V,. K t t h "De winnaars zijn de mensen met een beperking" Verkeerstheorie voor ouderen Aan het werk op de Toekomstdag Bewoners recreatieparken doen van zich spreken m PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 29 MEI 2013 Kinderraad en wethouder blikken vooruit op G-Olympics Muziek Beeldende kunst Cultureel erfgoed Dans www.scnz.nl - info@scnz.nl Dierencentrale www.enkast.nl 0180-634866 Nieuwerkerk aan den IJssel - De kinderraad van Zuidpias is er al maanden mee bezig: de voorbereidingen voor de eerste sportdag voor mensen met een beperking op 5 juni in Moordrecht. Noa Peerbolte (11) en Joelle van der Maarel (12) legden op 22 mei tijdens een persconferentie in het gemeen tehuis uit hoe het idee voor dit sportevenement is ontstaan: "Bij de grote Olympische Spelen zijn ook aparte spelen voor mensen met een beperking. Binnen de kinderraad ontstond daardoor het idee voor G-Olympics in de ge meente Zuidpias." Door Cees Visser Sportwethouder Jan Verbeek was meteen enthousiast en zorgde als wethouder financiën voor een toe reikend budget. Daarnaast zegden sponsors hun medewerking toe. Het evenement wordt op 5 juni van 14.00 tot 17.00 uur gehouden bij korfbalvereniging IJsselvogels in Moordrecht. De kinderraad wordt bij het uitwer ken van de plannen geassisteerd door een leger vrijwilligers, door stichting Jeugdwerk en de gemeen te Zuidpias. Michel de Wit coördi neert het geheel: "Er hebben zich tot nu toe zo'n veertig mensen met een beperking voor het evenement aangemeld, maar ik verwacht tot eind mei nog meer inschrijvingen. Ook na die datum zullen we soe pel reageren. Er kan worden mee gedaan aan vier binnensporten, te weten judo, badminton, turnen en fitkids en vier buitensporten, name lijk voetbal, korfbal, hockey en ten nis. Bij slecht weer kunnen we naar binnen." Joelle en Noa krijgen veel positieve reacties op het initiatief. "Wij vin den het zelf ook erg fijn dat mensen ondanks hun beperking mee kunnen sporten." Verbeek vult aan: "Zo zie je dat je met geringe middelen heel veel kunt doen. In de regio is dit idee uniek en inmiddels is er vanuit Capelle aan den IJssel en Nesselan- de om nadere informatie gevraagd. Ik zie dit evenement als een van de krenten in de pap en de winnaars zijn de mensen met een beperking." Noa Peerbolte (links) en Joelle van der Maarel 12) zijn net als wethouder Verbeek trots op de eerste sportdag voormensen meteen beperking. Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland (WN) afdeling Zuidpias organiseert voor ouderen een cursus verkeers theorie. Tijdens de cursus wordt men door Piet Molenaar bijgepraat over de hedendaagse verkeersregels voor voetgangers, fietsers en scoot- mobielbestuurders. De cursus duurt van 13.30 tot 17.00 uur en vindt op vrijdag 21 juni plaats in Nieuwerkerk aan den IJssel in dorpshuis De Batavier; op donderdag 4 juli in De Zespunt in Moordrecht; op donderdag 18 juli in De Zevenster in Zevenhuizen en op donderdag 1 augustus in Beth- San in Moerkapelle. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316000 of info@wn- zuidplas.nl. Gouda - Met vier andere gemeen ten uit de regio Midden-Holland organiseert Zuidpias voor 6 juni de vierde jaarlijkse Toekomstdag. Het evenement in de Goudse sport hal de Mammoet is bestemd voor schoolverlaters en werkzoekenden van alle leeftijden. Bezoekers kunnen tussen 10.00 en 15.00 uur een beroepskeuzetest doen, zich inschrijven voor een opleiding, direct solliciteren en een stage of leerwerkbaan vinden. Ook is er een 'cv-dokter' die mee gebrachte cv's (op een usb-stick) onder handen neemt. Het Vrijwil- ligersinformatiepunt informeert over vrijwilligerswerk. De Kamer van Koophandel geeft advies over het starten van een onderneming, en biedt de workshops 'Zelfstandig ondernemerschap' of 'Social media Et solliciteren'. Voor aanmelden workshops: scpbrancheaanpak@gouda.nl Donderdag 30 mei - 19.00 uur Cultuurcafé TAAF live muziek IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 3 euro Zaterdagl juni - 20.00 uur Orgelconcert met dwarsfluit Dorpskerk Moordrecht Entree 7 euro; 4 euro Zaterdag 1 juni - 13.00-15.00 uur Optreden Shantykoor Het Kraaien nest Zevenhuizen op Braderie Dorpstraat Waddinx- veen Zaterdag 1 juni 2013 - 11.30- 15.00 uur Open Dag MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Aanmelden proeflessen wenselijk:info@moz-art-zuidplas.nl Zaterdag 1 juni - 10.30-14.30 uur Masterclass orkestdirigenten Dorpshuis Swanla Zevenhuizen Zaterdag 1 juni - 20.00 uur Concert Slagwerkgroep Afslag 9 Theater Swanla Zevenhuizen Entree 7,50 euro Zaterdag 1 juni - 20.00 uur Concert organist Cees-Willem van Vliet en Trudi Bos op dwarsfluit Dorpskerk Moordrecht Entree 6 euro kinderen en CJP 4 euro Zondag 2 juni - 14.00-17.00 uur Muzikale culinaire middag Dorpshuis De Batavier, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 10 euro (incl. brunch) Aanmelden/informatie: HYPERLINK "mailto:jo.vlie@hccnet.nl" jo.vlie@ hccnet.nl of 06-23640068 Tot en met zondag 9 juni Expositie Jacqueline Roberts Unlimited Grain Gallery, Dorpsstraat 30, Nieuwerkerk aan den IJssel Tot en met 31 juli Expositie Nienke van Overbeek, Jos Gielen en Agnes Kuipers Galerie-Atelier-Gielen, Kerklaan 51, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zaterdag 1 juni - 14.00-17.00 uur Open middag Oudheidkamer, 's-Gravenweg 6a, Nieuwerkerk aan den IJssel Line Dance - iedere woensdagavond Zuid plas - Ze zaten tijdens de ver gadering van de commissie Ruim telijke Plannen op 21 mei als een rood geklede eenheid op de publieke tribune. Ruim dertig permanente bewoners van recreatieparken de Poldertuin en 't Vissertje in Moor drecht zijn gestart met actievoe ren tegen de handhavingen die de gemeente momenteel tegen hen uitvoert. Tegen het gebruik in kreeg hun voorzitter bij de commissie toch het woord. Door Erwin van 't Hof Gedurende de vergadering stond het bestemmingsplan Moordrecht Buiten op het programma, waarin onder andere het gebied wordt behandeld waarop de recreatie parken zijn gevestigd. Opvallend is dat geen van de permanente bewo- Gevonden Reu, stafford am., wit-zwart, ket ting om, Europalaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, zwart, witte bef, tenen en wit op buik, Eerste Tochtweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 of www.dierencentrale.nl ners een zienswijze had ingediend tegen dit plan. Nog opvallender was dat, geheel tegen het gebruik in, de voorzitter van vereniging De Poldertuin/ 't Vissertje de gelegen heid kreeg om in te spreken bij het agendapunt. Normaal gesproken is het een vereiste dat de inspreker zelf een zienswijze heeft ingediend voordat hij of zij in de gelegenheid wordt gesteld om persoonlijk het woord tot het college en de com missieleden te richten. Op de vraag waarom geen van de permanente bewoners een zienswijze had inge diend antwoorde de voorzitter dat hij van mening is dat dit toch geen wijziging van het bestemmingsplan als gevolg zou hebben. Mare Lansink (CDA) toonde zich ge pikeerd over de acties van de bewo ners van de recreatieparken. "Door geen zienswijze in te dienen heb ben zij hun kans verspild om op een democratische manier de dialoog aan te gaan. Ik wil deze avond dan ook geen discussie voeren over dit onderwerp." Daar voegde het com missielid aan toe dat hij de slogan van de actievoerders onzin vindt. In flyers geven de permanente bewo ners aan dat Zuidpias een miljoen uitgeeft om mensen van de recre atieparken weg te pesten terwijl er ondertussen wordt bezuinigd op onder andere gezondheidszorg en kinderopvang. "Er wor den verbanden gelegd die niets met de werkelijkheid te maken heb- - N^. ben", aldus Lansink. Het CDA kreeg bijval van Ferry van Wijnen (WD): "De commissie is bedoeld voor technische discussies, niet voor po litieke zaken. Ik denk dat we er wijs aan doen om het geval van de per manente bewoners op dit moment niet bespreken." Zowel CDA als WD heeft eerder aangegeven fel tegenstander te zijn van permanente bewoning. Ook een dubbele bestemming, waar de actievoerders naar streven, zien deze partijen niet zitten. De con fessionelen en de liberalen krijgen steun van alle ande.re partijen, be halve de SP en GBZ Zuidpias. Mar- tien Zijderhand (GBZ) pleitte voor een discussie tijdens de volgende raadsvergadering om helderheid te kunnen verschaffen aan de bewo ners. "Het is duidelijk dat de per manente bewoners in een moeilijk parket zitten. Ik zeg niet dat wij ze kunnen helpen, maar we kunnen wel een eind maken aan de onze kerheid", aldus Wj het commis sielid. ikh> Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9