Basisschool viert eeuwfeest met ballonnen en duiven Oud Verlaat - De duif staat zowel in China als in Japan symbool voor een lang leven. Bij de Grieken staat de duif voor liefde en voor 'vernieuwing des le vens'. In het christendom wordt de duif gezien als de heilige geest. Deze woorden sprak directeur Riekelt Korf van basisschool De Nessevliet donderdagoch tend ter ere van het honderdjarig bestaan van 'zijn school'. Vervolgens was het de beurt aan de jongste en aan de oudste leerling van de school om ieder een witte duif los te laten. HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 29 MEI 2013 Zo'n 120 leerlingen telt De Nesse- waar hij sinds vijfjaar de leiding vliet vandaag de dag. "Een beetje heeft. "Qua gebouw is er in die hon- tegen de stroom in, groeien wij. De derd jaar niet eens zoveel veranderd, prognoses zien er ook goed uit en We hebben het onlangs nog wel in dus gaan we de school binnenkort stijl laten opknappen. De klassen uitbreiden met een speellokaal", zijn gelukkig wel een stuk minder aldus schooldirecteur Korf. Hij is vol geworden. Honderd jaar geleden zichtbaar verknocht aan de school zaten ze met veertig tot vijftig kin- -n—- deren in een lokaal, nu praat je over twintig tot vijfentwintig leerlingen. Maar er zijn ook weer oude regels in 5^ r V ere hersteld. Zoals de drie r's: rust, reinheid en regelmaat. Kinderen hebben daar toch wel baat bij." Met microfoon in de hand: schooldirecteur Riekelt Korf. Krijgsman, de jongste leerling van de school, vindt het helemaal niets. Zo'n fladderende vogel die geaaid of gezoend moet worden... De angst is van haar gezicht af te lezen. Wan neer haar moeder erbij komt, toont ze iets meer lef. De 13-jarige Mira Dullaard, de oudste scholier van De Nessevliet, durft de duif wel zelf vast te houden en los te laten, al vindt ook zij het spannend. "Wij hebben in de familie wel iets met witte duiven. Mira vroeg zich gisteren al af hoe zo'n beestje aan zou voelen", vertelt haar moeder met zekere trots. Uit handen van wethouder Verbeek ontving Korf donderdagochtend een cheque die besteed kan worden aan de aanschaf van bibliotheekboeken. Arjen van Duijvenbooden van het college van bestuur van de overkoe pelende organisatie De Vier Wind streken deed ook een woordje en zei ervan uit te gaan dat over hon derd jaar opnieuw feest zal worden gevierd op het schoolplein van De Nessevliet. Dan is het tijd voor het loslaten van de duiven. De 4-jarige Alicia T Kijk eens hoe hoog mijn ballon kan vliegen zonder dat ik 'm loslaat, want dat mag nog niet van de juf... Ballonnen horen erbij als de school waar jij op zit maar liefst honderd jaar bestaat. Wie ook trots is, is de 68-jarige Pleun Terlouw. Hij is van de Witte Duivenserviee Drechtsteden en ver schijnt vandaag in bedrijfskleding; zwart pak en wit lintje. "Wij zijn inzetbaar bij rouw, trouw en winke lopeningen." Terlouw en zijn vrouw hebben 74 duiven in totaal. "En ie dere week worden ze gewassen en geföhnd. We gebruiken speciaal sop dat niet prikt in de ogen." Na de duiven worden ook de bal lonnen los gelaten. De tot dan toe blauwe lucht verandert in een schil derij met kleurige stippen. Daar gaan ze; de vogels die symbool staan voor een lang leven. Wie wordt er nou niet vrolijk van een ballon? Feest, ook voorde inwendige mens. Op woensdag 1 mei bestond christelijke basisschool De Nessevliet precies honderd jaar. Omdat deze datum 'n dc rneivakantie viel, zijn de festiviteiten rondom het ju- Jr bileum in de afgelopen twee weken gehouden. Zo is er een musical gemaakt, een nostalgische film over de school en een schoolreisje naar Drievliet. Donderdag 23 mei was de dag voor het officiële gedeelte die werd afgesloten met een ballonnenwedstrijd en een lunch met opa's en oma's. Alicia Krijgsman vindt de duif niet alles, zelfs niet als Pleun Terlouw de snavel van het beest afschermt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23