Moet ik een testament maken? Onderneemster (73) start bijzonder project VAN DER MEULEN KOCK UBACHS LA BANQUE lÈÈlÊÊÊlÈètëÊ Herinneringskistje maken voor nabestaanden V NOTARISSEN Acht luxe levensloopbestendige appartementen midden in het centrum van Zevenhuizen met alle voorzieningen direct naast de deur. Wegens grote belangstelling bij de start verkoop, zijn er al diverse opties verstrekt. Informeer naar de nog beschikbare appartementen -eiIL~V 1 Prachtige gemeenschappelijke binnenruimte Heerlijke tuin aan het water Eigen parkeerplaats of garage* Mogelijkheid tot huur garage apart te koop HART VAN HOLLAND VITAAL I 29 MEI 2013 35 Twijfelt u er wel eens over of uw zaken wel goed geregeld zijn bij uw overlijden of dat u wellicht een testament zou moeten maken? Bent u gehuwd, heeft u kinderen en heeft u geen testament gemaakt dan geldt de in de wet opgenomen regeling: de zogenaamde wettelijke verdeling. Kort gezegd houdt deze in dat alle bezittingen eigendom worden van de langstlevende ouder, terwijl de kinderen hun erfdeel in de vorm van een vordering niet kunnen opeisen zolang de langstlevende ouder nog leeft. Deze wettelijke regeling voldoet zeker in standaard situaties voor echtparen. Woont u echter samen, heeft u kinderen uit verschillende relaties of wilt u regelen dat alleen de eigen kinderen erven en niet de "koude kant" dan is het verstandig om een testament te maken. Ook als u al eens een testament heeft gemaakt is het aan te bevelen een op dit terrein kundig notaris hier een blik op te laten werpen. Niet alleen op juridisch en fiscaal terrein is er de afgelopen jaren veel veranderd, maar ook in uw per soonlijke situatie kan er sindsdien veel veranderd zijn, waardoor het nodig kan zijn om een eerder ge maakt testament aan te passen. Voor een persoonlijk en vrijblijvend gesprek kunt u contact met ons kantoor opnemen. Limaweg 15 2743 CB Waddinxveen I T (0182) 642000 F (0182) 615337 info@notarissenwaddinxveen.nl J www.notarissenwaddinxveen.nl De appartementen zijn zodanig ingedeeld dat u er de rest van uw leven kunt blijven wonen. Zo worden de appartementen uitgevoerd met brede schuifdeuren en een indeling van de badkamer die het verlenen van "zorg" (indien noodzakelijk) mogelijk maakt. Mogelijkheden om "zorg" in te kopen indien wenselijk. Hierover zijn afspraken gemaakt met zorgcentrum "De Zevenster". Variabel netto woonoppervlakte van 64 m2 tot 167 m2 Koopsommen vanaf 195.000,- v.o.n. tot 595.000,- v.o.n. Locatie: Dorpsstraat 190, Zevenhuizen (voormalige conference room) Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Voor uw dierbare zelf een herinneringskistje maken'- Onder deze naam geeft Monique van Lonkhuijzen (73) workshops voor nabestaanden om zelf zo'n kistje te komen maken. Monique werkte zeven jaar lang in een hospice en kwam in aanraking met heel persoonlijke 'dingetjes'. Het ging om zaken als een rozenkrans, een bril, een beeldje, een foto, een portemonnee: voorwerpen die de overledene tot het laatst toe nog gebruikt had. Van Lonkhuijzen maakte vroeger al allerlei kistjes met spulletjes erin. "De laatste tijd had ik veel begrafenissen in de familie. Ik dacht dat het ook voor de kinderen, de kleinkinderen en de partners fijn zou zijn om een gedachteniskistje te maken. Ik vind het fijn om iets te betekenen bij de verwerking van het verdriet van iemand." Daaruit ontsproot drie maanden geleden het idee om bij haar zo'n herin neringskistje te komen maken voor mensen die een dierbare verloren hadden. "Het gaat ook over de ver werking, de bedoeling is dat de mensen zelf zo'n kistje komen maken. Ze zijn (uit privacy-overwegingen, red.) dan de enige, die aan de workshop deelnemen." Desgewenst kan het kistje bekleed worden met stof van een kledingstuk dat de overledene graag droeg. Maar ze kunnen ook een stukje stof bij Van Lonkhuijzen kiezen. Als de cursist geen fantasie heeft, helpt Van Lonkhuijzen ze graag een handje. In de tuin heeft ze een ateliertje waar de workshops gegeven worden. Ze kan ook kettingen maken van de kralen van de overledene, die gedragen kunnen worden. Van Lonkhuijzen is drie maanden geleden begonnen met het reclame maken voor de herin- neringskistjes.ln oktober gaat ze op de Seniorenbeurs in De Meander staan. Los van de herinneringskistjes verkoopt Van Lonkhuijzen ook engelen, vaak van stenen die de mensen kracht geven zoals amethist. Zelf maakt ze de engelen van vilt en hout. Ze licht toe waarom Engelen zo belangrijk zijn voor haar: "Ik heb zelf een Engelbewaarder. Ook heb ik gezien, dat mensen heel mooi kunnen sterven, alsof ze door een Engel opgehaald zijn." Elke dinsdag tussen 9.00 en 17.00 uur is haar winkel open. Tot slot wil ze nog aan haar verhaal toevoegen, dat ze mensen graag helpt bij de verwerking van hun verdriet. ("kt - ♦- -

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 35