Van een riante bungalow tot een klein appartement "We hebben er nog geen moment spijt van gehad" PIJNLIJKE VOETEN? Podologle nen Pedicure C'omfforts* www.bremmerwaddinxveen.nl SCHOENEN Heeft u regelmatig moeite met lopen? Of heeft u na een wandeling last van uw voeten, knieën of rug? Veel van deze klachten worden veroorzaakt door afwijkingen aan de voeten. Onze podoloog kan naar een oplossing voor uw ongemak kijken. r> Een comfortschoen heeft een binnenzool die steun geeft aan de voet. Daarnaast heeft de schoen een stevige omsluitende hiel, voor een perfecte pasvorm. Het voetbed van de comfortschoen kunt u verwisselen voor uw persoonlijke steunzolen. Heeft u vervelende voetklachten als lik doorns en ingegroeide teennagels? Onze (rhedisch) pedicure behandelt uw voeten op professionele wijze en helpt u zo van de pijn af. Schoenen: Kerkweg-Oost 173-177, Waddinxveen, tel.: 0182 - 61 20 12 Lederwaren.assage 216, Waddinxveen, tel.: 0182 - 63 34 77 Openingstijden: di t/m vr 9.00 - 12.30 13.30 -18.00 uur, zaterdag 9.00 -17.00 uur, donderdag, koopavond 19.00 - 21.00 uur HART VAN HOLLAND VITAAL 29 MEI 2013 schoenreporotu pedicure fff* schoenen Zevenhuizen - Bram (75) en Ada (73) Krijgsman wonen nu bijna twee jaar midden in het dorp Zevenhuizen in het project Septville, achter de Dorpsstraat. Daar zijn zes wooneenheden onder gebracht, waar ze er één van gekocht hebben. Voordien woonden ze in een riante bungalow aan de Middelweg, naast de Zevenhuizerplas. "De makelaar was eerst verbaasd. Jullie geven een paleisje op, zei hij. Maar wij hebben er geen moment spijt van gehad," vertelt Bram Krijgsman. De bungalow was gelijkvloers, had een grote woonkamer, een keuken, drie slaapkamers waarvan één kleinere en twee grote en een kleine doucheruimte met toilet. Boven was een hele open vliering met berging. Om de bungalow heen was 2000 vierkante meter grond met een flinke tuin, een gedeeld erf en een grote schuur. "Het was een hoop werk," vertelt Krijgsman. "We zijn er gaan wonen nadat we in 1966 getrouwd zijn. Er was toen nog een tuinderij bij. Dat is later recreatiegebied geworden. We hadden toen al gelijk het idee dat we daar niet zouden,blijven zitten tot we weggedragen zouden worden," vertelt Krijgsman. Toen de kinderen het huis uitgingen en zijn vrouw Ada enige tijd in het ziekenhuis opgenomen werd, vroeg het echtpaar zich af wat ze zouden doen als ze hulpbehoevend zouden worden. '"We besloten toen ons verstand te volgen en niet ons hart. We woonden daar heerlijk vrij en alles was prima. Maar het was wel midden in de polder en je moest met de auto overal heen. Op een gewone middag besloten we de overstap te wagen. Dat is gelukt. We hebben nu een mooi appartement midden in het dorp, achter de winkel van bakkerij Ammerlaan. Het is midden in het dorp, maar toch erg vrij. Het appartementencomplex, dat Septville heet, ligt achter de Ringvaart. Alles is gelijkvloers. We hebben een keuken en een kamer in één, twee slaapkamers, een badkamer en een goede berging. Het is echt wat we zochten. Tegelijkertijd ben ik blij dat we onze woning aan de Middelweg goed verzorgd hebben kunnen achterlaten. Ik kan iedereen zo'n overstap aanraden. Je moet de knop om kunnen zetten, om op tijd te verkassen. Wij vinden datje zo moet redeneren. Niet iedereen kan dat. Kun je wennen op het dorp? Dat moet, je moet daar nuchter in zijn. Ik heb best begrip voor mensen die dat niet kunnen, dat is hun keuze. Een hele hoop mensen kijken er tegenop. Maar wij hebben het wel getroffen dat wij dit appartement hebben kunnen kopen. Je moet de knop omzetten, je moet dingen achter je kunnen laten. Wij doen dat gemakkelijk, wij zijn aan een nieuw boek begonnen, aan een nieuw gedeelte van ons leven. Daar moetje zelf voor zorgen. Wij hadden echt zo'n gevoel: als we het nu niet meer doen, komt het er niet meer van."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33