Elke donderdac vrijdag koopav Prima wandelweer voor duizenden deelnemers avondvierdaagse Petitie en brief uit Duitsland moeten stedenband veilig stellen NEFIT-DEALER UW DROOMHUIS! S CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Per 2015 geen Roundup meer V<$T1 A LET OP: RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! "■■■■QlHUnn m Onze openingstijden zijn gewijzigd. Op de bres voor boerderijgevel Solextocht krijgt naam Wout de Jong Starter wint Lions Rottemerenloop Moordrechtse Amber nieuwe kinderburgemeester Afscheid Ingrid Visser 'groots, maar intiem' reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 0180-332222 I Pascal's Kaasplankje 1 1 KADIKS BV ,11 www.kadiksbv.nl Kadiks Installatiebedrijf B.V. houdt Uw bedrijf 24 uur per dag draaiend Anjerveld 29 te Nieuwerkerk aan den IJssel Energiezuinige eengezinswoning met tuin op zuidoosten! Vraagprijs C 185.000,- k.k. womnc-fLbednif (makelaar tii| Wij' zijn voortaan bereikbaar op maandag-woensdag en vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Het volgende woningaanbod vanVestia vindt u op 26 juni in deze krant. Partycentrum Trouwlocatie a la Carte Openhaard Strandweg 1 (aan Zevenhuizer pias) 2761 DM Zevenhuizen Tel: 010-421 20 25 Maandag en dinsdag gesloten www.strandgaper.nl Boeren extra belegen soogr€6,95 Roombrie soogr€0,99 Peppersweet ioogr 1,99 ^HART HOLLAND Zuidpias - Roundup verdwijnt bin nenkort uit Zuid plas. De motie van de SP om alternatieven te zoeken voor het onkruidbestrijdingsmid del kreeg in de raadsvergadering van dinsdag 11 juni voldoende steun. Wethouder Hazelebach zegde toe voor eind 2014 met een alternatief te komen voor Roun dup, dat per 2018 verboden wordt in Nederland. Door Pepijn de Groot De SP-motie over Roundup werd aangenomen bij het bespreken van het duurzaamheidsbeleid 2013. Wethouder Hazelebach trok in februari de toenmalige nota, die hij bestempelde als 'be wijs van onvermogen', nog in. Rik van Woudenberg (D66) signaleert vooruitgang in de nieuwe versie. Niettemin mag het ambitieuzer. "De ambitie gaat jammer genoeg niet verder dan maatschappelijk verantwoord ondernemen binnen het gemeentelijk bedrijf. Omdat het over 2013 gaat, stemt D66 in. Na de verkiezingen gaan we over een écht duurzaamheidsplan spre ken." Mogens Domela (PvdA) pleit voor spoedige invoering van LED-ver- lichting. "Een makkelijke methode om snel succes te behalen", meent de PvdA'er. GBZ-raadslid Paul van Drenth denkt vooruit. "Als we in de toekomst weer ambtenaren aannemen, kunnen we hen mis schien vragen of ze zich willen vestigen in Zuidpias. Een amb tenaar die minder heen en weer hoeft te racen, is duurzaam bezig en leert ook de gemeente beter kennen." Wethouder Hazelebach is blij met de overwegend positieve geluiden en geeft aan dat de nota niet ge lijk valt te stellen met de ambitie van het college. "Het is niet de to tale vertaling van de ambitie van het college, maar we moeten roei en met de riemen die we hebben." Pagina 3 Zuidpias - Vorige week trokken ruim tweeduizend wandelaars in Moordrecht, Nesselande en Nieuwerkerk aan den IJssel er op uit voor de jaarlijkse avond vierdaagse. Waarde thermometer nu waarden boven de dertig graden aangeeft, bleef het kwik toen steken op een prima wande/temperatuur. Pagina 11 Pagina 19 Pagina 23 Pagina 63 www.vdpanne.nl Zuidpias - De Vrienden van Bückeburg zijn een petitie tot behoud van de ste denband tussen Zuidpias en Bückeburg gestart, om te bereiken dat gemeente Zuidplas bestuurlijk betrokken blijft bij de stedenband. De club wil een goede uitwisseling met de Duitse stad Bückeburg voor de toekomst behouden. De petitie wordt tijdens de raads vergadering op 26 juni aan de ge meenteraad aangeboden. Dan staat ook een brief op de agenda van Stadt Bückeburg waarin de burge meester van Bückeburg aan de ge meenteraad vraagt of zij het besluit van burgemeester en wethouders van Zuidplas om 'de stedenband aan de samenleving te geven' willen heroverwegen. het college besloot daar vorig jaar toe vanwege bezuinigingen en de overtuiging dat de stedenband, die volgend jaar veertig jaar bestaat, onvoldoende leeft onder de inwo ners van alle dorpen van Zuidplas. De Vrienden van Bückeburg probe ren onder meer met een facebook- pagina aan te tonen dat veel burgers en verenigingen zich betrokken voe len bij de band, die ook in Duitsland nog zeer serieus wordt genomen. De burgemeester van Bückeburg vreest voor het einde van de stedenband als de gemeenteraad van Zuidplas de bestuurlijke band verbreekt. Rioolservice R VAN ADRICMEM MOORDRECHT 0182 375823 Oe-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem. Maandag t/m woensdag van 9.30 tot 18.00 uur. Donderdag en vrijdag van 9.30 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Zondag altijd gesloten. Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c 2761 KA Zevenhuizen. Kijk op www.intratuin.nl bel: 0180-631206 Zevenhuizen Maltaplein 5, Rotterdam (Nesselande) 010-2220388 Geheet vernieuwde webshop! Tet. 079-5932524

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1