NK jeugd beachvolleybal op strand Turnen Zevenhuizerplas Combiploeg kampioen Triatleten voor het eerst in het water Hardlooptrainingen Jeugd BCN succesvoller dan ooit Spierpijn voor Rolling'90 —ra HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 JUNI 2013 53 Badminton Roldansen Carlo van den Bergh kon zaterdag aan de slag in Huizen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Nesse- lande - Het voorjaar van 2013 is bij zonder koud geweest met ais gevolg dat bij de triathlons het zwemon- derdeel in buitenwater nog niet is gezwommen. Door de zon van de afgelopen dagen konden de Carlo van den Bergh en Eric Smits wel deelnemen aan een triathlon met zwemmen. Nesselander Van den Bergh trok za- "rdag 8 juni ten strijde in Huizen. De inmiddels midden veertiger had 24 minuten nodig voor de 1500 me ter zwemmen. Met een gemiddelde van 38 kilometer per uur maakte hij wat van zijn achterstand goed. De 9.5 kilometer lopen volbracht hij in 35.40 waarna hij als derde finishte bij de heren 40 categorie en negen de overall. Eric Smits uit Nieuwerkerk deed zondag 9 juni mee in het Brabantse Terheijden. Smits zwom een kilo meter in 14.18, bij de 40 kilometer fietsen had hij last had van de harde wind. Tijdens de afsluitende tien ki lometer lopen hervond hij zijn ritme en finishte in een tijd van 2.00.06 als vierde bij de heren 40 en elfde overall. Nesselande - Loopgroep Nesselan de organiseert, gedurende de zo mer, iedere eerste zaterdag van de maand om 9.00 uur een hardloop training vanaf de parkeerplaats bij de Skiheuvel in het Bergsche Bos. De reguliere trainingen, van begin nende tot gevorderde loper, vertrek ken op dinsdag- en donderdag om 19.00 uur en op zaterdag om 09.00 uur vanaf de Brede school in Nes selande. Voor meer informatie: www.hardloop-nes.nl of loopgroepnesselande@gmail.nl. Nieuwerkerk aan den IJssei - Drie teams van Badminton vereniging Nieu werkerk hebben zaterdag 8 juni meegespeeld in de Regionale Kampioen schappen voor Regioteams Zuidwest Nederland 2013. Op zich al uniek want met drie kampioensteams de voorjaarscompetitie afsluiten is nog niet eerder voorgekomen in de verenigingsgeschiedenis. Zaterdag werd op sportpark de Schenkel in Capelle de strijd aan gebonden met de overige poulewin naars. Al snel werd duidelijk dat het BCN team in de Uil oppermachtig was. Het team in de U1911 liep tegen sterke tegenstanders aan waarvan diverse leden trainen bij de Bad minton Academie van de bond en dat was te merken. Ondanks hevige strijd en diverse driesetters moest Nieuwerkerk in deze klasse het on derspit delven. In de U1711 liep het anders. Ook zij waren oppermachtig. Rond 21.00 uur bij het begin van de laatste poule wedstrijd hadden ze nog één punt nodig om de titel te pakken. Beide resterende partijen werden gewonnen zodat de titel binnen was. Het gaat goed met de jeugd van Badminton Club Nieuwerkerk. Het ledenaantal laat een duidelijke stij ging zien. De twee regiotitels be vestigen het stijgende niveau van de BCN-jeugd. Spierpijn en blauwe plekken ten spijt zou de groep de workshop graag nog eens overdoen. Moerkapelle - Eldridge Labinjo, workshop teacher bij het Scapino ballet, verzorgde vrijdag 7 juni een •workshop in dorpshuis Op Moer. Alle sporters keken uit naar deze specia le workshop, die niet alleen door het senior showteam van Rolling'90 ge volgd werd maar ook door sporters van KRC Rolling uit Nieuwegein. Tijdens de clinic werd er op eer*, ontspannen wijze keihard gewerkt en bleek de samenwerking binnen de groep op natuurlijke wijze te ontstaan. De stof was voor ieder een nieuw en ook de docent was een onbekende maar de klik was er meteen en het resultaat was boven verwachting. Nesselande - Het strand van Nesselande was het afgelopen weekend het decor voor het Nederlands Kampioenschap beachvolleybal voor de jeugd. Beachvolleyballers van alle niveaus kwamen naar Nesselande om te bepalen wie de beste is. Centraal stond toch vooral de gezelligheid met elkaar. Door Job van der Plicht Zeventig velden waren aangelegd op het strand aan de Zevenhuizer plas en twee dagen lang werd er volop gevolleybald. Zaterdag was het de beurt aan de ploegen onder de veertien en under de achttien jaar, zondag speelden de spelers on der de zestien en twintig jaar hun wedstrijden. Zowel de spelers in de breedtesport als het prestatieve beachvolleybal streden om de titel. Organisator van het evenement is Overal Zand BV. Het bedrijf organi seert van mei tot augustus door het hele land bèachvolleybaltoernooi- en. Ron van Roosmalen, projectma nager van het toernooi, spreekt van een geslaagd weekend. "Het was een open toernooi, dus ook mensen die bij wijze van spreken nog nooit hadden gebeachvolleybald konden zich aanmelden. Maar er waren zoveel inschrijvingen dat ik op een gegeven moment de inschrijvingen stop heb moeten zetten." Per dag waren er zo'n zeshonderd beachvolleyballers. Volgens van Roosmalen staat de sportieve pres tatie voorop, maar speelt ook ge zelligheid in het beachvolleybal een grote rol: "Het is een ons kent ons sfeer. Lekker buiten zijn en gezellig met elkaar een drankje drinken. Te kenend vind ik dat er in al die jaren dat wij dit soort toernooien orga niseren, er nog nooit onenigheid is geweest; bij welke sport vind je dat?" Het NK jeugd werd op het strand in Nesselande gehouden, omdat beide partijen denken iets aan el kaar te hebben. Nesselande wilde het toernooi graag faciliteren en voor de beachvolleyballers is het strand aan de Zevenhuizerplas een prima locatie met allerlei facilitei ten. "Onze deelnemers kunnen hier gratis parkeren en er zijn horeca gelegenheden in de buurt. Ook is de kwaliteit van het zand hier goed en dat is voor beachvolleyballers uiteraard van belang. Waarschijn lijk laten we het strand hier ook schoner achter dan dat het erbij lag. Niemand wil namelijk afval in zijn speelveld, dus op alle zeventig velden is het afval dat er lag op geruimd en dat is toch een groot deel van het strand", vertelt Van Roosmalen. "We proberen vaak een aantal jaren op een locatie te spe len, dus waarschijnlijk spelen we dit toernooi vier jaar achter elkaar in Nesselande." Moordrecht - De combiploeg van Tumo/Mobilee met Fay, Vonne, Tess, Nada en Eva, is zaterdag 8 juni in de categorie onderbouw derde divisie kampioen geworden. Twaalfhonderd beachvolleyballers kwamen op het strand van Nesselande in actie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 53