om Sofie, een fotomodel dat underco ver gaat om voor haar zwangere zusje Renske te zorgen. 'Dilemma' speelt zich vier jaar later af en ver telt hoe het met Renske en haar dochter Roos gaat. Natuurlijk komt ook Sofie in dat boek weer voor. In Tegenstelling' hebben de beide zus jes en Roos een bijrol en wordt het verhaal verteld vanuit hun au pair Nina. Ook Diederik, de ex-vriend van Renske en de biologische vader van Roos speelt er een belangrijke GEERTRUDE VERWEIJ Juderkerk a. d. Jjsel Rïüierseiicht -ï Onderschrift: Houtzaagmolen De Hermina te Ouderkerk aan de IJssel. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Molenmuseum aan de Tweemans polder 15 is zaterdag 25 mei ge opend van 13.30 tot 16.00 uur. In het museum is een tentoonstel ling te zien van de molens van de Krimpenerwaard en bevat uniek fotomateriaal uit de collectie van Jan Lunenburg. Nieuw fotomate riaal, of kopieën ervan, is welkom. In de filmzaal van het museum wordt een film vertoond over de Molenviergang van Aarlanderveen. Voor meer informatie: www.verenigingmolenvrienden.nl. Moerkapelle - Op initiatief van Open Doors, een organisatie die vervolgde christenen steunt in ruim vijftig landen, organiseert voor vrij dag 24 mei de Nacht van het Gebed. Op honderden locaties in Neder land en België wordt deze Nacht of Avond van Gebed gehouden. De gebedsavond, in de kantine van Hertog Polderbemalingen aan de Julianastraat 10-14, duurt van 20.00 tot 24.00 uur en is ingedeeld in drie blokken. Wie niet alle blok ken wenst bij te wonen kan komen of gaan in een van de twee pauzes, om 21.30 en 22.45 uur. Meer informatie vindt u op: www.nachtvangebed.nl. Moerkapelle - Op het ter rein van de familie Reijneveld aan de Middelweg 18 kunnen kinderen in de leeftijd tot tien jaar op zaterdag 25 mei tussen 10.00 en 12.00 uur al lerlei spelletjes doen. Óok zijn er pony's aanwezig om op te rijden en kinderen met een eigen pony mogen deze meenemen. Veilig- De Moerkapelse Zijde met machinefabriek Ottevanger in de jaren '50 van de vorige eeuw. rol in. Rode draad in de drie boeken is ook de roddelpers die Sofie blijft achtervolgen. Tegenstelling wordt uitgegeven door Ellessy en is verkrijgbaar in de boekhandel voor 17,95 euro. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Historisch Centrum met de musea Ons Verleden en Ons Molenver leden opent zaterdag 25 mei van 13.30 tot 16.00 uur haar deuren. In de koffiehoek is de tentoonstel ling 'Ons Verleden' te zien; een overzicht van de tentoonstellingen die stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle in de afgelopen jaren gerealiseerd heeft. Ook kan men nog de tentoonstelling 'Onze dor pen van boven' bezichtigen, met veel oude luchtfoto's van Moerka pelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Tijdens de openstelling van het mu seum zijn leden van de genealogi sche werkgroep aanwezig om vra gen te beantwoorden en om starters en gevorderde genealogen verder te helpen bij hun zoektocht naar de ei gen familiegeschiedenis. Zevenhuizen - Bij Restaurant de Strandgaper werd zaterdag 11 mei een gastronomische Alpe D'HuZes avond met een menu du Bicyclette gehouden. Jolien van Dam, oud werknemer en deelnemer aan de Alpe D'HuZes, was de gastvrouw. De verhalen die aan tafel verteld werden waren inspirerend en hart verwarmend. ledereen heeft een eigen verhaal te vertellen over de ziekte kanker. Voor Van Dam was het bijzonder om deze verhalen Zevenhuizen/Moerkapelle - De der de wedstrijd van de ouderencompe- titie werd gevist in de Zevenhuizer- plas met vijf deelnemers. In totaal werd 6.160 gram vis gevangen, een slecht vangst. Eerste werd Jan de Zwart met 4.145 gram, Jaap van Zeist werd tweede met 2.010 gram, de rest ving niets. De vierde wedstrijd voor het club kampioenschap werd zaterdag 18 mei gevist in de Rotte (Balkegat); daar was het niet veel beter. Van de acht deelnemers wist alleen Jaap van Zeist een brasem van 2.800 gram met een lengte van 59 centi meter aan de haak te slaan. te horen en te vertellen over haar motivatie om mee te doen aan de Alpe D'HuZes. Zij werd geraakt door de hartverwarmende reacties. Er is 890,59 euro opgehaald. Voor meer informatie: http://deelnemers.op- gevenisgeenoptie.nl/acties/jolien- vandam/jolien-van-dam/. Moerkapelle - Met als thema 'Pastorale aspecten bij demen tie' organiseert Agathos in sa menwerking met Cedrah voor maandag 27 mei van 19.30 tot 21.30 uur in Beth-San aan de Wilde Veenen 1 een bijeen komst voor mantelzorgers. Na afloop van de lezing door do minee B. Prinsen is er ruimte voor het uitwisselen van erva ringen. Voor meer informatie en aan melden: 010-2640777 of man telzorg® leliezorggroep.nl. Zevenhuizen - Voor het midfond- kampioenschap werden bij de Stormvliegers 575 duiven ingekorfd voor dit kampioenschap die naar Meaux gebracht werden op een af stand van 365 kilometer. Zaterdag konden de 24.447 duiven om 11.00 uur vertrekken. Om 15.43 uur klokte Ron van de Made de eerste duif van de vereniging. Uitslag: 1-5-8-16- 21 Ron van de Made, 2 Dick den Hertog, 3 Ruud Brands, 4-15-24 John Stofberg en Joan, 6 Nico Kop penaal, 7 Ben Koole, 9 Arie de Wit, 10 Marco Flier, 11-12-18 CorZwee- re, 13-14 Richard van Ommeren, 17 Jan en GreetjeToor, 19-20 Leen van Wensem, 22 Cock Twigt, 23 Nona Koppenaal, 25 Johan Heijkoop. De zaal van de Zevenster is op maandag 27 mei bezet; de spel- lenmiddag het kaarten maken en het koersbal vinden op woensdag 29 mei plaats vanaf 14.00 uur. JEU DE BOULES bij goed weer op woensdag 29 mei vanaf 13.30 uur op de baan op het Begoniaplein. Voor materiaal wordt gezorgd. In de week van 3 juni draait al les weer zoals gebruikelijk: op maandag spellenmiddag en op woensdag 5 juni jeu de boules In de week van 10 juni vervallen alle ANBO activiteiten in verband met de weekreis. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO: Zwemmen: elke donderdag in De Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ heidshelm voor pony rijden is verplicht. Voor meer informatie: reij0173@kpnplanet.nl of op 0620449755. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info^>odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27