Trolley-actie bij reisbureau De Zwaluw Volkstuintjes in de kas Ervaren monteurs beginnen eigen garage voor alle merken 30HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 JUNI 2013 3S& >.-,r übf m m BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied vari Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. KianiKM w? He iJjT nr. fi Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie zin heeft om altijd 'droog' te tuinie ren onder glas, kan sinds april van dit jaar terecht bij Gerrit en Clau dia van den Hoek aan de Tweede Tochtweg. Zij verhuren volkstui nen onder glas. Gerrit vertelt: "Het idee ontstond vorig jaar. De kas, die 24.000 vierkante meter groot is, bestond al jaren. Wij hadden er sier- en kamerplanten in. Wij zijn er mee opgehouden omdat het rendement achter bleef bij de op brengsten. Wij kregen het idee om de vruchtbare grond ter beschik king te stellen voor de verhuur van volkstuinen. Wij zijn een van de eersten die in Nederland met het concept gestart zijn. Het minimale perceel dat mensen kunnen huren, is 42 vierkante meter groot. Het is ideaal, je tuiniert vrij van wind, re gen en kou. En dat het gehele jaar door. Inmiddels hebben zo'n 25 mensen uit Rotterdam-Nesselan- de, Zevenhuizen, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Gouda een tuintje gehuurd. "Iedere week hebben we te maken met nieuwe inschrijvingen, maar ondanks dat kunnen er nog altijd mensen bij," aldus Van den Hoek. Volgens hem missen de mensen het buiten zijn niet. Als de zon schijnt, zitten ze ook in de kas in het zonnetje. De tuinders verbouwen er van alles: bladgroenten zoals sla en andij vie, komkommers, paprika's en 'vergeten' (ouderwetse) groenten zoals schorseneren en postelein. "We hebben ook mensen met een Nee, het is niet de vorige week failliet verklaarde MercedesdealerJohn van Dijk waar beide monteurs hebben gewerkt. Ries Kraan (52). "Ik heb 26 jaar gewerkt bij autobedrijf Victoria in Rotterdam. Toen dat familiebedrijf een tijd geleden werd overgenomen, was dat voor mij het moment iets voor mezelf beginnen. Dat Van Dijk nu failliet is gegaan is vervelend voor hem. Zijn klanten zijn in ieder geval welkom bij ons. Chris en ik hebben samen ruim dertig jaar ervaring in reparatie en onderhoud van Mercedessen." multiculturele achtergrond, die bijvoorbeeld pepertjes, amsoi en okra's kweken. Los van het rende ment dat ze van hun stukje volks tuin hebben, is het sociale gebeu ren er omheen ook heel belangrijk. Van den Hoek heeft daarvoor een speciaal koffiehoekje gecreëerd. "De mensen wisselen bijvoorbeeld stekjes uit. Zelf ben ik 's middags altijd aanwezig om vragen te be antwoorden. Ik zorg ervoor dat ik meststoffen op voorraad heb, zaden, en jonge groenplantjes en help bijvoorbeeld bij het opbinden van de tomaten." Sommige mensen komen ieder weekeinde, anderen iedere avond, sommigen drie keer in de week. "Het wisselt heel erg", aldus Van den Hoek. Maar ieder een houdt zijn tuintje goed bij. Het staat ook in het reglement dat ie dereen zijn tuintje netjes bij moet houden. En als men met vakantie gaat, wil Van den Hoek de tuin bij houden met water geven etc. "De meeste mensen doen het vooral voor de ontspanning en voor de smaak van de groenten. "Die is veel beter. Je snijdt een krop sla af, en binnen een half uur kan hij al op je bord liggen. Onze bereikbaarheid is goed, we zitten vlakbij de A20." Voor meer informatie, onder an dere over de kosten van het huren van een volkstuintje in de kas: Ger rit en Claudia van den Hoek, tel. 06 - 55 777 017, www.uwvolkstuin.nl Tevens is er iedere zaterdagmorgen een vrije inloop van 10.00 tot 12.00 uur. "Vakmanschap is het belang rijkst. En wij kunnen een scherpe prijs rekenen, omdat we hier niet in zo'n glazen paleis zitten met veel managers en veel kosten," vergelijkt Kraan zijn bedrijf met een andere grote dealer uit de regio. Chris van Winden (30) begon op 16-jarige leeftijd als automon teur. Hij leerde sleutelen aan Mercedessen en andere merken, terwijl hij zijn opleiding auto techniek doorliep. "Ik heb het vak geleerd van de oude garde, die nog weet wat werken is. De men taliteit om niet te stoppen voor dat een klus netjes en goed is afgerond, die heb ik nog steeds." De monteurs kunnen alle merken auto's repareren en onderhou den. "Chris is gediplomeerd diag nosetechnicus. Het is voor hem niet alleen belangrijk om iets dat kapot is te repareren, maar ook uit te zoeken waarom iets kapot is. Want als je de oorzaak weet, kun je voorkomen dat iets nog een keer kapot gaat." Autobedrijf Het Ambacht is ge vestigd aan de Oostpolderweg 4a in Moordrecht.Tel:0182-748222. Mail: info@autobedrijfhet ambacht.nl. Ries Kraan en Chris van Winden voor hun nieuwe autobedrijf Het Ambacht in Moordrecht. Ook op zaterdag geopend. Zevenhuizen - Klanten die in de periode van 15 mei tot en met 5 juni hun vakantie bij reisbureau De Zwaluw boekten, maakten we kelijks kans op het winnen van een trolley. De gelukkige winnaars zijn van links naar rechts de heer en mevrouw Fokkes, de heer Vos en mevrouw van Berkel en mevrouw Mayer- van den Berg. De heer Vos en mevrouw van Berkel. Mayer-van den Berg. De heer en mevrouw Fokkes.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 30