LiEVE Wie fietst er mee? Eighties herleven bij rally Care for Kids Wijklunch in Dianthus Verdachte diefstal fiets aangehouden Unieke voorstelling binnenkort op de planken Vaderdagcadeautjes bij de Wereldwinkel Collecte Handicap.nl Uitstekend weekend voor Van Herk HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 12 JUNI 2013 23 De Nieuwe Toverfluit Duivensport 1 i Sanitiem Arbeco B.V. 1 M V Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel tAthsCA Tel. (0180) 31 41 12-info@arbeco.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage houden tijdens de zomermaanden iedere dinsdag in de oneven weken, fietstoch ten voor leden en niet-leden. De eerste fietstocht van ongeveer twintig kilometer staat gepland op dinsdag 18 juni. Opgeven is niet nodig. Er wordt om klokslag 19.00 uur gestart bij het Her vormd Kerkelijk Centrum aan de Beyerinkstraat 53. Bij twijfel over de weersomstandigheden: 0180-312402. Door Cees Visser Caroline Michels (39) richtte in 2009 de stichting Care for Kids op. "Al van jongs af aan had ik de wens voor kinderen te zorgen. Zo werkte ik bijvoorbeeld voor de kindertele foon. Mijn eigen twee kinderen, Lara (8) en Noah (4) komen niets te kort, maar er zijn in Zuidpias veel kinde ren die het minder goed hebben. Ik besloot daaraan iets te doen." Vo rig jaar vond de eerste Care for Kids rally plaats. Die bracht 20.000 euro op. Michels: "Met medewerking van sponsors, winkeliers en automobiel club The Skymasters zijn inmiddels veel kinderen geholpen. We betalen bijvoorbeeld hun muzieklessen en sportactiviteiten. Vorig jaar konden wij 38 kinderen en hun ouders een vakantie aanbieden en hebben we bezoeken aan de diergaarde en de Efteling kunnen regelen." Pruiken Voor de tweede rally van de Sky- Nieuwerkerk aan den IJssel - Veer tig equipes verschenen zaterdag op het Nieuwerkerkse Raadhuisplein aan de start van de tweede Care for Kids rally. De puzzeltocht leverde een bedrag van 17.400 euro op voor kin deren in gezinnen die het financieel moeilijk hebben. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft vrijdag 7 juni tegen middernacht een 33-jarige man uit Capelle aan den IJssel aange houden op verdenking van dief stal van een fiets. Agenten zagen de man op de Batavierlaan rijden zonder fietsverlichting en hielden hem staande voor een controle. De man kon geen identiteit tonen en uit onderzoek bleek dat de fiets van diefstal afkomstig was. Vol gens de verdachte had hij de fiets jaren geleden al gevonden in de bosjes. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'De Nieuwe Toverfluit' is bijna klaar. Ko mende week wordt er door de 120 deelnemers nog heel hard gerepe teerd om de puntjes op de i te zet ten. Ook het naaiatelier van viooldo cente Monique van Leeuwen maakt overuren om de kostuums op tijd klaar te hebben. De familievoorstel lingen zijn op donderdagavond 20, vrijdagavond 21 en zaterdagmiddag 22 juni in het Ontmoetingscentrum. Wethouder Jan Verbeek 'opent' op donderdag 20 juni de eerste voor stelling en oud-burgemeester André Bonthuis doet het slotwoord na de laatste voorstelling op zaterdag 22 juni. Bijzonder is dat er op donder dag 20 en vrijdag 21 juni ook voor stellingen gegeven worden voor leerlingen van diverse basisscholen in de gemeente Zuidpias. De Nieuwe Toverfluit is een heden daagse 'vertaling' van de opera Die Zauberflöte van W.A. Mozart. Het verhaal, waarin thema's als liefde voor het vak muziek en prestatie- druk zijn verwerkt, hebben de deel nemers zelf gemaakt. Bart Roobol, trompetdocent bij MOZ-Art en di rigent van het symfonisch blaasor- kest Da Capo uit Nieuwerkerk heeft de arrangementen voor dit mu- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel heeft een uitgebreid assortiment vaderdagcadeautjes, onder andere kleine houten denk spelletjes, kookboekjes en exotische biertjes. Erg origineel is het boekje waarin zoon/dochter zelf kan invullen en aankruisen waar vader op lijkt, hoe sterk hij is, wat het leukste is dat ze samen hebben gedaan of beleefd en nog veel meer. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a en is open van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur; za terdag van 9.30 tot 16.30 uur. Naaiatelier Monique van Leeuwen. Groot orkest en koor. ziektheaterstuk geschreven. In de voorstellingen is muziek van Mo zart te horen, maar ook van Verdi, Bernstein, Piazolla en F. Mercury. Aan de voorstellingen werken een groep kleuterdans, een popband, een jongerenorkest, een kinderkoor, een jongerenkoor, het koor Euterpe, slagwerkers uit Zevenhuizen en harmonie Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en de cast van hoofd rolspelers mee. Voor meer informatie en kaarten: www.moz-art-zuidplas.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Handicap.nl collecteert van 17 tot en met 22 juni voor mensen met een beperking in Nederland. In Nieuwerkerk gebeurt dit door NWR de Wervelkolom. Een deel van de opbrengst is voor de collecterende vereniging, de rest gaat naar het Ango fonds. Vanuit dit fonds wordt individu ele financiële hulpverlening betaald aan mensen die buiten andere regelingen vallen. Ook geeft de Ango sociaal, juridisch, financieel en belas ting-advies aan mensen met een handicap. Voor meer informatie: www.ango.nl of 033-4654343. masters meldden zich veertig equi pes aan de start. De tocht stond in het teken van 'the eighties' en veel deelnemers verschenen in minirok en Elvis-outfit. Voor hij het startschot gaf, vroeg burgemeester Gert-Jan Kats zich in een met humor doorspekt speechje af wie zich achter de pruiken en brillen verscholen. Ondanks veel gezoek in kasten zei hij zelf 'he laas' geen passende kledij te hebben kunnen vinden. Meer ernstig: "Ook in Zuidpias zijn er kinderen die een extra steuntje nodig hebben en dus vind ik dat jullie een applaus voor jezelf verdienen." Elk team betaalde 175 euro om aan de puzzelrit mee te mogen doen. De tocht richting Woerden duurde vierde uur en doorkruiste een prach tig landschap met een lunchpauze in Kamerik. De rally eindigde aan de 's-Gravenweg met een borrel, een barbecue en een verloting van door winkeliers ter beschikking gestelde prijzen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De duiven van Van Herk hebben afge lopen weekend beide vluchten van PV de Reisduif gewonnen. Vanuit het Franse Peronne waren zelfs de eerste drie plaatsen voor Van Herk. Top 20 Peronne: G. van Herk 1, 2, 3, 5, 7, 10, 12, 13, 16,17, 18, 19, 20. A. Baas 4, 6, 8, 15. L. van Erk 9, 14. P. Spek 11. Top 20 Bourges: G. van Herk 1, 7, 9, 10, 15, 17, 19. L. van Erk 2, 11, 12. Gebr. Kool 3, 16, 20. A. Baas 4, 5, 6, 8, 13, 14, 18. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pa- rento Thuiszorg organiseert voor donderdag 20 juni een zomer- lunch voor wijkbewoners omge ving Mezendaal. "Omdat samen eten wel zo gezellig is." Aanmel den voor de lunch om 11.30 uur Rodney (41) en Danny (31) Meuldijk deden voor de eerste keer mee. in zorgcentrum Dianthus aan het Mezendaal kan via 0180-396944. Op dit nummer kunnen ook vrij willigers die willen helpen met boodschappen doen of tafel dek ken zich melden. De kosten bedra gen 3,50 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23