Oudheidkamer roept hulp publiek in Opbrengst rommelmarkt meer dan een halve ton Open Dag MOZ-Art Van Herk wint Peronne Muzikale culinaire middag in Batavier Intermezzo zoekt versterking y Kermis in Nieuwerkerk? schuifdeurkasten op maat tel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 MEI 2013 19 A /%;/S M»' Duivensport www.enkast.nl 0180-Ó34866 Scootmobieltochten in kleine groepen Wie fietst er mee? Taizéviering in de Bron Koffiedrinken met ouderenadviseur AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken ^vT--V Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs sel (HVN) is zaterdag 1 juni open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de nieuwe lokale OV-expositie te zien over postkoets, boot, trein en bus, maar ook aver aanlegsteigers, stations en bushaltes. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Een nieuwe aanwinst zijn twee to pografische potloodtekeningen. De HVN kreeg ze van de geboren Nieu- werkerkse Lijntje Moons-van Erkel uit Drenthe. Ze werden rond 1950 gemaakt door vader Gerrit van Er kel. Van ééntje is de plek op Ver Hit land bekend, maar voor de andere tekening doet de HVN een beroep op het publiek. De tekening is van meervoudig ruimtegebruik. Het object is een op palen in de sloot staand huisje, naar het lijkt aan de oostkant van de 's-Gravenweg. De tekenaar woonde daar ook. De con structie is als die van het vroegere tolhuis bij de Roode Leeuw, maar het bouwwerk is kleiner en lijkt een wegwerkershuisje. Hardstenen paaltjes zoals ook afgebeeld staan er nog in de berm tegenover slach terij Boer en voor de villa met uit gerekend de naam De Prent. Reage ren kan in de Oudheidkamer en via 0180-314870. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting MOZ-Art, muziekonderwijs Zuidpias, locatie Nieuwerkerk, houdt op zaterdag 1 juni van 10.00 tot 15.00 uur de jaarlijkse open dag. Er zijn die dag zowel individuele als klassikale proeflessen te volgen en er wordt vooral veel informatie gegeven over mogelijkheden tot het volgen van muzieklessen. De proeflessen voor leerlingen die momenteel een cursus algemene muzikale vorming volgen vinden plaats van 10.30 tot 11.30 uur, ove rige belangstellenden kunnen van af 11.30 uur een proefles volgen. Aanmelden is wenselijk: 315462 of via: info@moz-art-zuisplas.nl In de aula van de muziekschool (van 11.30-12.00 en van 13.15 -15.00 uur) zijn er optredens van onder andere het blokfluitensemble en popband The Severals. Ook zijn er try-outs van de muziekvoorstelling De Nieuwe Toverfluit. Zingen op het Raadhuisplein Om 11.00 uur is er een optreden op het Raadhuisplein, dan wordt het aanmoedigingslied Alpe d'HuZes ten gehore gebracht. Vanaf 10.00 uur wordt er in de muziekschool geoefend, ledereen mag meedoen. Als bewoner aan het Raadhuisplein wil ik het volgende onder uw aan dacht brengen: Hoewel het wat winderig is, laat de zon zich vandaag geregeld zien. Dat hebben we de afgelopen weken slechts spaarzaam mogen beleven. De temperatuur is redelijk. Jas of vest aan en hop naar buiten! Ja, laten we even over de kermis lopen en de zonnige dag vertieren. Onze energie luchten. Een vlucht in de draaimolen, een ritje in de botsauto, een suikerspin of kaneelstok, het is allemaal plezierig. Eens even naar buiten kijken door het keukenraam. Het is een komen en gaan van ou ders en hun kinderen. Een aantrek kelijk schouwspel. Ik pak mijn jas van de kapstok en trek de voordeur open... hé, de kermis klinkt toch an ders. Het duurt een paar seconden en dan hoor ik toch de kinderen. Stemmen van teleurstelling. Ouders zonder antwoord. De kermis is ge sloten. Het wordt de hoogste tijd dat Zuid- plas z'n oude Nieuwerkerkse jas aan de kapstok hangt. Of is het een 'zondige dag' als de kermis zich zou laten horen? Hoe zit het met de democratie? WD, D'66, PvdA, Ge meentebelangen en zo meer... laat jullie stemmers eens horen! Jos Peters Ingezonden brieven mogen maxi maal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Nieuwerkerk aan den IJssel- De honderden vrijwilligers van de hervormde gemeente zijn niet voor niets weken lang enthousiast in de weer geweest om de 37e editie van de rommelmarkt tot een succes te maken. Aan het eind van een zeer geslaagde dag werden de centen geteld; de teller stopte bij 55.055 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Door Cees Visser In de vroege zaterdagse morgen uren werden de tachtig kramen met gesorteerde boeken, glaswerk, potten en pannen, curiosa, kleding, kinderspeelgoed en elektra vakkun dig en met zorg ingericht. Al heel vroeg verdrongen velen zich voor de hekken om klokslag half tien toch vooral als eerste binnen te zijn en eerste keus te hebben. Om de inwendige mens te verster ken, waren er pannenkoeken en oliebollen. Voor de gokkers was er het rad van fortuin en in de mid dag werden waardevolle en antieke spullen geveild. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Nieuwerkerkse postduiven ston den er afgelopen weekend twee vluchten op het programma. Vanuit Peronne vertrokken 278 dui ven en vanuit Chateaudun nog eens 99. Peronne werd een overwinning voor G. van Herk. Chateaudun werd gewonnen door A. Baas. Top 20 Peronne: G. van Herk 1, 4, 8, 9, 10, 12, 13, 16, L. van Erk 2, 7, 18, F. den Outer 3, A. Baas 5, 6, 16, 19, J. Hazenbroek 11, 15, Kasper Kool 14, P. Spek 20. Top 20 Chateaudun: A. Baas 1, 4, 5, 10,12, 17, L. van Erk 2, 6, 7, 9, 11, 18, G. van Herk 3, 8, 14, 15, 19, Gebr. Kool 13, 16, 20. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Can tare Con Piacere (SCCP) houdt zondag 2 juni de vijfde editie van de serie muzikale culinaire zon dagmiddagen. Elk jaar staat een taal in de muzika le schijnwerpers, dit jaar is gekozen voor Nederland. De Nederlandse taal en haar dialecten, dus met in begrip van Vlaanderen, Suriname, Antillen en Zuid Afrika. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur en er is een brunch met Hollandse culi naire specialiteiten. SCCP zoekt regionaal muzikaal ta lent uit Zuidpias dat wil deelnemen. In de Batavier is een gestemde piano aanwezig. Aanmelden: info@can- tareconpiacere.nl of 06-23640068. Bezoekers reserveren ook via dit emailadres of telefoonnummer, kosten 10 euro inclusief brunch. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zangers van projectkoor Intermezzo zijn op zoek naar versterking van de sopranen- en tenorenpartij. Ken- nismaken kan tijdens een openbare repetitie op donderdag 6 en 13 juni in De Terp aan de Dorpsstraat 6 om 20.00 uur. Nieuwe leden krijgen een zangles door een professionele zangcoach aangeboden. Voor meer informatie en aan melden: www. projectkoorin- termezzo, nl. *L, Nieuwerkerk aan den IJssel - Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) organiseert voor de zomer maanden een aantal scootmo bieltochten voor kleine groepen. De eerste tocht staat gepland voor donderdag 13 juni. Om 13.00 uur vertrekt de groep vanaf dorpshuis De Batavier richting Hitland. De koffiestop wordt ge houden in winkelcentrum Koper wiek. Volgende uitstapjes staan gepland voor donderdag 11 juli en donderdag 15 augustus. Bij slecht weer gaan de scootmo bieltochten niet door. Voor meer informatie en aanmelden: 0180- 316000 of 0180-317515. Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage houden tij dens de zomermaanden iedere dinsdag in de oneven weken, fietstochten voor leden en niet- leden. De eerste fietstocht van ongeveer twintig kilometer staat gepland op dinsdag 4 juni. Op geven is niet nodig. Er wordt om klokslag 19.00 uur gestart bij het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de Beyerinkstraat 53. Bij twijfel over de weersomstandigheden: 0180-320773. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 wordt zondag 2 juni om 17.00 uur een Taizé viering gehouden. Een Taizé viering heeft een meditatief ka rakter door zang, lezing gebed en stilte. Muzikale medewerking wordt verleend door Anthem, het jongerenkoor van de protestantse gemeente. Het thema van deze viering is: 'God woont bij ons...?' Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouderenadviseur Mattanja van Oudenaarden organiseert voor woensdag 5 juni van 10.00 tot 11.00 uur in de Huiskamer van de flat de Meidoorn een koffie-uur- tje voor senioren. Anne Marie te Hennepe, beleidsmedewerker af deling Maatschappelijke Ont wikkeling, geeft dan uitleg geven over de recente ontwikkelingen in de WMO. Prins Alexanderlaan 38 F (0180)320776 j 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel E infoiseautovanreeuwijk.nl T {0180)312200 www.autovanreeuwijk.nl i -$Jt'

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19