Klikken mag Hoera, geslaagd! Waterscouts lopen bijna 900 euro bij elkaar De plomp in voor geslaagde zonen Jeugdbrandweer strandt in halve finale Bijzonder pianoconcert Verhaal De Nieuwe Toverfluit klaar HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 JUNI 2013 25 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste 'doorloop' van de familievoorstelling De Nieuwe Toverfluit vond plaats op vrijdagavond 14 juni in de aula van de muziekschool. Honderdtwintig deelnemers repeteerden in de aula van het gebouw van Stichting MOZ-Art. De spanning en de temperatuur stegen tot grote hoogte. Niet op de foto te zien, maar de Waterscouts hebben een bed.rag van 899,49 euro ingezameld voor de renovatie van sleper De Eendracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Waterseouts hielden op zaterdag 1 juni een sponsorloop om geld in te zamelen voor de renovatie van sleper De Eendracht, een zeilschip dat om gebouwd werd tot sleper en al twin tig jaar in het bezit is van de scouts. Om het schip weer vaarklaar te ma ken is veel geld nodig. Een groep vrijwilligers heeft zich aangemeld om de renovatie op zich te nemen. Een startbedrag van bijna 900 euro is inmiddels binnen. Voor na de zomer staan nog meer activiteiten op het programma om geld in te zamelen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na gels bijten, de haren uit het hoofd trekken, slapeloze nachten; ingre diënten voor een examenjaar mid delbare school. Niet zelden hebben de meelevende ouders er meer last van dan hun blokkende kroost. Twee moeders van leerlingen van het Comenius College, die vorig jaar de teleurstelling der gezak- ten moesten doorstaan, hebben hun zonen extra weten te moti veren met de belofte de plomp in te springen bij het behalen van het felbegeerde papiertje. Aldus ge schiedde... De generale is vanavond (woensdag juni) en dan kan de reeks van vijf voorstellingen op donderdag 20 juni in het Ontmoetingscentrum beginnen met een middagvoorstel- ">9 voor basisscholenleerlingen. De Nieuwe Toverfluit is een heden daagse vertaling van de opera Die auberflöte van W.A. Mozart. Het verhaal, waarin thema's als liefde voor het vak muziek en presta- edruk zijn verwerkt, hebben de deelnemers zelf gemaakt en is nu !aar. Bart Roobol, trompetdocent bij MOZ-Art en dirigent van het symfonisch blaasorkest Da Capo uit Nieuwerkerk heeft de arrange menten voor dit muziektheaterstuk geschreven. In de voorstellingen is - uiteraard - muziek van Mozart te horen, maar ook van Verdi, Bern stein, Piazolla en F. Mercury. Aan de voorstellingen werken mee: een groep kleuterdans, een popband, een jongerenorkest, een kinder koor, een jongerenkoor, het koor Euterpe, slagwerkers uit Zeven huizen en harmonie Kunst na de Arbeid uit Moordrecht en een cast van hoofdrolspelers. De artistieke leiding is in handen van Andrea van Schie Kaartverkoop vindt plaats aan de zaal van het Ont moetingscentrum. Bevelvoerder Hugo Kats haalt de hevig hoestende matroos van zijn boot. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brand op een vissersboot aan de kade in Vlissingen. De melder kon bij aan komst aan de brandweer vertellen dat de motor in brand stond en dat Piet vermist werd. Met die gegevens moesten de jeugdbrandweerteams zaterdag 15 juni aan de slag bij een wedstrijd in Vlissingen. Tijdens de verkenning werd ook een brand in een aangrenzende ruimte opge spoord en de hevig hoestende Piet uit bed gehaald, die door de rook niet meer weg kon. Na het blussen van de brand en het zwemmen in een nabij gelegen zwembad pakte de prijsuitreiking minder goed uit dan verwacht voor jeugdbrandweer Nieuwerkerk. Zij streden, na een derde plaats tijdens de kwartfinales met negentien an dere teams uit heel Nederland om een plek in de finale. Met een ne gende plek lukte dat net niet. Andrea van Schie (regie) en Papageno, gespeeld door Geert van den Burg. De vlag uit, het werk is gedaan en de vakantie kan beginnen. Zuidpias - Het eindexamen had dit jaar wat meer voeten in aarde dan an dere jaren wegens het fraudeschandaal, maar uiteindelijk kon her en der toch de vlag uit uit. Deze week worden de herexamens gedaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Piano Workshop aan de Kerklaan 45c vindt op zondag 23 juni om 14.30 uur een pianoconcert plaats waar drie solisten acte de presence geven. Organisator Martijn van Dijk heeft pianiste Elly Salomé (91), een le gendarische pianopedagoog van het Rotterdams conservatorium, voor een optreden weten te strikken. Ook violist Benzion Shamir, die onder meer concertmeester was bij het Rotterdams Philharmonisch orkest alsmede violist Gerrit Oldeman, ooit solo-altviolist bij datzelfde orkest, verzorgen een optreden. Op het programma staan werken van onder meer Bach, Moszkowski en Prokofiev. Voor meer informatie en reserveren: 06-81901563 of www.depianoworkshop.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25