m m I <A» ANBO Zon, zweet en zoetigheid bij intocht Avondvierdaagse H Veteranen binden strijd aan op Willem-Alexander Baan Metselaar wint eerste overnachtfond concours ACTIVITEITEN ANBO 'Echte kerels koken buiten' Expo Janny Vogelaar HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 12 JUNI 2013 29 Duivensport afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Stel: je wilt er tussenuit, lekker wandelen en tegelijkertijd een kleurtje krijgen. Een reis boeken is een optie, maar deelname aan de 28e edi tie van de Avondvierdaagse volstaat ook. Op de meest zomerse dag van de wandelweek, vrijdag 7juni, vond de intocht plaats. Door Pepijn de Groot Aan de start van de laatste etappe verschijnen de wandelaars op Bir- kenstocks en Crocs. Een paar meiden hebben hun bikini uit de kast ge trokken en flaneren door de dorps kern alsof elke straat een boulevard is. Als het startstempel van de dag in het boekje staat, vertrekken de circa vierhonderd wandelaars vanaf het Dorpsplein. Zoete blingbling. Wandelen met de zon op je bol is geen straf, maar het is wel zweten geblazen. Mira en Anniek uit groep 4 van 't Reigerbos hebben geen last van de warmte. De vriendin nen hebben al de nodige conditie opgebouwd. Mira toont haar stem- pelboek. "Dinsdag hebben we tien kilometer gelopen. De volgende dag weer naar school, ik was niet eens moe. Vandaag ben ik wel een beetje moe, want met gym heb ik de hele tijd de split en de spagaat gedaan. Dat voel ik aan mijn benen." De mei den laten zich er niet onder krijgen: na afloop staan ze allebei te glun deren met een snoepboeket in hun handen. Summer Dwergen Tot de ereronde blijft het door gaans rustig in de stoet. Een equipe achtstegroepers van 't Reigerbos zet echter vanaf seconde één de boel op stelten. Met papieren puntmut sen op het hoofd en een spandoek waar 'Summer Dwergen' - naar het thema Dwaallicht van de Dwergen -op staat schreeuwen ze hun kelen schor. "Hého, hého, Summer Dwer gen lopen zo", tetteren ze door hun kaboutermutsen annex roeptoeters. Hého, hého, Summer Dwergen lopen zo. Zoete blingbling De haarplukken plakken bij de wan delaars tegen het voorhoofd. Bij de Zevenster worden cherrytomaatjes verorberd en ranja gedronken om de laatste loodjes minder zwaar te ma ken. Op naar het schoolplein, waar de lopers cadeautjes ontvangen. Kettingen van spekjes, megalolly's en chocolademedailles: de kinderen krijgen voor de eindstreep allerlei zoete blingbling omgehangen. Som migen gaan er krom van lopen, zo veel zoetigheid hangt er om hun nek. Maar op elke kinderborst blijft een plekje vrij voor de fel begeerde Avondvierdaagsemedaille, die ze bij de intocht krijgen omgehangen van de organisatie. Nog meer Avondvierdaagse In de Zuidplaskernen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel en in Nesselande is de Avondvierdaagse begin van de week gestart. De fees telijke intocht in Nieuwerkerk vindt plaats op donderdag 13 juni, in Moordrecht en Nesselande staat het voor vrijdag op de planning. Zevenhuizen - Veteranen-roeiers binden 15 en 16 juni over 1 kilometer de strijd met elkaar aan op de Willem-Alexander Baan. De meer dan 250 deel nemende boten worden gevaren door toproeiers van weleer uit Nederland, Duitsland, Frankrijk en België. L-V.I I OV.I V-I- lorinw Vnnp aar exno- Ook een twaalftal ploegen van roei ers met een beperking heeft zich gemeld voor deelname. Zij roeien zonder gebruik van benen (en rug) in aangepaste boten. De wedstrijden zijn onderdeel van het trainingspro gramma voor de Paralympische Zo merspelen in 2016. De wedstrijden zijn te volgen vanuit het hoofdgebouw bij de Willem- Alexander Baan, of vanaf de fiets. Aan beide zijden van de baan kan worden meegefietst. Het publiek kan ook een roeifiets uitproberen. Langs de baan ijsjes, poffertjes en zelfgemaakte taart, en stands met roeigerelateerde artikelen. Meer informatie: www.dutchmastersopen-rowing.nl Zevenhuizen - De Wereldwinkel heeft een ruim assortiment vader dagcadeautjes. Boekjes met titels als 'Stoere uitjes voor vaders en zoons', 'Rondje Holland' en 'Echte kerels koken buiten' zullen het goed doen bij de vaders. Op de 'vaderdagtafel' is ook choco lade en wijn te vinden, en voor wie het echt niet weet zijn er cadeau bonnen in geschenkenvelop. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is open van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Voor de leden van postduivenvereniging De Stormvliegers is het overnachtfond kampioenschap begonnen. De duiven werden dins dag ingekorfd voor een concours uit Agen, ten oosten van Bordeaux, op een afstand van 923 kilometer. Vrijdagmiddag om 13.20 uur werden de duiven los gelaten om terug te vliegen. Een flinke opgaaf want over de hele vlieg route moesten ze tegen de noordoosten wind vliegen. Zaterdag om 16.06 uur kwam de eerste duif pas thuis bij Hennie Metselaar. Uitslag: 1-5 Hennie Metselaar, 2 Jan en Greetje Toor, 3 Bram Hofman, 4 Arno Weijermars. Donderdagavond werden de fond duiven ingekorfd voor een concours uit Bourges op een afstand van 569 kilometer. De duiven werden zater dag om 6.30 uur gelost en om 15.16 uur klokte Johan Wiltenburg de eerste duif. Zijn duif had 65 km.p/u gevlogen. Een uur later waren alle duiven thuis. Uitslag: 1-2-18 Johan Wiltenburg, 3-5-8-15-21-22-25 Ron van de Made, 4-14-17 Richard van Ommeren, 6-7-9-11-12-13-20 Leen van Wensem, 10 llona Koppe naal, 16 Ben Koole, 19 Johan He- ijkoop, 23 C. Zweere, 24Truus Nell. Vrijdagavond waren de Vitesse- duiven aan de beurt, zij werden Zevenhuizen - Janny Vogelaar expo seert tot 16 juli in de bibliotheek. In de vitrine staan haar poppen in alle soorten en maten. Vogelaar maakt de poppen van een zelfhardende klei. De kleertjes maakt ze zelf en bewerkt ze soms met stofversteviger. Ook de ha ren worden daarmee bewerkt. Zo ont staan er beelden die daarna geverfd worden in een kleur, of met tin en bronsverf worden behandeld. De expo is te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek ingekorfd voor een concours uit Peronne op een afstand van 262 kilometer. Zaterdag om 10.00 uur werden de duiven gelost. Om 13.49 uur haalde Richard van Ommeren de eerste prijs binnen. Dit was ook de eerste prijs in de regio Leiden en de zevende in Zuid-Holland. Hier mee hield hij de eerste plaats vast in het kampioenschap van Zuid- Holland. Uitslag: 1 Richard van Ommeren, 2-3-7-19-23 Cor Zwee- rCi 4-14 Marco Flier, 5-6-8-11-18 John Stofberg en Joan, 9-12-25 Ruud Brands, 10-17 Dick den Her tog, 13 Leen van Wensem, 15-22 Johan Heijkoop, 16-20-21 Maarten Strijdhorst. SPELLENMIDDAG maandag 17 juni vanaf 14.00 uur in de Zevenster: skip-bo, klaver jassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA elke maandagmiddag in de Zeven ster. Info 0180-632005. KOERSBAL elke maandag vanaf 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO leden en bewoners. Info: 0180-631652. JEU DE BOULES bij goed weer: woensdag 19 juni vanaf 13.30 uur op de baan op het Begoniaplein. Voor materi aal wordt gezorgd. Info: 0180- 631652. ZANGUURTJE vanaf vrijdag 21 juni 14.00 uur: kleine zaal Zevenster. Aanmelden en info: 0180-631652. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO 7wemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29