Avondvierdaagse in Caribische sfeer Omstreden bouw kantoorpand lijkt geen probleem Belanghebbenden Hoofdweg dienen eigen ontwerp in Zomerbridge Samenzang De Bron Paard neemt duik Van Herk opnieuw eerste HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 19 JUNI 2013 21 Duivensport Ruim duizend wandelaars hielden er vier avonden lang de pas in. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder auspiciën van de Nederlandse Wandel Bond organiseerde voetbalvereniging Nieuwerkerk van 10 toten met 13 juni voorde 33e keer de avondvierdaagse. Gekozen kon worden uit een wandel tochtvan vijf of tien kilometer. Aan de start meldden zich 1133 wandelaars. Door Cees Visser Helma Schurink, intensief betrok ken bij de organisatie, was verrast door het grote aantal deelnemers. "Gezien het feit dat op meerdere plaatsen in de regio wandelmarsen in dezelfde tijd zijn georganiseerd en omdat de Nieuwerkerkse PWA- school een vakantieweek heeft, had ik op veel minder lopers gerekend. Vorig jaar deden 1152 wandelaars mee." Zo'n vijftig vrijwilligers zijn ingezet voor de kaartverkoop op scholen en in winkelcentra, het uit zetten van de routes, het bemannen van de EHBO-post, het regelen van het verkeer en het verrichten van al lerlei hand- en spandiensten." Dat de avondvierdaagse ditmaal als thema 'the Caribbean' had, was op de slotavond duidelijk waarneem baar. Het begon al in de kantine van de voetbalvereniging waar kantine baas Ton Boonekamp volop muziek uit het Caribisch gebied ten gehore bracht. Veel deelnemers waren ver sierd met slingers en andere tropi sche attributen. De wandelaars werden vooraf gegaan door een brassband met swingende muzikanten, muziekver enigingen DKV uit Nieuwerkerk en KNDA uit Moordrecht en Jan Twigt in een oude cadillac. Verfrissend De dertienjarige Jean-Marek Kool- aard maakte zich op om de laatste tien kilometer in recordtempo af te leggen. Door de regen die aanvan kelijk roet in het eten dreigde te gooien, liet hij zich niet afschrikken. "Ik ben niet van suiker en ik vind het leuk in de regen te lopen. En om als eerste binnen te komen zal ik zo nu en dan even rennen." Ook de tienjarige Khalid Ali toonde zich allerminst bang voor een paar spet ters. "Ik doe nu al voor de zesde keer mee, maar dit is de eerste keer dat ik tien kilometer loop. Regen vind ik verfrissend." Pluvius bleek overigens al overdag al zijn kruit te hebben verschoten, want het bleef verder de hele avond droog. De organisatie kan terugkij ken op een geslaagd evenement en begint alweer met de voorbereidin gen voor de volgende avondvier daagse. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State bleek vorige week dinsdag weinig onder de indruk van de bezwaren van een buurtbewoner te gen de bouw van een klein kantoorpand aan de Kerklaan. Het gaat om een project van Schipper Bouwgroep op de plek waar nu nog twee honderd jaar oude woningen staan. Schipper heeft nog geen vergunning gevraagd voor de Doop en nieuwbouw. Hij wil de procedure bij de Raad van State afwachten. IJat üjkt hij met een gerust hart kunnen doen. De buurtbewoner 2e9' zooral bang te zijn voor een °peenstapeling van overlast. Zo wordt de nabijgelegen kruising van ir crklaan met de Schielandweg "jngepast. Dat zal meer verkeer aantrekken. Verder heeft hij nu al van sporters op het parkeer- on tussen zijn woning en het Qckomstige kantoorgebouw. En er Pfake van een nieuwe woonwijk buurt die ook voor drukte en overlast gaat zorgen. 0f- raadsvoorzitter maakte hem ech tteen duidelijk dat die zaken W|mg te maken hebben met het bestemmingsplan dat de bouw van kantoorpand mogelijk maakt. Jverlast van de nieuwe woonwijk moet Pas worden beoordeeld als daarvoor een bestemmingsplan wordt gemaakt. Het lawaai van de sporters is volgens de raadsvoorzit ter een kwestie van handhaving van de regels door de gemeente. Als er al sprake is van overtreding van de regels. Zo bleven er nog twee bezwaren over die ook weinig kans van sla gen hebben. De bouwhoogte van het kantoorpand zou een probleem zijn. Maar het bleek dat het pand slechts gedeeltelijk een meter ho ger kan worden dan het geldende bestemmingsplan toelaat. Boven dien woont de bezwaarmaker op zestig meter afstand van het pand. De bouwhoogte leek de voorzitter daarom niet echt een grote inbreuk op het woongenot van de bezwaar maker. Het aangevoerde bezwaar van parkeerproblemen lijkt het ook niet te gaan halen. Het kantoor pand moet namelijk zelf voorzien in voldoende plekken die volgens rijksnormen worden berekend. Heel veel auto's worden er ook niet verwacht bij het kantoor. Het werd nog wel even zweten voor Schipper toen de Raad vroeg of het kantoorpand wel binnen afzienbare tijd zal worden ge bruikt. Gebeurt dit niet binnen tien jaar, dan zal het plan voor het kantoorpand alsnog bij de Raad sneuvelen. Er moet voor de Raad wel enig perspectief zijn dat het pand binnen tien jaar een gebrui ker krijgt. Schipper stelde dat hij wel een gegadigde voor het pand heeft. Eventueel zal hij zijn eigen be drijf daar vestigen. Waarschijnlijk neemt de Raad genoegen met dit vooruitzicht. Het oordeel volgt over zes weken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Belangenvereniging Hoofdweg heeft bij de gemeente Zuidpias een eigen plan ingediend voor aanpassingen aan de Hoofdweg l/Vesf tussen Capelle aan den IJssel en de Laan van Avant-Garde. De vereniging vindt dat de belanghebbenden aan de Hoofdweg niet hoeven op te draaien voor problemen die elders liggen, zoals de filevorming op de A20. De weg dient volgens de Belangen vereniging in eerste instantie als verbindingsweg voor lokaal verkeer tussen Nieuwerkerk en Capelle en als ontsluitingsweg voor de aanlig gende bebouwing. Ze wil de ont sluiting zoals die nu is behouden en niet zoals de gemeente voorstelt het aantal aansluitingen op de parallel wegen verminderen. De belanghebbenden doen wel een aantal suggesties voor verbeterin gen. Zo zou de fiets-/voetgangers- oversteek bij de rotonde van Hoofd weg Noord naar Hoofdweg Zuid kunnen worden verwijderd, omdat sportpark Kleine Vink er toch niet komt. Ook zou deze rotonde mini maal twintig meter in noordelijke richting moeten worden verplaatst en kan de aansluiting vanaf Hoofd weg Noord naar de Hoofdweg ter hoogte van Hornbach verdwijnen en worden gecombineerd met met de bestaande aansluiting ter hoogte van Twigt. Dinsdagavond was er in het ge meentehuis een informatiebijeen komst waar de raad is geïnformeerd en alle reacties op het concept schetsontwerp van de gemeente zijn besproken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse bridgeclub werd de twee de zitting gespeeld van de zomerbridge. Het koppel Rennie Valentijn en Edo Pauwelsen eindigde als eerste met een score van 59,37%. De tweede plaats was voor Martha Boers en Hieke Penning met 57,08%. Op de derde plaats eindigden Lenie de Kreek en Anneke Vos met 55,55%. De zomerbridge is iedere maan dagavond in De Meander aan de Boslaan. Aanvang 19.45 uur. In schrijving is mogelijk (ook voor niet-leden) tot 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 wordt zondag 23 juni een samenzangdienst gehouden. Op het programma staan liederen uit het Liedboek voor de Kerken, de bundel NHK'38 en de bundel van Johan de Heer. De liederen worden afgewisseld met gedichten. De mu zikale begeleiding wordt verzorgd door Arjan van Driel op piano en Erik den Toom op orgel, de medi tatieve momenten door Dini Nes selaar en Dinie Visschers. Aanvang 17.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanuit het Franse Nanteuil ver trokken zaterdag 15 juni 225 duiven van Postduivenvereni ging de Reisduif. Door een harde zuidwestenwind werden snelhe den behaald van ruim honderdf kilometer per uur. Uitslag top 20: G. van Herk 1, 5, 6, 8, 10, 12,13, 16. Gebr. Kool 2, 14. L. van Erk 3, 9, 11, 17 J. Hazenbroek 4, 15, 20. Kasper Kool 7, 18. F. den Outer 19. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Na krijgen, werd de brandweer inge- een uur geploeter van de eigenaar schakeld. De redders in nood piep- van een te water geraakt paard om ten het karwei - met man en macht zijn edele viervoeter op het droge te - in een half uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21