J Praktijk Joosten ook de place to be voor uw kind «te praktijkjoosten www.praktijkjoosten.info IN 2 FYSIO Babymassage HART VAN HOLLAND REGIO 12 JUNI 2013 45 - Advertorial - Heeft u wel eens last van urineverlies? Pijn bij het plassen of tijdens de menstru atie? Of blaasontstekingen die maar niet overgaan? Klachten van de bekkenbodem zijn legio en kunnen op elke leeftijd voorkomen. Ongewild urineverlies of het niet goed uit kunnen plassen is heel goed te behandelen. De fysio -/visceraal therapeut kan mogelijk een goede begeleider hierin zijn. Bang om te lachen? Hard lachen, hoesten, tillen of de trap op lopen zijn momenten waarop problemen met de bekken bodem tot uiting kunnen komen. Urineverlies waar je geen controle over hebt. Veel mensen vinden het gênant om hier over te praten. Maar wist u dat met gerichte (oefen)the- rapie veel klachten verminderen en zelfs geheel verdwijnen? Pijn! Ook tijdens de zwangerschap en na een bevalling hebben vrouwen vaak last van hun bekken. Dit kan zijn omdat er een overbelasting is ontstaan maar ook door verkeerde oefeningen. Ook een bevalling met tang of vacuümpomp of een keizer snede geeft een verhoogde kans op bekkenproblemen. De klachten zijn typerend rond het schaambeen en/ of onderrug. Samenhangend met bekkenklachten kunnen er bijvoor beeld ook ademhalingsproblemen (kortademigheid) ontstaan. Juist het versterken van de natuur lijke bekkenband geeft actieve sta biliteit in het bekken en in de on derrug. Door het aanspannen van de specifieke spieren kunnen de pijnklachten afnemen. De kracht van de fysiotherapeut ligt erin om datgene aan te pakken wat het hoofdprobleem is. Het kleine bekken. Buiten de spieren en gewrichten is het belangrijk om de combinatie te leggen in het totale bekkensysteem. De visceraal therapeut is hierin ge specialiseerd! Zowel de bekkenban den (oppervlakkig en diep) als ook de organen die in het bekken liggen zijn ontzettend belangrijke structu ren. Het belang van deze onderlinge samenhang wordt vaak onderschat. Maar wist u dat uw blaas en baar moeder ieder hun eigen beweeglijk heid binnen het bekken hebben...? De fysio-/visceraaltheapeut neemt al deze schakels mee in de behandeling. De wijze van behandelen is vanzelf sprekend afhankelijk van de soort klacht, maar in bijna alle gevallen is er na behandeling een verbetering te zien! Direct toegankelijk. Patiënten kunnen zonder verwijzing van een huisarts bij de fysiothera peut terecht. Na een intake wordt de behandeling direct gestart of wordt, indien nodig, verwezen naar een an dere zorgverlener. Voor een afspraak kunt u bellen naar: 0182-618695 of mailen naar: info@in2fysio.net Praktijk voor fysiotherapie en visceraaltherapie Mercuriusweg 17 2741 TB Waddinxveen Karin Westenbroek Geregistreerd kinderfysiotherapeut kinderbekkenbodem Danielle Deuss-Joosten Geregistreerd bekkenfysiotherapeut kinderbekkenbodem Kim joosten Geregistreerd manueeltherapeut Geregistreerd kiss/kidd therapeut Debbie Langbein Geregistreerd fysiotherapeut kinderfysiotherapeut i.o. Kinderbekkenbodem Ongelukjes, niet zindelijk zijn, bedplassen, obstipatie, chronische buikpijn, veegjes in de broek, blaasontstekingen zijn klachten die voortkomen vanuit de bekkenbodem. Onze bekkenfysiotherapeut en onze kinderfysiotherapeut hebben zich hierin voor de kinderen gespecialiseerd. Zij zullen hun specialisaties samen inzetten om uw kind te helpen van zijn/haar klachten af te komen. Voorkeurshouding huilbaby's Onrustige baby's, voorkeurshouding, afgeplat hoofdje, overstrekking Zijn signalen die goed behandeld kunnen worden. De kinderfysiotherapeut kan een schedelmeting doen om te kijken in welke mate het hoofdje van uw kind is afgeplat. Tevens zal zij adviezen geven en oefeningen waarmee u aan de slag kunt. EïÏÏ&S De kiss/kidd therapeut zal eenmalig uw kindje onderzoeken op het blokkeren van een wervel in de nek of een bekkenverwringing. Dit kan komen door de bevalling. Indien nodig kan hij uw kindje 2-3x behandelen in samenwerking met de kinderfysiotherapeut T: 0182-618022 E: info@praktijkjoosten.info Vanaf juli 2013 elke maand cursus Babymassage 4 bijeenkomsten op vrijdagochtend e.v.t. dinsdagochtend 4-6 deelnemers per keer voor baby's van 6 weken tot 6 maanden Bekken problemen baar moeder blaas. schaam been piasbuis wervel kolom dikke darm bekkenbodem spieren

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 45