Zuidpias en loeft _f oe® werk m opleidingp Wees de vakantie- drukte voor! Discussieavond gemeentelijk monumentenbeleid Zuidpias Qwieke dorpsavond in Moerkapelle Zzp'ers in Beeld: Zuidpias telt ruim 2800 zzp'ers die er toe doen! gemeente WEEK Donderdag 6 juni Toekomstdag! Kom naar de Toekomstdag! Donderdag 30 mei I 19.00 - 21.30 uur I U komt toch ook? Veranderingen in de zorg Voor ouderen nu en in de toekomst, Voor wie zorg geeft en zorg nodig heeft HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 22 MEI 2013 Zet het vast in je agenda Pt n M en geef richting aan je toekomst gemeente tC vacatuies Wf CV-dofctei flf Workshops ST Volwassenen onderwijs fr 'Q Sf Vrijwilligerswerk (VlHi l4 Oaroepskeuretest Ia Stage, leer/werkplekken is uw reisdocument of rijbewijs [bijna] verlopen? Wacht dan niet en maak een afspraak! Dit kan via www.zuidplas.nl of via 0180- 330300. U kunt zelf bepalen op welke dag en welk tijdstip u wilt langskomen. Bovendien hoeft u niet te wachten. U wordt gehol pen op de afgesproken tijd. Zo voorkomt u lange wacht tijden bij de balies door de vele aanvragen wegens de vakantieperiode. Op 22 mei 2013 organiseert de gemeente Zuidpias een discussie avond met voor- en tegenstanders van een gemeentelijke monumen tenlijst in de gemeente Zuidpias. Van 20.00 tot 21.30 uur kunt u in dorps huis 'De Batavier' (Batavierlaan 6, 2912 SG) te Nieuwerkerk aan den IJssel aan de hand van stellingen uw mening geven over onderstaande vragen: - Heeft de gemeente volgens u een rol bij de bescherming van cultuurhis torische waarden aanvullend op de rijksmonumenten, of kan deze rol worden opgepakt door de inwoners? - Welke waarde hebben panden met een cultuurhistorische waarde voor u en vindt u dat deze waarden beschermd moeten worden? Wilt u deelnemen aan de discussie, waarvoor ook raadsleden als toehoor- derworden uitgenodigd? Dan kunt u zich tot en met 21 mei 2013 opgeven bij het secretariaat van de afdeling VROM van de gemeente Zuidplas Isecretariaatvrom0zuidplas.nl). Wij hopen op een groot aantal deelne mers en een geslaagde discussie. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u altijd contact opnemen met de heer P. van der Meer, via e-mail: p.vandermeer0zuidplas.nl, of tel. 10180] 639 996. Op deze dag kunnen schoolver laters, maar ook volwassenen die op zoek zijn naar werk of een opleiding actief werken aan hun toekomst: solliciteren op een baan, inschrijven voor een opleiding, een beroepskeuzetest doen, een stage of leerwerkbaan vinden. De Toekomstdag vindt plaats van 10.00-15.00 uur in Sporthal De Mammoet, Calslaan 101 te Gouda. De komende jaren verandert er veel in de zorg, met name voor kwetsbare burgers. Tijdens de dorpsdagen 2013 staan de AWBZ en de WMO centraal. Maatwerk, zelfredzaamheid, betrokkenheid van familie en vrienden, betere afstemming, decentralisatie naar gemeenten en bezuinigingen, zijn allemaal onderwerpen die we graag met u aan tafel bespreken. Locatie Dorpshuis Op Moer Raadhuisstraat 60 2751 AW Moerkapelle Politiek café Dit jaar is er een politiek café aan het programma toegevoegd. Hier kunt u informeel in gesprek met raadsleden van uw gemeente. Programma 18.65 uur: 19.00 uur: 19.15 uur: 19.30 uur: 19.65 uur: 20.30 uur: 20.50 uur: 21.00 uur: 21.30-21.65 uur: Inloop Welkom introductie programma door burgemeester Inleiding Korte presentatie (2-3 minuten) door instanties die aan tafel zitten 3 tafels: Tafel 1: Eigen kracht Aan tafel: ouderenadviseur, mantelzorgondersteuner, gemeente Tafel 2: Scheiding wonen en zorg Aan tafel: zorginstellingen voor ouderenzorg, verstandelijk gehandicapten en psychiatrie Tafel 3: Wat betekenen de veranderingen voor u I Vangnetfunctie gemeente Aan tafel: gemeente Mondeling (plenair) verslag per tafel Burgemeester reageert en sluit af Politiek café I meldpunt I projectententoonstelling Einde avond U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar: Gemeente Zuidpias Qwieke Dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VB Nieuwerkerk aan den IJssel I Naam Adres I I Postcode plaats I I Ja, ik kom naar de dorpsavond in I Ik neem deel aan tafelgesprek nummer Ondernemerswensen staan centraal Onderneemt u vanuit huis? Zoekt u andere bedrijfsruimte? Wilt u meer samenwerking met - collega's in de wijk en buurt? Om inzicht te krijgen wat u 'belangrijk vindt, zijn wij (Kamer van Koophande( Rotterdam en de gemeente Zuidpias) het pro ject zzp'er in beeld'' gestart. Alle zzp'ers uit de gemeente I Zuidpias zijn van harte welkom °P de gratis kick off bijeen komst op 27 mei aanstaande in het Gemeentehuis. Op www. kvk.nl/zzpzuidplas kunt u zich aanmelden en het programma bekijken. Tijdens deze bijeenkomst stel len wij samen met u vast wat de onderwerpen zijn die bij u spelen en hoe wij daar met elkaar mee aan de slag kunnen gaan. Onderwerpen die in ieder geval aan de orde komen zijn Bedrijfshuisvesting in Zuidpias, Samenwerking en netwerken met andere ondernemers en Informatie ter verbetering van de bedrijfsvoering.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5