"Er moet iets gebeuren aan de Bredeweg" Wisselbeker voor beste fietsers Sokken voor Sonja Nacht van Veerman Nieuwe Hoofdweg-West wordt geen gulden middenweg Paralympiër bezoekt Sint Jozefschool fandag 1 ju|i 9/| 5 uur Mobiliteitsvisie in de maak www.scnz.nl - info@scnz.nl HARTVAN HOLLAND ZUIDPIAS 26 JUNI 2013 i i l n fc.1 TOHl Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a Zevenhuizen - Traditiegetrouw st°nd voor de F'jes van Groeneweg de Nacht van Veerman op het pro- jramma. In de nacht van vrijdag °P zaterdag 22 juni dienden de k|eedkamers van de vereniging als s,aaPP'aats. Voor het slapen gaan Vrijdag 28 juni 20.00-21.oo uur Uitvoering muziekstukken leerlingen MOZ-Art -peine kerkje'. Dorpsstraat 139, ^venhuizen °0rspeelavond klarinet en keyboard MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk Dinsdag 2 juli - 19.00 uur Voorspeelavond gitaar en key board MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk werden tal van spelletjes gedaan. Van slapen kwam niet veel terecht en na een kort nachtje kon aange schoven worden aan het ontbijt dat verzorgd werd door de plaatselijke supermarkt. De rest van de dag werd besteed aan voetbalspelletjes. Zuid plas - "Het is nog niet heel spannend", stelt Jaap Kik, voordat hij dins dag 18 juni zijn presentatie over de Mobiliteitsvisie start. De medewerker van het door de gemeente in de arm genomen adviesbureau heeft bij zijn inventarisatie twee zaken opgemerkt: de veiligheid van de Bredeweg en de bereikbaarheid van Moerkapelle behoeven aandacht. Door Pepijn de Groot Volgens Kik voldoet de Bredeweg niet als toegangsweg voor Moer kapelle. "De weg is onveilig en niet ingericht voor wat 'ie moet doen. Ei genlijk moet er iets aan gebeuren." Die noodzaak neemt volgens Kik toe als Waddinxveen project Glasparel+ gaat ontwikkelen, waarvan het ver keer deels zal worden afgewikkeld via de Bredeweg. Verder ziet Kik weinig knelpunten op het gemeentelijke wegennet. "Vooral de provinciale- en rijkswe gen staan vol." Ook is het aantal verkeersongevallen in Zevenhuizen en Moerkapelle aanzienlijk hoger dan in Moordrecht en zijn locaties als Esse Zoom en Swanla 'witte vlekken' wat betreft bereikbaarheid met openbaar vervoer. informatieavond in de raadszaal is bedoeld om verdere input te vergaren. D66-raadslid Rik van Woudenberg attendeert Kik op de vrachtwagenparkeerproblematiek in Moerkapelle. Fractiegenoot Claudia Wolff hoopt dat er in de visie plek is voor de problematische mobiliteit van rollators en rolstoelen. "Met een kinderwagen kom je al proble men tegen, die zijn meestal nog op te tillen." Verkeersborden Mare Lansink hoopt dat er ruimte is voor een stand punt over het aantal verkeersborden. Volgens de CDA'er kan daar best in gesneden worden. "De dorpen zullen ervan opknappen." Wethouder Flazelebach heeft wel oren naar een experiment met minder verkeersborden ("vol gens mij zijn er meer borden dan inwoners") al staat dat volgens hem los van de mobiliteitsvisie. Na het zomerreces zal de visie worden bediscussieerd in een raadsvergadering. Vrachtwagens De visie is nog in de maak en de ytf tüOwSWn d0i»kt(n ibxn, 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl Twee teerlingen van de Prins Willem Alexanderschool namen de beker in ontvangst. Nieuwerkerk aan den IJssel - Groep 7B van de Prins Willem Alexander school namen vrijdag 21 juni de wis selbeker in ontvangst die zij hebben verdiend met hun prestaties op het verkeersexamen. Van alle klassen in de gemeente Zuidpias telde deze klas het hoogste percentage kinderen met nul fouten op het examen (74 procent). De beker werd uitgereikt door de wijkagent en Veilig Verkeer Nederland, afdeling Zuidpias, en blijft een jaar in het bezit van de Prins Willem Alexanderschool. Voor de vaderdagpuzzel moest ook Sonja Dekkers uit Nieuwerkerk aan de geoefende puzzelaar even gaan zitten. Na een poosje puzzelen kwam dan toch de oplossing te voorschijn: Succes kent vele vaders maar tegenslag is meestal wees. den IJssel ging aan de haal met de prijs: twee paar Tommy Hilfiger sokken, beschikbaar gesteld door De Mannen herenmode. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoofd weg-West gaat op de schop. De vraag is nog: hoe verandert de weg Raadsleden en toehoorders werden dinsdag 18 juni ingelicht over de stand van zaken in het dossier, dat zijn oorsprong heeft in 2001. Door Pepijn de Groot Kiezen voor een gulden middenweg gaat moeilijk worden. Rotterdam, fi nancierder van het project, wilde het liefst een Floofdweg met in beide richtingen twee rijstroken, Zuidpias wil daar niets van weten. Rotterdam heeft in een recente brief aangege ven akkoord te gaan met een oplos sing van één rijstrook per richting, zij het onder bepaalde voorwaarden. Die Rotterdamse randvoorwaarden vallen niet goed bij bewoners en ondernemers langs de Floofdweg. Schipperen dus. Bypasses In de schetsen voor de maatwerkop lossing die vorige week in de raad zaal werden gepresenteerd, krijgt de rotonde op de kruising van Hoofd weg en Laan van Avant-Garde twee bypasses, een soort afslag buiten de rotonde om zoals nu bij de rotonde tussen N219 en Bredeweg, als je vanaf de A12 rechtsaf richting Wad- dinxveen/Moordrecht gaat. De twee eenbaanswegen ziet Rotterdam graag gescheiden door een mid denberm. Een andere voorwaarde is dat de parallelwegen Noord en Zuid beide maximaal één aansluiting op de Hoofdweg krijgen. Keren wordt moeilijk, tenzij er een turborotonde wordt ontwikkeld tus sen de bestaande rotonde en de Ca- pelse gemeentegrens. Als dat niet gebeurt, moeten bewoners die voor bij de bestaande rotonde wonen, doorrijden naar het Capelle Trade Center om daar te keren en via een kruispunt op de Hoofdweg richting Nieuwerkerk te komen. Vanuit de raadzaal kwamen vooral vragen, al heeft Belangenvereniging Hoofdweg al een concreet alterna tief plan uitgedacht inclusief te kening. Dat rijmt niet met de Rot terdamse randvoorwaarden. Andere belangenorganisaties hebben aan gegeven dat een eventuele uitvoe ring van de voorliggende schetsen hinderlijk zou zijn voor bedrijven aan de Hoofdweg. De raad buigt zich later nog inhou delijk over de plannen. Moordrecht - Een zeventigtal (oud) olympiërs maakt momenteel een rondgang door het land om spreek beurten te geven op basisscholen. Ronald Hertog bracht woensdag 19 juni een bezoek aan de groepen 6 en 7 van de Sint Jozefschool. Het doel van de spreekbeurten is kinderen op een speelse manier in aanraking te laten komen met olympische waarden als excelle ren, respect en vriendschap. Hertog kwam vertellen over zijn deelname aan de Olympische Spelen en gaf uitleg over wat hij heeft moeten doen om tot een topprestatie te kunnen komen. Hertog, voormalig leerling van de Sint Jozefschool, vertelde over zijn ongeluk en liet filmpjes zien van Ronald Hertog temidden van de leerlingen van de Sint Jozefschool. zijn deelname aan de paralympics waar hij, zo vertelde hij vol trots, vlaggendrager was van de Neder lands equipe.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13