Zuidpias Qwieke dorpsdag Oud Verlaat in ander jasje Informatieavond woonwijk Moerkapelle-Oost op 1 juli Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Werken aan de weg Vacatureoverzicht vrijwilligers gemeente WEEK Afsluiting spoortraject Gouda - Nieuwerkerk aan den IJssel HART VAN HOLLAND GEMEENTENIEUWS 19 JUNI 2013 Nieuwerkerk aan den IJssel Werkzaamheden kruispunten N219/Kerklaan en rotonde/Van de Lindenlaan Moordrecht Vervolgplannirig Op maandag 24 juni vindt in De Vierkap te Oud Verlaat de laatste Qwieke dorpsdag van 2013 plaats. Aangezien het op deze locatie praktisch niet lukt om drie tafelgesprekken te organiseren, heeft het college van B&W besloten om deze dorpsdag anders in te vullen. Het thema is onveranderd 'Veranderingen in de zorg', maar de avond zal een andere opzet kennen. In plaats van het bekende programma is het college van B&W tussen 19.00 en 20.00 uur aanwezig om met inwoners informeel van gedachten te wisselen. Wij zien u graag op 24 juni! Locatie Buurtcentrum De Vierkap Vlietkade 37 2761 DT Zevenhuizen De komende jaren worden er aan de oostzijde van Moerkapelle circa 500 nieuwe wonin gen °bouwd Ook is er ruimte voor een Brede School, als locatie voor de Keijzerschoo en de Rehobothschool. In september 2012 vond over deze ontwikkeling een drukbezochte inloopavond plaats. Inmiddels is er overeenstemming met VV Moerkapelle over de locatie van de velden en het nieuwe clubhuis in dit project en is er een concept stedenbouwkundig plan gereed. De (wikkelende partijen en de gemeente nodigen u graag uit voor een tweede informa tieavond. Op het programma staan het stedenbouwkundig plan voor fase 1, het mogelijke woningbouwprogramma, de planning en een doorkijk naar fase 2. De volgende organisaties hebben vacatures voor vrijwilligers: 1. Woonzorgcentrum De Meander Nieuwerkerk: a. Hulp bij het koken op de pg-afdeling b. Zorgdragen voor broodmaaltijden c. Met cliënten in de kas/tuin planten kweken en verzorgen d. Koffie rondbrengen op de afdelingen e. Begeleiden bewoners naar het ziekenhuis met een taxi Anbo Zuidpias: a. Vrijwillige ouderenadviseur b. Activiteitenbegeleider Stichting Peuterspeelzalengroep Klavertje Vier: Assistent-leidster peutergroep Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: Conservator museum De Zonnebloem afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle: het onderhouden van contacten met gasten en het meehelpen organiseren bij diverse activiteiten in Zevenhuizen en Moerkapelle Woonzorgcentrum De Zevenster: De Zevenster is op zoek naar vrijwilligers op ver schillende afdelingen Woonzorgcentrum Beth-San Cedrah a. Hulp bij werkzaamheden individueel wonen b. Hulp bij werkzaamheden kleinschalig wonen 8. Nederlandse Patiëntenvereniging Thuishulp: Vrijwillige thuishulp 9. Gemiva-SVG Groep woonlocatie Dorrestein: Bezoekvrijwilligers 10. Humanitas M-H: a Voorlezen van peuters en kleuters in achterstandsgezinnen in Zuidpias b. Coördinator voorlezen van peuters en kleuters in achterstandsgezinnen in Zuidpias 11. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel: Winkelmedewerker 2. 3. 4. 5. 6. 7. Nadere informatie: Vrijwilligersloket - vacaturebank: zuidplas.vrijwilligersgids.nl Contactpersoon: Leo van Vliet Telefoon: (0180) 330 438 E-mail: vrijwilligersloketOzuidplas.nl Datum Locatie Tijdstip maandag 1 juli 2013 Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle 20.00 - 21.30 uur (inloop vanaf 19.30 uur) K voor meer informatie over dit project op www.zuidplas.nl Wonen Leefomgeving euwbouw) projecten Moerkapelle Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voor waarden door bij de woningen en onder aan dit artikel. Land voor Water 15 2 kamer seniorenwoning (begane grond) Beschikbaar: 17 juni 2013 Bruto huur: 432,29 per maand Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen 48.245,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Crocusstraat 7 5-kamer eengezinswoning (tussen) Beschikbaar: per direct aruto huur: 647,75 per maand Voorwaarden: Minimaal 3 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 28.550,-tot €34.299,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 24 juni 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijf formulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Tot en met week 29 vinden er werkzaamheden plaats aan de kruispunten N219/Kerklaan en rotonde/Van de Lindenlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op deze locaties zullen extra rijstroken worden aangelegd. Om dit mogelijk te maken, moet eerst worden voorbelast. Om beschadiging door de voorbelasting te voorkomen, verplaatsen Stedin, KPN, Ziggo, Dunea en de gemeente Zuidpias de kabels en leidingen. Als alles volgens planning verloopt, zullen deze werkzaamheden voor de bouwvak afgerond zijn. Op het kruispunt zelf zal de nodige overlast ontstaan. Wij doen er alles aan de overlast tot een minimum te beperken en vragen uw begrip voor eventuele overlast. Bij de afslag A20 Moordrecht starten deze maand de voorbereidingen voor de spoortunnel die de huidige overweg in de Middelweg (N456) gaat vervangen. Deze werkzaamheden duren van vrijdag 21 juni 21.00 uur tot maandag 24 juni 6.00 uur. Geen treinverkeer Op de plaats van de toekomstige tunnel wordt het spoor er dit weekend volledig uitgehaald. Dit is nodig om de damwanden te kunnen plaatsen. Hierdoor is het hele weekend geen treinverkeer mogelijk tussen Gouda en Nieuwerkerk aan den IJssel. De NS zal zorgdragen voor alternatief vervoer, totdat op maandagochtend 24 juni het spoor weer beschikbaar is. Voor weggebruikers van de A20 en de N456 zullen de werkzaamheden geen verkeershinder opleveren. De nieuwe tunnel wordt in de komende maanden naast het spoor geconstrueerd. In oktober zal de tunnel op zijn plek worden geschoven, waarbij het treinverkeer opnieuw buiten dienst worden gesteld. In juni 2014 zijn de nieuwe tunnel en wegaansluitingen klaar. De tunnel wordt echter pas in gebruik genomen als de nieuwe afslag Moordrecht klaar is, aan het eind van het project in 2016.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5