Zondag open Wilt u de meeste keus KLIKKEN MAG DEGRAAF Commissie kritisch over financiële risico's Nominatie voor Omroep Zuidpias Ingrid Visser vermist Care for Kids Rally Elke werkdag open tot Hallo JJJj/IDL) v.a. 5,- p/m2 www.dezuidplas.nl www.hartvanholland-online.nl i REALISEERT UW WOON WENSEN de Haij van der Wende advocaten N\euWe rits"? mi r*ts te wijd www.perfectwaddinxveen.nl Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 MEI 2013 3 Thuis in de regio. DE KLEERMAKER VAN WADDINXVEEN Het adres voor alle reparaties en veranderingen aan kledingstukken. 9root/ Intratuin Pijnacker open van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer open van 11.00 tot 17.00 uur (t/m 31 mei) intratuin iII Vanaf 5 juni bij Jumbo aan de Dorpsstraat 129 in Zevenhuizen. jumbosupermarkten.nl/zevenhuizen BOUWBEDRIJF www.bouwbedrijfdegraaf.nl Zuidpias - Het is geen geheim dat de algemene reserve van Zuidpias het af gelopenjaar flinke klappen heeft opgelopen. Dit kwam met name door grote onvoorziene kostenposten zoals de waardevermindering van grond bestemd voor de Zuidplaspolderontwikkeling en de renovatie van de Ambonwijk in Moordrecht. Reden genoeg voor commissieleden om tijdens de vergadering van de commissie Planning Et Control op 15 mei twijfels te uiten bij de me thodiek die de gemeente gebruikt om financiële risico's in te schatten. Door Erwin van 't Hof Ondanks de leegloop van het 'spaar varken' van de gemeente is er vol gens wethouder Jan Verbeek geen reden tot paniek: "We houden bij de minimale hoogte van de reserve altijd rekening met een risicoprofiel. Dat houdt in dat we uitrekenen wat het maximale bedrag aan financiële missers is dat we in het komende jaar mogen verwachten." Voor het aankomende jaar is een risicoprofiel berekend van 8,8 miljoen. In theorie zou de 12,5 miljoen In de reserve dus ruim genoeg moeten zijn om onver wachte kostenposten op te vangen. De vraag is echter of de theorie ook Zuidpias - Omroep Zuidpias is ge nomineerd voor een Olon Award in de categorie crossmediaal. Dit heeft de omroep op haar eigen website bekend gemaakt. Ook RTV Stichtse Vecht en Omroep Organisatie Gro ningen dingen mee naar de prijs. De organisatie van lokale omroe pen maakt 7 juni de prijswinnaar bekend. Omroep Zuidpias heeft onder ande re het project rond de bezuinigings ideeënbus ingediend, waarmee vo rige zomer 130 verschillende ideeën werden verzameld. Ook vorig jaar werd de omroep al genomineerd voor een Olon Award. Zevenhuizen - Sinds 13 mei wor den in Spanje oud-inwoonster van Zevenhuizen Ingrid Visser (35) en haar partner Lodewijk Severein (57) vermist. Nadat ze hadden ingecheckt in een hotel in Murcia is niets meer van hen vernomen. De twee zouden er van maandag tot en met woens dag verblijven. Nadat zij ook don derdag niet op hun afspraken in Nederland waren verschenen is door de familie aangifte gedaan hij de Nederlandse politie en de Spaanse lokale autoriteiten. De voormalige Olympisch volley- oalster ging vorige week voor en kele dagen naar Mureia waar zij Nt vorig jaar speelde. Inmiddels is een grote zoektocht naar het weetal gestart. Hierbij zijn ook de inwoners van Spanje gevraagd om hulp. klopt met de praktijk. Zeker het af gelopen jaar is er meer geld uit de algemene reserve verdwenen dan verwacht. "Het valt mij op dat de berekeningen van het risicoprofiel er elk jaar weer naast zitten", aldus van Paul Drenth (GBZ). "Daar zou je je ook bij af kunnen vragen of alle risico's wel meegenomen worden in dergelijke berekeningen. Met deze twee zaken in het achterhoofd vraag ik mij sterk af of we wel op deze cij fers kunnen vertrouwen." Ook Aart Slobbe (CU/SGP) uitte zijn twijfels over het ontstaan van de cijfers. "Hebben wij de forse financiële te genvallers, met name in het geval van de Zuidplaspolder, kunnen voor spellen? Volgens mij is dat niet hele maal het geval. We moeten uitkijken dat we nu niet onderuit gaan han gen, omdat de door ons zelf gege nereerde cijfers zeggen dat we vei lig zitten," aldus het commissielid. Wethouder Verbeek sprak hierop zijn vertrouwen uit over de methodiek waarmee het risicoprofiel wordt be rekend en reikte de kritische com missieleden de hand: "Ik denk dat het een goed idee is om aan de hand van een voorbeeld, bijvoorbeeld in het geval van de Ambonwijk, te la ten zien hoe de rekenmeesters van de gemeente tot een bepaald risi coprofiel komen. Ik hoop dat er op deze manier wat duidelijkheid be staat onder de commissieleden, en dat zij niet bang zijn dat we ineens enorme financiële risico's over het hoofd zien." Verwacht wordt dat dit voorbeeld tijdens de commissiever gadering op 13 juni wordt gepre senteerd. Zuidpias - Care for Kids houdt, in samenwerking met automobielclub The Skymasters, zaterdag 8 juni de tweede editie van de Care for Kids Rally. De toertocht door de regio gaat om 10.00 uur van start en heeft dit jaar het thema 'The Eighties' meegekregen. Care for Kids zet zich in om kinde ren uit de gemeente Zuidpias iets extra's te bieden. De organisatie ondersteunt de gezinnen van deze kinderen door een financiële bij drage te leveren voor bijvoorbeeld het betalen van contributie voor sportclubs. Met de opbrengst van de rally van vorig jaar konden 38 kinderen blij gemaakt worden met een heerlijke vakantieweek. De kosten voor deelname aan de Care for Kids rally bedragen 175 euro per equipe. Voor meer informatie en aanmel den: www.cafeforkids.nl. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 KeTkweg Oost 285 - 2741 HE Waddinxveen - Tel: 0182 - 6312 46 Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c. Elke zondag gesloten. www.intratuin.nl kleurt je leven Julianaweg 20 2752 BC Moerkapelle Tel.: (079) 593 12 40 Fax: (079) 593 23 91 info@bouwbedrijfdegraaf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3