Naar het Rijksmuseum Dood Ingrid Visser schok voor Zevenhuizen Vrees voor 'raceroute' nieuwe Hoofdweg-West laW3® HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 MEI 2013 13 voor Ingrid Visser bestaat veel belangstelling in het buitenland Collecte Epilepsie Fonds start 3 juni Koffiedrinken met ouderenadviseur Dronken bestuurder te water Zevenhuizen - De vermissing van oud-volleybalinternational Ingrid Visser en haar partner Lodewijk Severein heeft Zevenhuizen de afgelopen weken enorm beziggehouden, net als het nieuws afgelopen maandag dat zij niet levend naar Nederland zullen terugkeren. De in Zevenhuizen opgegroeide Visser (35) is waarschijnlijk het slachtoffer geworden in een zakelijk con flict in het Spaanse Murcia, waar zij enkele jaren woonde en speelde voor de plaatselijke volleybalclub. Een timide meisje, zo wordt Ingrid Visser in Zevenhuizen omschreven. Ze groeide op in het dorp, bezocht er basisschool De Eendragt, bracht op woensdagmiddag de dorpskrant rond. Opvallen deed ze niet. Bij de plaatselijke volleybalclub Rentokil ZVH kwam ze als zevenjarige bin nen. In tien jaar tijd schopte ze het tot dames-1, en kon haar talent na tionaal en internationaal niet meer over het hoofd worden gezien. Op haar achttiende werd Visser speel ster bij de Nederlandse vrouwen- ploeg, een jaar later stond ze op de Olympische Spelen in Atlanta, waar ze met haar team de vijfde plaats behaalde. Op haar twintigste ver trok Visser naar Brazilië, waarna nog vele buitenlandse avonturen volgden. Waar ze ook heenging, door Zevenhuizen werd ze op af stand altijd gevolgd. Het nieuws maandag dat de licha men van Ingrid Visser en Lodewijk Severein in Spanje zijn gevonden, is voor de Zevenhuizense gemeen schap een harde klap. René Verschoor is de buurman van moeder Patsy Visser en tevens Ingrid Visser, dan 20 jaar oud, in augustus 1997 in Hart van Holland: 'Het blijft voor mij eerlijk gezegd een moeilijke beslis sing om naar het buitenland te vertrekken." vriend van de familie. Samen met buren en vrienden heeft hij zich de afgelopen weken ontfermd over de nabestaanden. In samenspraak met hen laat hij weten dat de familie wordt bedolven onder steunbetui gingen uit het dorp en uit de straat. Hij omschrijft de afgelopen weken Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel bedenkingen donderdag 23 mei bij de presentatie van het schetsont werp voor de Nieuwerkerkse Hoofd weg-West. Wordt de weg geen ra ceroute? vroeg iemand zich hardop af. Een ander sprak over een 'bizar plan', waaraan werd toegevoegd dat de oplossing voor het filepro bleem op de Hoofdweg helemaal niet in Nieuwerkerk ligt, maar een paar kilometer verderop, in Capelle. Door Cees Visser De discussies rond de aanpassing van de Hoofdweg tussen Capelle en de Laan van Avant-Garde da teren al van 2001. Toen sloot Rot terdam met de gemeente Nieuwer kerk aan den IJssel een convenant dat zou leiden tot eefi verbreding van de weg tot vier rijstroken. Dit plan werd door de gemeenteraad van Zuidpias eind 2011 verworpen. Omdat Rotterdam financier van de aanpassing is, moest er een ander, voor Rotterdam acceptabel, plan worden bedacht. Op 23 mei legde de gemeente aan bewoners en be drijven een concept-schetsontwerp voor, waarop reacties welkom zijn. Nesselande Bij afwezigheid van verantwoor delijk wethouder Rinus Bosman opende wethouder Arjen Hazele- bach de avond en introduceerde verkeersdeskundigen Henk Verdonk en Roderick Simons. Beide heren gaven een overzicht van de ont wikkelingen vanaf 2011 rond de noodzakelijke aanpassing van de Hoofdweg, uitgaande van een toe nemende verkeersstroom, vooral in de spitsuren. De nieuwste verkeers- prognoses voor 2020 tonen dat in de ochtendspits richting Capelle ■150 auto's van de weg gebruik gaan maken en er in de avondspits '400 auto's over de Hoofdweg rich ting Nieuwerkerk zullen rijden. Zo'n dertig procent hiervan komt voor rekening van het verkeer van en naar Nesselande. Na veel onderhandelen bleek Rot terdam onlangs akkoord te willen gaan met het behoud van twee rijstroken. Dit echter onder strikte voorwaarden, waaronder maximaal één aansluiting van de noordelijke en één aansluiting van de zuidelijke parallelweg, en uitbreiding van de enkelstrooksrotonde op het kruis punt Hoofdweg - Laan van Avant- Garde met twee bypasses en bij behorende (lange) weefvakken. Op grond van deze Rotterdamse eisen ontwikkelde de gemeente Zuidpias een concept-schetsontwerp met daarop zichtbaar de huidige situ atie, een profiel zonder keermoge- lijkheden en een profiel met keer- mogelijkheden. Vraagtekens Met de verkeersdeskundigen schaarde het publiek zich donder dag rond de opgehangen schetsen, waarbij een levendige discussie ontstond en nogal wat vraagtekens bij het ontwerp werden geplaatst. Afgelopen maandag was er een tweede informatie-avond voor be langhebbenden aan de Hoofdweg- Oost. De gemeenteraad wordt op 18 juni geïnformeerd over het ontwerp en de reacties van belanghebben den daarop. d00r Je had ze moeten zien zitten. Acht gasten in de trein van Gou da naar Amsterdam, begin zondagmiddag. Het merendeel nog met soepogen van de vorige avond. Luidruchtig alsof ze op weg waren naar een voetbalwedstrijd. NaardeArenA ging de kliek niet: het Rijksmuseum was de bestemming. Een van mijn vrienden had acht vrijkaarten voor het museum via KPN. Een gegeven paard kijk je nooit in de bek en dus togen we naar de hoofdstad. Toen we over de Wete ringschans liepen, keken we eens op de klok. Half vier, anderhalf uur voor sluitingstijd. In de rij hoefden we niet te staan, dat scheelde. "Een uurtje door het museum, langer moet het ook niet duren", klonk het gelaten. In geen van ons was een kunstliefhebber te ont dekken. Een gids hadden we niet: het waren doorgaans passerende mooie dames die be paalden welke richting we insloegen. Waar dames met bebloemde spijkerbroeken zich vergaapten aan schone japonnen en nacht jurken, liepen wij de museumstukken straal voorbij. De sectie glaswerk, het tentoonge stelde porselein: we zagen het niet. De fantasie begon te werken in de sectie vuur- en steekwapens. Een beetje fantaseren moest ook wel, want tijd om uitgebreid de bordjes te bestuderen was er niet. Een dolk van Willem 1, ingelegd met talloze diaman ten, zorgde voor de eerste fonkeling in het soepoog. Het sloeg snel om in onverschillige lolligheid. "Wieltjes eronder en je kan mee doen aan Ter Land, Ter Zee en In De Lucht", zei een van de jongens toen we langs een vakkundig gebouwd modelschip in de VOC- sectie liepen. Na nog een beetje meisjes loe ren in de centrale hal, zochten we de open lucht weer op. Als een wervelwind waren we door 's lands belangrijkste kunstcollectie getrokken. Van dat korte tijdsbestek baalden we, alle geintjes ten spijt. Voor je het weet gaat die tent weer vijftien jaar op slot en dan heb je er de pest in dat je niet hebt geprofiteerd van je vrijkaart- je. Wat ik heb verzuimd in het museum, mijn ogen de kost geven, wilde ik goed maken. Gelukkig liepen de museumstukken uit de Oudheid door het centrum van de hoofdstad, 's Avonds traden de Toppers op in de Arena en dus zag ik op elke straathoek overjarige buikdanseressen en farao's met pensen als graftombes. Op het station zag ik kauwtjes over oran jebruine spoorstaven lopen. Ze deden een gymnastiekoefening op de evenwichtsbalk en pikten om zich heen in het met etensresten en wc-papier vervuilde grind op het spoor. Fietsend naar huis zag ik een meerkoet die tussen de begroeiing van een klein Waddinx- veens slootje een nestje had gebouwd, waar rood-zwarte plukjes dons piepend omheen dansten. Eigenlijk is de openbare ruimte één groot Rijksmuseum, waar je - zo lang je niet de bak indraait - dagelijks een vrijkaartje voor hebt. als bizar. "Je krijgt een schok als je over de vermissing van Ingrid hoort, maar er is altijd hoop. Daarna is er vrees en uiteindelijk is er ontzet ting als je het nieuws verneemt." Verschoor noemt de impact voor de familie enorm. "Moeder leefde voor twee dingen: voor haar dochter en haar zoon." Verschoor heeft Ingrid Visser niet als kind of puber zien opgroeien, omdat ze toen al actief was in het buitenland. "Maar ze bezocht heel regelmatig haar moeder hier en dan zag ik haar wel." Hij omschrijft In grid als 'zelfbewust, zelfverzekerd, nuchter, benaderbaar en extreem loyaal'. "Maar bovenal is zij dé de finitie van een echte sportvrouw. Ingrid leefde voor haar sport. Daar buiten stond ze gewoon met beide benen op de grond." Zuidpias - In de week van 3 tot en met 8 juni gaan ruim 30.000 vrij willigers op pad om huis aan huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine. De opbrengst van de collecte is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlich tingsactiviteiten, de organisatie van aangepaste vakanties voor mensen met epilepsie en indivi duele hulp. Collectant gemist? Giften zijn welkom op giro 222111. Zuidpias - Ouderenadviseur Tessa Roos verzorgt in de kernen van Zuidpias een koffie-uurtje voor senioren. In Moordrecht zijn se nioren welkom op dinsdag 4 juni van 13.30 tot 14.30 uur in De Zes- punt aan de Molenlaan 1a. Tijdens deze bijeenkomst wordt nader uitleg gegeven over de Verhalen groep. Tevens kunnen deze och tend 'verjaardagsverhalen' worden uitgewisseld. In Zevenhuizen staat het koffie- uurtje gepland op donderdag 6 juni van 13.30 tot 14.30 uur in dorphuis Swanla en in Moerkapel- le op dinsdag 11 juni van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer. Waddinxveen - Een 33-jarige automobilist uit Waddinxveen raakte zondag 26 mei om 02.40 uur met zijn auto te water. De man verloor op de Bredeweg de macht over het stuur en beland de op zijn kop in het water. Politieagenten constateerden bij aankomst dat de bestuurder en zijn passagier zelfstandig de auto konden verlaten. De 33-ja- rige moest een blaastest afleg gen, waaruit bleek dat hij te veel alcohol had genuttigd. Ter con trole zijn beiden naar een zie kenhuis vervoerd, waar een arts een bloedproef van de 33-jarige bestuurder af heeft genomen. De agenten vorderden het rijbewijs van de man in.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13