zaterdag 15 juniz013 ttttt.i 11 www.winkelcentrumreigerhof.nl OVERDEKT Hockeyclub Nieuwerkerk op de schop Met VEDJ naar Auschwitz Golfers slaan prieel bij elkaar Sterrenslag Boulers op nieuwe banen Rommelmarkt drumfanfare DKV Breien, haken, punniken in het Breicafé Winkelcentrum WINKELEN {'jr+'j Wij plaatsen een mobiele wielerbaan met 4 racefietsen. Het publiek mag zelf meefietsen! U ziet waar u fietst! Met behulp van tijdwaarneming via de computer, blijft u tijdens het evenement op de hoogte van het algemene klassement. Onze spelleider zorgt ervoor dat alles in goede banen geleid wordt. Net zoals op een echte wielerbaan legt de binnenbaan de kortste afstand af en de buitenbaan de langste afstand. Het verschil in de afstanden wordt gecompenseerd doordat de buitenste fiets sneller door de bocht gaat dan de binnenste fiets. Vanwege deze omtreksnelheid is de tijd waarin zij de verschillende afstanden afleggen gelijk bij hetzelfde aantal kilometers per uur. HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 12 JUNI 2013 Voorzitter Henk de Snoo zet samen met een aantal leden de schop in de grond. Nieuwerkerk aan den IJssel - De schop is maandag eindelijk de grond inge gaan bij hockeyclub De IJssel. Vooreind augustus worden de twee bestaande kunstgrasvelden vervangen door semi-water velden en wordt er naast een derde (semi-zand) kunstgrasveld ook een speciale 'keeperscorner' aange legd. De IJssel kan zich facilitair gezien in het nieuwe seizoen meten met bijna alle topclubs uit de regio. Na jaren onzekerheid over het wel of niet verhuizen naar De Kleine Vink zijn gemeente en hockeyclub het uiteindelijk eens geworden over hoe de club op de huidige locatie kan blijven. De gemeente vervangt de bestaande velden, legt het derde veld aan en schiet de extra kosten voor ie de club moet maken door de keuze voor semi-water velden en het extra (kwart)veld voor keepers trainingen. Dit laatste veldje zal te vens gebruikt worden door kinderen die in het weekend met hun hoc keyende broertjes, zusjes en ouders meekomen. Het hockeyseizoen is achter de rug, maar zaterdag 15 juni houdt de jeugdcommissie tussen 10.00 en 12.00 uur op het kleine (kunstgras) veldje bij het zwembad nog een oe fentraining voor alle kinderen die zich aangemeld hebben voor het volgend seizoen en voor hen die dat overwegen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de derde keer organiseert stichting VEDJ van 1 tot en met 4 november een excursie naar Auschwitz. In de bus is nog een aantal plekken vrij. Auschwitz was een verzameling van concentratie- en vernietigingskam pen die tijdens de Tweede Wereld oorlog door nazi-Duitsland nabij de Poolse stad Auschwitz werden opgezet. Het was het grootste van alle Duitse concentratiekampen en bestond uit Auschwitz I, Auschwitz ll-Birkenau, Auschwitz lll-Mono- witz en een aantal subkampen. De excursie van VEDJ gaat naar de kampen I en II. Voor de deelnemers is er zondag 13 oktober een informatieavond en zondag 17 november een terug komstavond, beide in Nieuwerkerk. Kosten excursie: 175 euro (onder voorbehoud) Aanvragen inschrijf formulier: 06-14606126 of info. vedj@gmail.com. De dames van de organisatie wil len benadrukken dat het breicafé echt voor iedereen toegankelijk is. "We horen zo vaak dat dames zich van tevoren afvragen of het wel iets voor hen is, maar dat ze achteraf meestal denken, 'had ik veel eerder moeten doen'. Dus dames uit Zuid- Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting VEDJ (voor en door jongeren) organiseert voor zondag 30 juni 2013 het evenement Sterrenslag voor volwassenen (15+). Aanvang 11.00 uur. Teams, bestaande uit zes sportieve- lingen en een coach, strijden om de eer. De organisatie doet een oproep: "Durven jullie de strijd aan? Dan zien we jullie graag op 30 juni in het Essepark." Voor meer informatie: www.vedj.info of 0614606126. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na jaren is het eindelijk zover, de bou lers van JBC Nieuwerkerk konden op de nieuwe banen aan de slag. Inmiddels zijn achttien van de der tig nieuwe N0C*NSF goedgekeurde banen gereed. Het spelen van de dinsdagavondcompetitie was een mooie gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe banen en dito toplagen. John de Vries had het spel op de nieuwe banen het best onder de knie en werd eerste. Peter Troost werd tweede en Simon Smit huis derde. Daarmee zijn de banen 'ingegooid', de volgende stap voor JBCN is de realisatie van hun Boul- o-drome. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drum fanfare DKV houdt zaterdag 29 juni een rommelmarkt in verenigings gebouw Con Musica. Van 9.00 tot 15.00 uur worden er diverse leuke gebruikte en soms zelf nieuwe spul len ter verkoop aangeboden. Voor de kinderen is er een grabbelton (altijd prijs) en in de bar kan men terecht voor koffie, thee, of limonade met iets lekkers. De opbrengst van de ver koop is bestemd voor de vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames achter Breicafé Zuidpias doen een oproep aan alle dames van Zuidpias om te komen breien, haken, punniken, kaarten en kettingen maken en quilten in De Meander aan de Boslaan. Het Breicafé aldaar is elke maandag open van 13.30tot 16.30uur. Reigerhof plas: neem je brei/haakprobleem dat al jaren in de kast ligt mee: die trui komt eindelijk af!" Voor meer informatie: 0180-314692 of 06-24116056 (werkdagen na 10.00 uur) of breicafezuidplas.hy- ves.nl. Cuwerkerk aan den IJssel - Voor de tweede keer in het bijna achtjarig bestaan van hospice IJsselthuis organiseerden vrijwilligers 8 juni een golf- enefietwedstrijd. Nieuw was een golfclinic, waarin een aantal mensen rennismaakte met de golfsport. Ruim vijftig mensen sloegen op de zon overgoten dag een bedrag van tweeduizend euro bij elkaar voor het hos- P'Ce, De donatie wordt besteed aan een prieel in de tuin.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19