Zuidpias wil overleg over rand voorwaarden evenementen Vrolijke noten op het schoolplein Onveilige situaties op Hotel Vosbrug Beth-San zet deuren open Flessenactie thuisfront commissie Record-opbrengst Team Zeparo Vijf hengelaars vissen 23 kilo op team 3? 7£.pkRO HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 12 JUNI 2013 31 Voorra ngs ituatie Fiat 500 1.2 Lounge Fiat Punto 1.2 Young OpelTigra 1.4 16 V Fiat Stilo 1.6 Dynamic Vervolg van voorpagina Nesselande/Oud Verlaat - Gemeente Zuidpias vraagt deelgemeente Prins Alexander om vóór elk evenement in het Oeverpark in Nesselande met haar te overleggen. Het college noemt overlast voor de inwoners van Oud Verlaat in de vorm van geluid, verkeer en mogelijke ordeverstoringen 'denkbaar. Bij de actualisatie van het bestem mingsplan Nesselande deze zomer zal Zuidpias alle procedurele moge lijkheden en eventuele rechtsmid delen benutten om kanttekeningen te plaatsen bij de organisatie van evenementen in het Oeverpark. De SP heeft het college schrifte lijke vragen gesteld en wil onder meer weten of de hulpdiensten van veiligheidsregio Hollands Midden berekend zijn op een festival 'in deze uithoek van hun verzorgings gebied'. In elk kind schuilt een muzikant, blijkt uit het optreden van het orkest. Moerkapelle - Drie dagen lang bruiste de Moerkapelse Rehoboth- school vorige week van muziek. De kinderen volgden workshops en vormden op donderdag 6 juni een schoolpleinorkest. Gemusiceerd werd met pvc-fluitjes, gestemde steigerbuizen, cement- kuipen, flessen, ballonnen en pvc buizen met slipper. Elk kind had ook een zelfgemaakte schudkoker om mee te shaken. De kinderen die een eigen instrument kunnen bespelen, mochten meedoen in het echte or kest. Het project was onderdeel van de voor alle scholen in Zuidpias be schikbare cultuurprogramma's, waarvoor subsidie kan worden aan gevraagd. Moerkapelle - Belangstellenden zijn zaterdag 15 juni van 10.00 tot 15.00 uur welkom in woonzorgcen trum Beth-San aan de Wilde Veenen 1. Er is een rommel- en kleedmarkt en er vindt een verkoping plaats. Het assortiment bestaat uit onder andere stroopwafels, groente en fruit, bloemen en planten, kleding, tweedehands en nieuwe boeken, woonaccessoires, vis, ijs, kaas en delicatesse en nog veel meer. Voor de kinderen is er een springkussen. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de vaarvakantie van de bewoners van Beth-San en de aankleding van de gangen van het gebouw. Wie eerst mag, is sinds de verwijdering van de voorrangsborden niet meer duidelijk. Zevenhuizen - l/V/e het eerst komt, die het eerst maalt, geldt sinds enkele weken voor het verkeer dat de Hotel Vosbrug op de Noordelijke Dwarsweg wil oversteken. Met af en toe wat extra gas geven om er als eerste overheen te kunnen, tot gevolg. Het vervallen van de voorrangsregels op de brug hee ft volgens de WD geleid tot onveilige situaties. De fractie heeft er schriftelijke vragen over gesteld aan het college. Moerkapelle - Voor de tiende keer gaan zaterdag 15 juni jongeren op pad om statiegeldflessen op te ha len. Deze actie wordt elk halfjaar herhaald en maakt het, met andere financiële acties, mogelijk dat de familie van der Lee haar zendings werk in Thailand kan blijven doen. De actie start om 9.00 uur. Tassen met lege flessen mogen ook bij de voordeur gezet worden, de jongeren nemen ze dan mee. Omdat er geen twee auto's tegelijk over de brug kunnen, regelde in de oude verkeerssituatie een verkeers bord dat verkeer vanaf de Burge meester Klinkhamerweg voorrang had op het verkeer uit de richting van de Dorpsstraat. Nu melden bor den aan beide kanten van de brug dat de situatie is gewijzigd. De ver andering van de voorrangsregels is volgens de WD op geen enkele an dere manier bekend gemaakt. De fractie heeft het college ge vraagd wat de reden van de wijzi ging is, en of het om een tijdelijke of permanente situatie gaat. Het college zal de vragen binnen twee weken beantwoorden. Zevenhuizen/Moerkapelle - De zevende wedstrijd van de ouderencompetitie werd gehouden in de Noordhovenplas bij Zoetermeer. De vijf deelnemers vin gen redelijk, in totaal 23.720 gram. Eerste werd Jan van Dongen met 8.810 gram,Jan de Zwart werd tweede en Wim Berkelaar derde. De zesde wedstrijd van het club kampioenschap werd zaterdag 8 juni gevist in het Kanaal door Voor- ne bij Hellevoetsluis. De zeven deel nemers vingen 17.220 gram. Eerste werd John van Elswijk met 9.460 gram, tweede werd Adriaan van Erk met 2.300 gram en derde Jelle Wiersma met 2.160 gram. De volgende wedstrijd is zaterdag 15 juni in de Oude Rijn bij Zwam- merdam. Zevenhuizen/Moerkapelle - De ne gende deelname van team Zeparao aan de Roparun heeft een record bedrag voor de stichting Roparun Palliatieve Zorg opgebracht: er is 35.070,70 euro overgemaakt.. Het Zevenhuizense team liep vanuit Hamburg in estafettevorm in 48 uur naar Rotterdam. In aanloop naar de run zijn veel activiteiten georgani seerd om zoveel mogelijk geld in te zamelen. Team Zeparo doet ook in 2014 weer mee aan de estafette. Vrijdag 7 juni werd de totaalop brengst van alle 328 teams bekend gemaakt. De 22e Roparun heeft 5.5 miljoen euro opgebracht voor de strijd tegen kanker. Voor meer infor matie: zie www.roparun.nl Open dak, 17825 km, juni 2010 Airco, 53689 km, september 2005 Twintop, 19.150 km mei 2007 5 drs, 55187 km, januari 2006 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl 1 www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 31