A TRIP DOWN MEMORY LANE MET THE MIDNIGHT RAMBLERS HART VAN HOLLAND REGIO 19 JUNI 2013 47 Deel 11: The Midnight Ramblers Acda en De Munnik komen uit respectievelijk De Rijp en Dronten. De bekende dj en producer Junkie XL kwam in Lichtenvoorde ter wereld, volkszanger Wolter Kroes in Wormerveer. De punkband Heideroosjes is ontstaan in het Limburgse Horst. Om in de canon van de Nederlandse muziek te komen, hoefje niet afkomstig te zijn uit de grote steden. Hart van Holland stelt haar eigen muzikale canon samen, met daarin plaats voor allerlei muzikanten uit het verspreidingsgebied. Ken of ben jij een muzikant die in aanmerking komt voor Hart van Hollands Muzikale Canon? Meld je aan via: pepiiiLhartvanholland@amail.eom The Midnight Ramblers anno 1988 (Mark en Marcel achter, Bart en Hans voor). En 25 jaar later in Swanla, waar veel memorabele optredens plaatsvonden. Zevenhuizen - De pagina's knisperen in het omslag als je bladert door het plakboek met de geschiedenis van The Midnight Ramblers. Jaren tachtigkle- dng en kratjes bier op de foto's en kleurloze krantenknipsels zetten de toon. De hoogtijdagen van de rockband behoren tot de geschiedenis, maar de drie Zehefrers plus die ene Roos staan een kwart eeuw na oprichting weer op de planken. Niet te vaak. "Elke zaterdag repeteren, daar hebben we geen trek meer in." Door Pepijn de Groot Op Gelegenheden betreden de roc kende ras-Zevenhuizenaren weer een podium in de oude bezet ting: de broers Bart (44) en Marcel Scheffers (50), hun neef Mark (52) en jeugdvriend Hans Roos (47). De eerste reünie was Swanpop, het be nefietconcert voor het noodlijdende borpstheater. Dorpshuis Swanla is /ertrouwde nest, de locatie van gesprek en s avonds treden C|e heren er op voor Swanpop Un plugged. D°t kwam op in onze tijd hè, urP ogged aldus Bart, verwijzend 1aar de beginjaren van de band. Met Golden Earring en zo." Volgens raden The Midnight Ramblers :<oestiseh °P v°or het populair 1 Ik heb het uitgezocht. Wij iden in Hof van Holland akoes- -roor het een populair genre jera Marcel gniffelt. "Natuurlijk. Hay was in die kroeg en ons optreden heeft hem geïnspireerd. Geschater. Andere koek The Midnight Ramblers is een oude- liefde-roest-niet-band. De mannen waren bevriend en hadden muzi kaal gezien The Rolling Stones als bindende factor. Daar komt ook de naam vandaan: 'Midnight Rambler' is een nummer van de Stones. Op een gegeven moment gingen de heren zelf aan de slag met mu ziek. Hans: "Ik ging met Bart om en wist dat hij gitaar speelde. Ik dacht dat ik wel kon drummen. Een lege wasmiddeldoos was mijn trommel. Mijn pedaal zette ik tegen een kof fer als basdrum, een rieten mandje was mijn hi-hat. Drumstokken had ik niet, ik speelde met afgezaagde pollepels." Marcel en Mark zagen er heil in en haakten aan. Voila: The Midnight Ramblers. Een bandje beginnen was in 1987 wel andere koek, weet Mark. "Als je ziet hoe je jezelf nu dingen aan kunt leren via YouTube: in een poep en een zucht leer je een nummer. Prachtig! In onze tijd was dat an ders. Wij moesten naar de Blaakbi- bliotheek voor bladmuziek. Al pie lend met je instrument was je dat aan het ontcijferen." Iedere zaterdag oefenen Voetbal, bier en muziek. Dat waren de componenten van het weekend toen de Ramblers actief waren. "Ie dere zaterdag oefenen, kratje bier erbij en na afloop naar de kroeg", zegt het viertal in koor. Marcel: "Lol was de drijfveer, 'doorbreken' was nooit de bedoeling. Mark en ik werk ten, Hans en Bart studeerden. Op een gegeven moment bereik je een niveau en stijg je niet meer. Nooit is er gezegd: we stoppen ermee. Maar je wilt allemaal blijven voetballen, krijgt allemaal een gezin. Dan houdt het een keer op." Mooie herinneringen hebben de mannen aan het artiestenbestaan overgehouden. De optredens in Swanla, met AOW'ers rocken en swingen in een Bussumse parochie kamer, met bier bekogeld worden door Haagse koorballen. "Via een kennis waren we gevraagd voor die studentenvereniging. Een jaar eer der was de Hermes House Band te gast, van die muziek waarop je kunt meelallen", vertelt Hans. "Komen wij met de Stones en U2. Na drie num mers moesten we stoppen." Balen? "Welnee, hoogste rendement ooit: 850 gulden voor een kwartier!", roept Bart. Mark: "We voelden ons even slecht, maar dat was snel over. Toen we de centjes kregen, was het: BIER!" Dorpsgemeenschap Blijkbaar is de overlevering van de Rambler-reputatie gelukt: een vriend van Marks zoon, die actief was in de Swanpop-organisatie, hoorde over de band in ruste en vroeg ze voor een optreden op het benefietconcert. Mark: "Na kort overleg was het voor ons duidelijk: aan Swanla hebben we zo veel te danken, daar doen we graag iets voor terug." Luisterend naar de rockveteranen merkje dat dé kleine dorpsgemeen schap een grote rol speelt in het bestaan van de band. "Mensen uit Zevenhuizen als Bert Knijnenburg - die altijd hielp met optredens, hij was onze roadmanager - en Henk van den Boogerd, bij wie we in de kas mochten repeteren en die het hele repertoire mee kon zingen, zijn we veel dank verschuldigd", aldus Hans. b°- Vriendengroep Muziek was voor de Ramblers van ondergeschikt belang: het giny uiteindelijk om vriendschap en de gezelligheid. "Drie van ons vier zijn familie van elkaar, maar bovenal zijn we een hechte vriendengroep", stelt Bart. "Het ging erom je repertoire live goed ten gehore te brengen, maar ook om het biljartje leggen en het biertje na afloop." Dat maakte de feesten in Swanla en in Hof van Holland ook legendarisch: rond de vriendengroep cirkelden andere vriendengroepen en dat maakte de Rambler-optredens tot ware dorps festijnen. De heren hebben gekeken op de gastenlijst van Swanpop Unplugged en nog steeds komen er vrienden en kennissen van vroeger naarThe Mid night Ramblers. "Er zullen vanavond veel mensen komen die ook bij het eerste optreden in '87 waren", denkt Mark. Hans: "Dat zijn geen fans. Dat zijn mensen die ons kennen en we ten: als die jongens optreden, wordt het een gezellige avond."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47