Moerdregt W ZORGPARTNERS MIDDEN-HOLLAND Het lokale geluid ook in 2014? £lke donderdag van 8.00 uur t/m 13.00 uur GEMEENTE BELANGEN ZUIDPLAS Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Educatieve dag voor Moordrechtse senioren luisteren en vertellen rondom them3 s uit ieders leven' HART VAN HOLLAND MOORDREC I 12 JUNI 2013 33 Verhalengroep Moordrecht zoekt nieuwe deelnemers Moordrecht - De voortekenen waren al niet slecht, maar de werkelijkheid was nog mooier. Woensdag 5 juni gingen de Moordrechtse senioren op educatief pad. Twee volle bussen vertrokken voor een door de Stich ting Bejaardencomité Moordrecht georganiseerde dag. De groep werd als eerste ontvangen door eigenaar Carien van de Riga Ranch Paardenmelkerij en Choco- land in Nieuwveen. Er volgde een gloedvol, met Amsterdamse humor I doorspekt relaas, vanaf haar keuze I voor paarden op haar boerderij in I plaats van koeien, de uitdagingen I die bij het uitbouwen ervan haar I pad kruisten tot en met het dit jaar I eenvoudig uitwisselen van haar I oude hengst voor een jongere, wat I dubbel goed viel bij de dames. I Na de lunch werd de bus opgezocht Smullen tijdens een demonstratie bonbons maken met paardenmelk als bestanddeel. om na een korte trip naar Burger veen bij Tropisch Rozenland te be landen. Een familiebedrijf waar al generaties lang kwaliteitsrozen worden geteeld en een tropisch tuin uitnodigt tot een wandeling. Na hetk diner in werd de terugreis aan vaard. Terug in Moordrecht stonden harmonie KNDA en de ophalers te wachten. Moordrecht - Verhalengroep Moor drecht start donderdag 20 juni met bijeenkomsten en heeft nog plaats voor enkele deelnemers. Vindt u het leuk om te luisteren naar an deren met hun verhaal? En vindt u het fijn om zelf persoonlijke herinneringen of belevenissen als verhaal met een groep te delen? Er worden verhalen aan de hand van thema's zoals tradities, eten en bij zondere vriendschappen besproken, ledereen uit elke cultuur kan mee doen. De groep komt om de week bij elkaar op donderdagochtend van 9.45 tot 11.15 uur in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. De bijeenkomsten worden begeleidt door vrijwilligers. De Verhalengroep wordt mede mo gelijk gemaakt door een subsidie van de gemeente Zuidpias en wordt ondersteund door de ouderenadvi seur. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-553022, 06-37418353 of sbruggen@meldpunt-ck.nl Moordrecht - In de week van 17 tot en met 23 juni vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 17 juni, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. 19.00 uur Pieter Dubbelt komt meezingliedjes zingen. En- tree 4 euro. Dinsdag 18 juni, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Entree 1,25 euro. 18.30 uur Zingen bij de piano. Entree 1,25 euro. Woensdag 19 juni, 10.30 uur Groene vingers, doe uzelf of een ander een groot plezier met een zelfgemaakt bloemstukje. Entree 5 euro; 14.30 uur Bingo. Entree 3 euro. Donderdag 20 juni, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmid- dag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen. Entree 1,25 euro. Vrijdag 21 juni, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken; entree 2,50 euro. 14.30 uur 'n glaasje in de Kroon, een gezellige middag met een hapje en een drankje. Entree 2,50 euro. Zondag 23 juni 14.30 uur Filmmiddag met een film over het verleden van Nederland. En tree 3 euro. Opdonderdag 18 juli kunnen se nioren uit Moordrecht 'uit eten' in Moerdregt. In recreatiezaal De Kroon wordt vanaf 17.00 uur een BBQ-menu geserveerd. Re serveren is noodzakelijk, uiterste aanmelddatum is maandag 1 juli. iedereen is welkom. Voor meer informatie: receptie van Moer dregt aan Land voor Water 3, moedregt@zorgpartners.nl of 0182-373844 (werkdagen 8.30 15.00 uur). Binnen onze huidige gemeente vormt GemeenteBelangen Zuidpias (GBZ) de lokale onafhankelijke politieke vereniging met de fracties van de voormalige lokale partijen uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen/Moerkapelle als basis. GBZ heeft een lange voorgeschiedenis en is een partij met veel ervaring binnen de gelederen. Bij de verkiezingen in 2010 hebben een flink aantal kiezers GBZ vertrouwen gegeven door op onze partij te stemmen. Dat dit er naar het oordeel van GBZ meer hadden moeten zijn zal u niet ver bazen. Als lokale partij willen wij met een zo sterk mogelijke vertegenwoor diging in de Gemeentraad om op democratische wijze het partij politieke programma verwezenlijken. Door onder andere een verkleining van de toekomstige raad en de nu al aangegane lijstverbindingen van de landelijke partijen in onze gemeente wordt het steeds moeilijker het lokale geluid (goed) te laten horen. Naast de lokale aangelegenheden zijn wij van mening dat gezien de landelijke ontwikkelingen (denk bijvoorbeeld aan het overhevelen door het Rijk van zorgtaken aan de gemeente, die er een eigen invulling aan gaat geven) het van enorm belang is dat er een onafhankelijke, lokale mening kan worden verkondigd. Het bestuur en huidige fractie zijn zich op dit moment nog aan oriënteren op mogelijke samenwerking met andere lokale groeperingen en politiek geïnteresseerden. Bij een vruchtbare samenwerking kunnen de inwoners van gemeente Zuidpias bij de volgende verkiezingen hun stem geven aan onze lokale partij. Voelt u zich aangetrokken tot de lokale politiek en wilt u met ons meedoen, laat het ons weten. U bent van harte welkom! Voor nadere informatie kunt U contact opnemen met een van onderstaande personen: Paul van Drenth (Raadslid GBZ): M 0650266195, e-mail paul.van.drenth@gmail.com Emmy Kokkeler (Voorzitter GBZ): M 0621707991, e-mail emmykokkeler@hetnet.nl Aafke Hoogma (Bestuurslid GBZ): T 079 5933037, e-mail aafkehoogma@casema.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33