Zuidpias Qwieke dorpsdag Oud Verlaat in ander jasje Voorlichtingsbijeenkomst winkeldiefstal en agressie voor ondernemers Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Vergadering Algemeen Bestuur bedrijvenschap regio Gouda gemeente RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND EMEENTENIEUWS 12 JUNI 2013 Op maandag 24 juni vindt in De Vierkap te Oud Verlaat de laatste Qwieke dorpsdag van 2013 plaats. Aangezien het op deze locatie praktisch niet lukt om drie tafelgesprekken te organiseren, heeft het college van B&W besloten om deze dorpsdag anders in te vullen. Het thema is onveranderd 'Veranderingen in de zorg', maar de avond zal een andere opzet kennen. In plaats van het bekende programma is het college van B&W tussen 19.00 en 20.00 uur aanwezig om met inwoners informeel van gedachten te wisselen. Wij zien u graag op 24 juni! Locatie Buurtcentrum De Vierkap, Vlietkade 37, 2761 DT Zevenhuizen Wilt u als ondernemer in Zuidpias weten hoe u overvatten en agressie in uw bedrijf kunt voor komen? Kom dan naar de bijeenkomst Laat je niet overvallen op maandag 17 juni 2013. Tijdens deze interactieve voorlichtingsbijeenkomst leren u en uw medewerkers hoe u het risico op een overval, winkeldiefstal of agressie in de winkel kunt verkleinen. De bijeenkomst is gratis en wordt voor ondernemers in Zuidpias georganiseerd door het Hoofdbedrijfschap Detailhandel, de politie, het Openbaar Ministerie en de gemeente Zuidpias. Datum Tijd Locatie Aanmelden maandag 17 juni 2013 19.00 - 21.30 uur (formeel gedeelte), vanaf 18.00 uur inloop met soep en brood Comenius College, Fresiaveld 20, 2914 PN Nieuwerkerk aan den IJssel via de website www.laatjenietovervallen.nl Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 62 2-kamer etagewoning (galerijflat op de begane grond) Beschikbaar per: 18 juni 2013 Bruto huur: 423,93 per maand Voorwaarden: Maximaal 2 personen tot 27 jaar Max. bruto verzametjaarinkomen 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Koningin Julianastraat 26 4-kamer etagewoning port ie kflat zonder lift, derde etage) Beschikbaar per: 3 augustus 2013 Bruto huur: 421,66 per maand Voorwaarden: Minimaal 2 personen Max. bruto verzametjaarinkomen 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaar den? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 17 juni 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig inge vulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Op donderdag 20 juni 2013 vergadert het Algemeen Bestuur van het bedrijvenschap regio Gouda om 17.00 uur in het gemeen tehuis van Zuidpias over het te ontwikkelen bedrijventerrein Gouwe Park. In 1993 sloten Gouda, Moordrecht en Waddinxveen een convenant. Daarin is afgesproken samen een bedrijventer rein te ontwikkelen op Moordrechts grondgebied, ten westen van 't Weegje. Op de agenda van deze vergadering worden de volgende punten behandeld: Verslag van bevindingen controle administratie en jaarreke ning 2012 Vaststelling Jaarrekening 2012 Vaststelling Begroting 2014 - 2016 Vaststelling Begrotingswijziging 2013, nummer 1 Gevolgen wijziging Aanbestedingswet per 1 april 2013 De vergadering is openbaar. De stukken voor de vergadering lig gen vanaf woensdag 13 juni 2013 ter inzage in het gemeentehuis Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Voor informatie kunt u terecht bij mevrouw I. van den Bogert, secreta ris van het bedrijvenschap, tel. (0180) 639 956. Ooenbare informatiebijeenkomst :atum: dinsdag 18 juni 2013 4snvang: 20.00 uur oratie: Raadzaal in Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, fieuwerkerk aan den IJssel 'Ordat een onderwerp in een raadsvergadering aan de orde komt, kan een informatiebijeenkomst belegd worden om raadsleden, inwoners en andere geïnteresseerden meer uit- '9 te geven over een onderwerp. Het college, of een andere organisatie, licht een onderwerp toe, ondersteund door de ambtelijke organisatie. informatiebijeenkomsten: praat mee! e gemeenteraad wil graag dat geïnteresseerden meepraten met informatiebijeenkomsten. Spreekt een onderwerp u aan, voelt u zich dan uitgenodigd door de gemeenteraad om mee 'e praten. U hoeft u niet op te geven voor de ze bijeenkomsten '.aar raadsleden en inwoners door elkaar in de raadszaal 'en. Na een toelichting over het onderwerp, kunnen vragen gesteld worden. Elke deelnemer, dus ook u, kan vragen stellen. Opening L- Mobiliteitsvisie e gemeente Zuidpias stelt samen met Goudappel Coffeng de mobiliteitsvisie van Zuidpias op. De Mobiliteitsvisie moet het richtsnoer zijn voor het mobiliteitsbeleid van de gemeente Zuidpias. De komende decennia staat de gemeente voor een aantal grote ruimtelijke opgaven. Zuidpias heeft een woningbouwopgave, voor zowel eigen bewoners als voor nieuwe bewoners. De uitdaging ligt in het realiseren van die opgave en tegelijkertijd het behouden en versterken van het karakter van de dorpen, het voorzieningenniveau, maar ook de leefbaarheid en bereikbaarheid. Voortvloeiend uit de nieuwe Structuurvisie heeft de gemeente Zuidpias behoefte aan een Mobiliteitsvisie. In een Mobiliteitvisie worden de hoofdlijnen van de Structuurvisie verder uitgewerkt en ingevuld. De Mobiliteitsvisie moet beschrijven welke ontwikkelingen van belang zijn voor verkeer en vervoer in de gemeente en moet de lijnen uitzetten voor het beleid voor de komende jaren. De naam zegt het al: de Mobiliteitsvisie moet een echte visie zijn op verkeer en vervoer in Zuidpias, waarin duidelijke keuzes worden gemaakt en waarmee Zuidpias de komende jaren een duidelijke koers kan varen in haar mobiliteitsbeleid. Op 18 juni presenteren wij de resultaten van een brede inventarisatie en willen wij praten over de richting, koers die de nota moet kiezen. 3. Presentatie stand van zaken Hoofdweg-West Op 20 december 2011 besloot de raad niet akkoord te gaan met een rijbaanverdubbeling van de Hoofdweg- West naar 2x2 rijstroken, maar wel in te stemmen met een maatwerkoplossing binnen een profiel met 2x1 rijstroken. Dit bestuit is gecommuniceerd naar de gemeente Rotterdam, waarna een gezamenlijk onderzoekstraject van de gemeenten Capelle aan den IJssel, Rotterdam en Zuidpias is gestart. Op de informatiebijeenkomst wordt de raad geïnformeerd over het doorlopen proces, de daarbij behorende onderzoeksresultaten en de reactie van de gemeente Rotterdam op het raadsbesluit van Zuidpias. Ook zal worden ingegaan op het inmiddels gestarte ontwerptraject. Er is een concept-schetsontwerp opgesteld, wat op 23 en 27 mei is besproken met belanghebbenden. In de informatiebijeenkomst wordt dit concept-schetsontwerp toegelicht en worden de reacties van belanghebbenden teruggekoppeld. 4. Sluiting Nieuwe vergadervorm gemeenteraad gemeente Zuidpias Sinds januari 2013 vergadert de raad van Zuidpias op een nieuwe wijze. Deze nieuwe vorm van vergaderen moet leiden tot meer discussies op hoofdlijnen, geen herhaling van discussies en een verbetering van de kaderstellende rol van de raad. De gemeenteraad vergadert voortaan een keer in de drie weken op dinsdagavond en bestaat uit een opiniërend en besluitvormend deel. De drie raadscommissies zijn verval len. Lees hierover meer op www.zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5