Zuidpias gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE WEEK .exclusief. HART VAN HOLLAND G MEENTENIEUWS 19 JUNI 2013 Klasse Tuinen René Meijer Leliestraat 32 2761 HE Zevenhuizen T 0627094771 E info@klassetuinen.nl www.kiassetuinen.nl Raadsvergadering Datum; woensdag 26 juni 2013 Aanvang: 20.00 uur Locatie: Raadzaal in Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als bespreekstuk op de agenda staan. Opiniërend deel van de raadsvergadering Ibespreekstukken) 1. Rv Benoeming kinderburgemeester schooljaar 2013-201A De benoemingscommissie heeft een keuze gemaakt voor de nieuwe kinderburgemeester en legt die ter besluitvorming voor aan de raad. 2. B333 Infonota Permanente bewoning op recreatieparken Deze infonota betreft een toelichting op het gevoerde handhavingsbeleid op het niet-recreatieve gebruik van de recreatieverblijven op de recreatieparken in de gemeente Zuidpias. 3. Rv Visie op de nieuwe regio 2.1 De regio Midden-Holland wil regie nemen in de voortgang van bestuurlijke ontwikkelingen op provinciaal en rijksniveau. Er is dan ook een gevoel van urgentie bij alle betrokken partijen. Er zijn veel vraagstukken die wachten op een aanpak in een of andere vorm van gezamenlijkheid, of het nu gaat om belangenbehartiging, beleidsontwikkeling c.q. -afstemming dan wel om uitvoering en/of bedrijfsvoering. Dit heeft geleid tot het initiatief om te komen tot een nieuwe visie op samenwerking: qua inhoud en vorm. 4. Rv Uitwerking ruimbeleid begraafplaatsen In het beleidskader begraafplaatsen dat in september 2011 is vastgesteld is aangegeven dat actief ruimbeleid noodzakelijk is om de capaciteit op de begraafplaatsen te waarborgen. Hierbij wordt de Raad geïnformeerd over de uitwerking van het ruimbeleid op de begraafplaatsen Zuidpias en de financiële vertaling hiervan in meerjarenperspectief. 5. A 862 Verzoek tot heroverweging besluit stedenband Stadt Bückeburg De fracties van SP, PvdA en VVD hebben gevraagd om de brief van burgemeester R. Brombach van de Stadt Bückeburg d.d. 14 mei 2013 te agenderen. In deze brief verzoekt de burgemeester om het besluit met betrekking tot de stedenband met de Stadt Bückeburg te heroverwegen. Besluitvormend deel van de raadsvergadering Ihamerstukken) In dit deel van de vergadering kan de raad overgaan tot besluitvorming met betrekking van de raadsvoorstellen die in een opiniërend deel van de vergadering aan de orde zijn geweest. 6. Rv Verordening bodemenergiesystemen, incl. interferentiegebieden Voor het toepassen van gesloten bodemenergiesystemen is een melding of vergunning nodig. De gemeente is verantwoordelijk voor het aanwijzen van interferentiegebieden in een gemeentelijke verordening en opstellen van beleidsregels. Doel hiervan is sturing te geven aan een zo optimaal mogelijke verdeling van bodemenergiesystemen (duurzaamheidsdoelstellingl. 7. Sluiting Inspreken tijdens de gemeenteraad Na.de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruikmaken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is per inspreker vijf minuten. Zijn er meer dan zes insprekers, dan kan de voorzitter deze spreektijd aanpassen. Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan tot uiterlijk 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, via mevrouw J. van Houwelingen (0180) 330 313. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 11 juni 2013 Vergaderpunten 1. Rv Vaststelling bestemmingsplan Middelweg 49 Moordrecht De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 2. Rv Vaststelling bestemmingsplan Hornbach De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 3. Rv Vaststelling bestemmingsplan 's Gravenweg De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 4. Rv Vaststelling bestemmingsplan Nijverheidscentrum De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 5. Rv Vaststelling bestemmingsplan Gouwepark De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 6. Rv Vaststelling bestemmingsplan "Moordrecht Buiten" De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 7. Rv Wijziging verordening leerlingenvervoer De raad heeft de verordening leerlingenvervoer vastgesteld 8. Rv Regionale Agenda Wonen Midden-Holland 2013- 2019 De raad heeft de Regionale Agenda Wonen vastgesteld. 9. Rv Duurzaamheidsbeleid 2013 De raad heeft met'inachtneming van een motie het Duurzaamheidsbeleid 2013 vastgesteld. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 12 juni 2013 Vergaderpunten 1. Rv Zienswijze conceptbegroting ODMH 2014-2017 De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 2. Rv Begroting 2014 en Meerjarenraming 2014-2018 Recreatieschap Rottemeren De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 3. Begroting 2014 en Meerjarenraming 2015-2017 Recreatieschap Hitland De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 4. Rv Concept programmabegroting 2014- 2016 Bedrijvenschap Regio Gouda en concept begrotingswijziging 2013 De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 5. Rv Begroting 2014 ISMH De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 6. Rv Programmabegroting 2014 en meerjarenramingen 2015 - 2017 Veiligheidsregio Hollands Midden De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 7. Rv Ontwerp begrotingswijziging 2013 RDOG Hollands Midden De raad heeft besloten om geen zienswijze in te dienen. 8. Rv Ontwerp begroting 2014 RDOG Hollands Midden De raad heeft besloten om een zienswijze in te dienen. 9. Rv Ontwerpbegroting 2014 Streekarchief Midden-Holland De raad heeft besloten om een zienswijze in te dienen. 10. Rv Jaarverslag 2012 en Conceptbegroting 2014 Promen De raad heeft besloten om een zienswijze in te dienen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7