Open Coffee Bernard Otterspeer kampioen Open Zuidpias 2013 Sociaal raadsman weg uit Moordrecht Dierencentrale Zangdienst 'Het Licht voor de wereld' Boeken voor een prikkie Collecte Maag Lever Darm Stichting Moordrechtse Fietsvierdaagse Aboutaleb lost startschot Tour de Rotterdam Zuidplasruiters leukste sport vereniging Volop in bloei Live avond met CireleJ Rolling Down The Blok HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 JUNI 2013 Biljarten Gevonden Fiets mee voor bestrijding van hart- en vaatziekten 11 Zuidpias - In de raadsvergadering van dinsdagavond heeft de fractie van Christenunie/ SGP vragen gesteld over het wegvallen per 1 juli van het spreekuur van de sociaal raadsman in Moordrecht. Per I juli vervalt het spreekuur omdat het volgens een informatienota aan de raad, 'onderbenut' wordt. Wachttijden bij de sociaal raads lieden in Nieuwerkerk, oningevulde spreekuren in Moordrecht. Zo was het beeld in 2012, blijkens het jaar verslag van de sociaal raadslieden. Reden voor het college om de ca paciteit anders te gaan verdelen en gebruikers van het spreekuur in Moordrecht (94 in 2012) te bewe- I Nieuwerkerk aan den IJssel - Biljart vereniging 't Centrum organiseerde I/iet Open Kampioenschap Zuidpias. I Ook de vierde editie van het biljar- I tevenement werd gehouden in Café I L'Esperance. In vier kernen van Zuidpias: Moor drecht, Zevenhuizen, Moerkapel- le en Nieuwerkerk aan den IJssel, wordt bij de verschillende vereni gingen de biljartsport actief be oefend. Na het succes van eerdere jaren heeft de biljartvereniging be sloten het kampioenschap wederom op de kalender te zetten. Veertig bil jarters meldden zich aan. De voorronden werden in mei ge speeld en na zeventien biljartavon- De beker is voor Bernard Otterspeer. den met meer dan honderd partijen plaatsten Ed van Oort (winnaar 2012), Koert Veninga, Arie van Leer- sum en Bernard Otterspeer zich voor de finale op maandag 10 juni. Op sportieve en gezellige wijze stre den de finalisten om de felbegeerde eerste plaats. Er werd een complete poule gespeeld zodat de deelnemers elkaar allemaal een keer troffen. Zoals het een goede finale betaamt was de spanning te snijden en wa ren de verschillen miniem. Bernard Otterspeer ging uiteindelijk met de eer strijken. Van Leersum eindigde als tweede, Van Oort als derde en Veninga moest genoegen nemen met de vierde plaats. Reu, labador x, bruin, halsband om met steentjes, Westeinde Moor drecht. Kater, cypers, flinke kat, Middelweg Moordrecht. Kater, cypers, witte kin, Ooievaars- dreef Moordrecht. Konijn, grijs-wit, Langepad Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 I of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Tom Korbee Hoveniers aan de Paral lelweg Noord 10 wordt vrijdag 28 juni van 15.00 tot 17.00 uur een netwerkbijeenkomst van Open Coffee Zuidpias gehouden. gen naar Nieuwerkerk af te reizen. ChristenUnie/SGP vraagt zich af of de verplaatsing een besparing op zal leveren, of mensen wel naar het spreekuur zullen blijven komen, welke alternatieve oplossingen er zijn, en of de beslissing nog kan worden teruggedraaid. Regio - Bibliotheek De Groene Venen maakt ruimte voor nieuwe materialen en doet afgeschreven boeken in de verkoop. Voor een prikkie - één euro per boek, dvd of cd - kunnen boekenwurmen en an dere belangstellenden hun collectie aanvullen. De verkoop is op 4 juni gestart en vindt plaats tijdens de openingsuren. Alexanderpolder - In de Immanuel- kerk aan de Berlagestraat 96 wordt zondag 16 juni een zangdienst ge houden met als thema 'Het Licht j voor he wereld'. Het christelijk man nenkoor Prins Alexander, onder lei- omg van Arjan Breukhoven en mu zikaal begeleid door Matthijs van Regio - De jaarlijkse landelijke collecteweek van de Maag Le ver Darm Stichting (MLDS) vindt plaats van 24 tot en met 29 juni. Veel vrijwilligers gaan de straat op om te collecteren voor de strijd tegen darmkan ker. Jaarlijks krijgen meer dan 13.000 patiënten en hun naas ten te maken met darmkanker. En ieder jaar overlijden onge veer 5.000 mensen aan darm kanker. Darmkanker is één van de best behandelbare vormen van kanker, mits de diagnose in een vroeg stadium wordt ge steld. Het geld dat opgehaald wordt met de collecte, stelt de MLDS in staat om weten schappelijk onderzoek naar darmkanker te financieren. Met behulp van wetenschap pelijk onderzoek kunnen de be- handelmogelijkheden en voor uitzichten voor mensen met darmkanker in de toekomst verbeteren. Collectant gemist? Doneer eenmalig 1,50 door IKGEEF te sms'en naar 4333. Moordrecht - Fietsliefhebbers krijgen tijdens de Moordrechtse Fietsvierdaagse de kans de 'mooie groene omgeving van Moordrecht' te zien. Van maandag 1 tot en met donderdag 4 juli wordt de vierdaag se gehouden. Startpunt is De Zes- punt aan de Molenlaan. De fietsers vertrekken tussen 18.30 en 19.30 uur voor een route van 25 tot dertig kilometer. De deelnemers die tenminste drie avonden meefietsen ontvangen een herinneringsvaantje. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro voor volwassenen, 5 euro voor kinderen. Koffie en versnaperingen zitten bij de prijs inbegrepen. Voor meer informatie: bosvink@planet.nl Rotterdam - De derde editie van het fietsevenement Tour de Rotterdam wordt verreden op zaterdag 6 juli. Burgemeester Aboutaleb verricht het startschot. Breukhoven, verleent muzikale me dewerking. Dominee van de Meent gaat voor in de dienst die om 16.00 uur begint; een kwartier eerder start de samenzang. Het vaderdagtintje aan de dienst is de samenwerking van vader en zoon van Breukhoven. Er zijn tochten voor gezinnen, toer- fietsers en wielrenners, inclusief een pelotonstocht met een profes sionele volgkaravaan. Het fietseve nement is een vervolg op de Tour de Rotterdam, het toerfietsspektakel dat tijdens de start van de Tour de France 2010 werd georganiseerd en waaraan duizenden fietsliefhebbers hebben deelgenomen. De opbrengst van het evenement gaat naar on derzoek naar en bestrijding van hart- en vaatziekten bij het Eras mus MC. De voor-inschrijvingskosten bedra gen 20 euro voor de 155 km tocht, 15 euro voor de vrije toertochten en 10 euro voor de gezinstocht en de Rotterdam Citytocht. Inschrijving op de dag zelf is ook mogelijk, dan kost het 5 euro extra. Alle opbrengsten zijn voor het onderzoek. Alle deel nemers ontvangen een herinnering. Voor meer informatie en inschrij ven: www.tourderotterdam.nl. Zuidpias - De Moordrechtse paar densportvereniging De Zuidplas ruiters is verkozen tot de leukste sportvereniging van Zuidpias. De vereniging kreeg 75 stemmen en een gemiddelde waardering van 8,91 en dingt in de landelijke finaleronde mee naar de titel Leukste Sportver eniging van Nederland. In Zuidpias deden 28 sportverenigingen aan de verkiezing mee. Een trotse Daphne ten Hoeve, voor zitter van de winnende vereniging die dit jaar overigens veertig jaar bestaat: "Wij zijn een ambitieuze vereniging en willen natuurlijk ook hoog eindigen in de landelijke ver kiezing. Ik roep dan ook iedereen op om op De Zuidplasruiters te stem men." Dit kan nog tot 23 juni op www.leukstesportvereniging.nl. Met de verkiezing wordt geld inge zameld voor Spieren voor Spieren, dat zich samen met topsporters in zet om kinderen met een spierziekte te helpen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Helder en Intens houdt woensdag 19 juni van 20.00 tot 22.00 uur een zo- merworkshop in de bibliotheek. In de zomerworkshop gaan de deelne mers aan de slag met wat er nodig is om te kunnen bloeien, meditatie ve aandacht, creatieve werkvormen en onderlinge uitwisseling. Balans tussen activiteit en rust is hierbij belangrijk. Aanmelden kan via info@helderen- intens.nl, deelname is vrij. De work shop wordt ook gehouden op 9 en 10 juli op Zilvermos 31, de toegang bedraagt dan 7,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cir cle J speelt zaterdag 22 juni live in 't Blok. Hun aanstekelijke mix van stampende punk en folky meezin gers wint nationaal en internatio naal steeds meer terrein. Live knet tert het vijftal van de energie en het plezier. Aanvang 20.30 uur, toegang 3 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij het skatepark bij 't Blok wordt zaterdag 15 juni vanaf 14.00 uur de skate- wedstijd Rolling Down The Blok gehouden. Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert naast het ska te festijn een graffitiwedstrijd. De skatewedstrijd telt meerdere ca tegorieën: er is een skateboardwed strijd voor skaters tot en met der tien jaar en een voor jongeren vanaf veertien jaar. Hetzelfde geldt voor inline skaters. Voor BMX'ers worden afhankelijk van het aantal deelne mers de categorieën ingedeeld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11