Starter wint Lions Rottemerenloop N redt het niet in play-offs Onderlinge wedstrijden Tarzan Meisjes redden eer BCN Nieuwerkerkse wint goud op NK Derde Gouwebosloop HART VAN HOLLAND ZUtDPLAS 19 JUNI 2013 63 Tennis Badminton Synchroonzwemmen 'euwerkerk aan den IJssel - De heren van TCN verloren zaterdag 15 juni tij- ns play-offs van de heren eredivisie in Eindhoven in de halve finale van zeer sterk spelende Simpelveld. De Limburgse ploeg versloeg de volgende ■>g ook TOS Bergeijk in de finale en werd daarmee landskampioen. H verband met een flinke hoos- begonnen de halve finales een aw later dan gepland. Op voor band was ingecalculeerd dat het 'ast|g Z(au worden om van Sim- pelveld te winnen, maar het werd niet onmogelijk geacht. Maar de boop op het kampioenschap ver vloog gaandeweg de wedstrijd. Yoran Verschoor verloor kansloos van de zeer sterk spelende Duitser Jens Janssen die een nagenoeg fout loze wedstrijd speelde. Bas Struijk leek voor een stuntje te zorgen door in de eerste set met 4-1 voor te komen tegen de ervaren 33-jarige Duitser Sascha Hesse. Hesse her pakte zich echter na een rommelige start en ging minder fouten maken. Struijk slaagde er niet in het niveau van het begin van de wedstrijd vast te houden en verloor in twee sets. Ook Rick Schalkers ging in twee sets onderuit. Bij een 3-0 achterstand speelde de 19-jarige Bart van den Berg een sublieme partij tegen Mark Joachim (7-5 6-2), waarmee hij TCN nog in de race hield. Zij stonden al leen voor een schier onmogelijke opgave. Simpelveld had aan een set of 8 games genoeg voor een over winning. Deze uitdaging bleek te groot. De Limburgers wonnen in de dubbel de eerste set, waarna verder spelen geen zin meer had. Moerkapelle - De jongens en meisjes van gymnastiekvereniging Tarzan deden zaterdag 15 juni hun uiterste best om een hoge score te behalen bij de onderlinge wedstrijden. Het publiek in Op Moer kwam ogen te kort om prestaties van de sportende jeugd te bekijken. Anne Looman won bij Meisjes A en Daan van den Berg bij Jongens A. Bij Meisjes B won Rebakka Poolman bij Jongens B Rebekka Poolman won een wisselbeker. Robbert Budgen. Meisjes C: 1 Emily van der Spek. Jongens C: Olaf van Wensveen. De wisselbekers voor de hoogste punten gingen naar Olaf van Wensveen en Rebekka Pool man. De aanmoedigingsprijs 'Jane' (vrouw van Tarzan) werd gewonnen i door Conny Droog, zij is al jarenlang i lid van Tarzan en heeft de laatste jaren de leiding over de groep Da- mesconditietraining. Zevenhuizen - De temperatuur was prima zaterdag 15 juni; de flinke wind was enigszins een spelbreker en is voor veel lopers van invloed ge weest op hun eindtijd. Zaterdag 15 juni vond de Lions Rottemerenloop plaats. Voorafgaand aan de start werd een minuut stilte gehouden ter nage dachtenis aan oud-volleybalster Ingrid Visser en haar partner Lode- wijk Severein. Na het indrukwek kende moment van stilte, verrichte Maureen Koster, topatlete op de middenafstand, het startschot en gingen de lopers richting Rotteme- ren. De starter liep zelf ook mee. Net binnen de achttien minuten ging de eerste loper van de vijf ki lometer over de finish: Robbie van de Hoek. Het was nog even wach ten op de eerste dame, maar Nanda Blom kwam na 23 minuten aan. Nog tijdens de binnenkomst van de vijf kilometer lopers kwam de eerste loper van de tien kilometer aan gesneld, Michael van Woerden. De eerste dame, Ester Schilt, kwam na 42 minuten over de streep. Daarna was het wachten op de lopers van de vijftien kilometer. Voor hen was er een extra verzorgingspost inge richt bij de nieuwe Willem Alexan der roeibaan. De beste loper op deze afstand, PieterTensen kwam net na 58 minuten aangesneld. Snel daarna kwam de eerste dame binnen, dat bleek starter Maureen Koster te zijn. De opbrengst van de loop komt ten goede aan een aantal goede doe len. Ook dit jaar overschrijdt de opbrengst ruim de 4.500 euro. De goede doelen zijn onder andere de Stichting Roparun via team Zeparo, de zorgcentra De Zevenster en Beth San, De Zonnebloem, Care for Kids, Stichting Wereldwinkel Zevenhui- zen-Moerkapelle, het Leger des Heils en Stichting Breath Voor meer informatie: www.lions.nl/zevenhuizen. Visser Kidsrun Nadat Jannie Visser het startschot loste, trotseerden veel jongens en meisjes zaterdag 15 juni de harde wind. Tijdens de zesde Visser Kids run liepen ze voor het goede doel een afstand van 1.000 of 1.500 me ter. Na afloop was er voor iedereen een medaille en voor de prijswin naars een beker. De eerste prijzen, per leeftijdscategorie werden ge wonnen door: Lars Lok, Christijan Verschuur, Kevin Harder, Anneroos Mijnders, Lucas Doornebosch, You- ree van Vliet en Mathias de Gooijer. Van links naar rechts Kim, Laura, Amber, Manolya en Amy. Nieuwerkerk aan den IJssel - De synehroonzwemsters van de Al gemene Capelse Zwemvereniging (ACZ) hebben in het weekend van 8 en 9 juni in Zwolle hun Nederlandse titel geprolongeerd. Bij de Nederlandse Kampioenschap pen in het zwembad de Vrolijkheid in Zwolle won de Age I ploeg (9-12 jaar) met de Nieuwerkerkse Amber van der Burg en de uit Capelle af komstige Kim Schallenberg, Mano lya Yapar, Laura Sijben en Amy van der Well de gouden medaille. Bij de bondscoach en talentcoach zijn de prestaties niet onopgemerkt gebleven, Amber en haar ploeg genoten hebben een uitnodiging gekregen om komend jaar bij het opleidingscentrum Synchroon zwemmen Haarlemmermeer te trai nen. Waddinxveen - De derde en laat ste Gouwebosloop vindt plaats op donderdag 20 juni. Zowel de start, om 19.30 uur, en finish zijn op de atletiekbaan van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan 2. Inschrijven voor de 2,5, 5, 7,5 en 10 km kan vanaf 18.45 uur in het clubhuis. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. Jeugdleden van Antilope doen gra tis mee. Voor sportief wandelaars is een route van 5 km uitgezet. In de dubbel behaalde BCN een tweede plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jeugdselectie van Badminton Club Nieu werkerk nam zaterdag 15 juni deel aan het open jeugd toernooi van BC Conquesto in Zoetermeer. Dit open jeugd toernooi is ingedeeld op leeftijd en staat bekend om het hoge speel niveau van de deelnemers. De jongens van BCN wisten nau welijks punten bij elkaar te slaan. Bij de meisjes ging het beter. Anne Doctersvan Leeuwen zorgde in haar eerste partijd van de U11 voor een unieke prestatie door met 21-0 21-0 te winnen, een prestatie die bij BCN nog nooit geleverd was. In de finale speelden de zenuwen Anne echter parten, waardoor zij genoe gen moest nemen met het zilver. Ook Lotte Redeker speelde in de U15 een sterke wedstrijd en werd alleen in de finale tot een driesetter ge dwongen. Na een mindere start en verlies van de eerste set wist ze de tweede en derde set wel te winnen wat een eerste plaats opleverde. Ook in het gemengd dubbel had Lotte succes, maar daar behaalde zij met haar partner een tweede plaats. In de meisjes enkel finale U19 ver overde Kyra van der Heij eveneens een tweede plaats. Zo'n 250 lopers stonden om 14.00 uur aan de start op het dorpsplein.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 63