Brommer- en solextocht vernoemd naar Wout de Jong korting op de gehele collectie HARTVAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DE IJSSi 19 JUNI 2013 Groene Hart Ziekenhuis érm Op6D voor iedereen LAST VAN HOOIKOORTS? fo@gente.nl Jong en oud kunnen dicht bij huis terecht met klachten van hooikoorts. Onze allergoloog en kinderartsen staan voor u klaar op onze polikliniek in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op verwijzing van uw huisarts bent u van harte welkom voor een eerste gesprek over de mogelijkheden tegen hooikoorts. Meer informatie: www.ghz.nl/nieuwerkerk Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede editie van de brommer- en solex- tocht, georganiseerd door Stichting Evenement, startte zaterdag 15 juni, net als vorig jaar, bij café L'Espérance. De eigenaar van het café Wout de Jong 152), overleed vorig jaar na een kort ziekbed. Als eerbetoon heeft Stichting Evenement de tocht vernoemd naar de overleden café-eigenaar. De deelne mers aan de Wout de Jongs brommer- en solextocht rijden zestig kilometer op hun tweewielers. Door Kristien Zuidland "Het zal 1954 geweest zijn. Ik was een jaar of achttien. Mijn vader huurde twee solexen, ik vond het geweldig. Dat je vooruit ging zon der iets te doen heeft diepe indruk op me gemaakt." Herman Jansen rijdt niet mee -'die tijd is geweest'- maar komt wel even naar al dat moois kijken. Opgepoetste Zündapps glimmen in het zonnetje. Eigenaren wijzen trots hun brommer aan. "Die Kreidler, da's de mijne", zegt Ber van de Knaap. "Puur jeugdsentiment. Het haalt mijn zorgeloze jeugdja ren naar boven. In die tijd, nu ruim dertig jaar geleden, ging ik naar dis cotheek De Schuur in Zevenhuizen. Dat was 'the place to be'. Wout (De Jong, red.) stond er achter de bar. Hij is veel te vroeg overleden." Gouden Zündapp Rond elf uur hebben de veertig deel- WethouderJan Verbeek geeft het startsein. nemers zich bij de organisatie ge meld. Wethouder Jan Verbeekzal het startsein geven. Verbeek vraagt om een minuut stilte ter nagedachtenis aan Wout de Jong. Dan lost Verbeek het startschot en gaat de tocht van start. Op Tomos, Puch, Zündapp, Solex en Batavus beginnen de deel nemers aan de tocht. Verbeek wijst op een gouden Zündapp. "Precies zo één had ik. Na een zomervakantie heel hard werken kocht ik voor 1700 gulden een Zündapp. Dom dat ik 'm heb verkocht na twee jaar. Maar ja, ik had geld nodig voor de aanschaf van m'n eerste auto, een Kever." De vrijwilligers van stichting Evene ment hebben veel tijd gestoken in de voorbereiding. Jitze vertelt dat hij al vroeg op was om de route voor te rijden. "De route loopt door de ker nen van de gemeente Zuidpias. Als alles goed gaat zijn ze rond 14.00 uur hier weer terug. En mocht een brommer het begeven, er rijdt een bezemwagen mee." Daar gaan ze...

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23