DOE MEE AAN DE HVH ZOMERTOUR: SPEEL MEE OP INTERNET! WIE ZIJN DE FAVORIETEN VOOR DE TOURZEGE? HART VAN HOLLAND ZOMERTOUR 26 JUNI 2013 15 Dit jaar wordt in Frankrijk voor de honderdste keer de Tour de France verreden. Voor Hart van Holland aanleiding om voor het eerst een Tour de France-spel te organiseren: de HvH Zomertour! ledereen kan meedoen. Het spel wordt gespeeld op internet en in de krant wordt vijf weken achtereen wekelijks extra aandacht besteed aan de Tour en de HvH Zomertour en kunt u ook tussenstanden lezen. De honderdste Tour de France die dit jaar wordt gehouden wordt volgens de kenners een duel tussen drie tenoren: de Brit Chris Froome, de Spanjaard Alberto Contador en de Australiër Cadel Evans. Maar het leuke van de Tour is dat de winnaar echt niet altijd vooraf te voorspellen is. Het kan allemaal heel anders lopen. Een valpartij, een inzinking, een tactische blunder: het kan iedereen overkomen. En wie de Tour wil winnen mag dat eigenlijk allemaal niet op zijn pad treffen. Spanning verzekerd dus, de komende weken! Hoe werkt het? Deelnemen aan de HvH Zomertour is helemaal niet ingewikkeld, ledereen die tien namen van wielrenners kan verzinnen die aan de Tour meedoen kan al meespelen. Om te winnen is het natuurlijk wel zaak even goed na te denken welke tien renners je kiest! Met de namen van de tien renners kunnen deelnemers aan het spel namelijk elke dag punten behalen. Dat gaat heel eenvoudig. Heeft één van je gekozen renners een plaats bij de eerste tien van de etappe behaald, dan levert dat punten op. Voor de winnaar van de etappe tien punten, voor nummer twee negen punten, voor nummer drie acht punten enzovoorts tot nummer tien die nog één punt krijgt. Die punten worden opgeteld. En met die totaalscore spelen de deelnemers aan het spel mee in het dagklassement. De punten van de verschillende dagklassementen worden ook weer opgeteld en zo wordt het algemeen klassement bepaald. Dat levert aan het eind van de Tour de France ons eigen erepodium op met de uiteindelijke winnaar van de eerste HvH Zomertour en de nummers twee en drie. Sponsorploegen En dat is nog niet alles, want elke deelnemer aan de HvH Zomertour wordt ook nog eens ingedeeld in een sponsorploeg, die wordt gesponsord door een lokaal bedrijf of winkel. De punten van de deelnemers van een ploeg worden ook weer opgeteld en vormen samen dagelijks de score voor het dagploegenklasse- ment. De verschillende scores van de etappes per ploeg worden óók weer bij elkaar opgeteld en zorgen voor de stand in het algemeen ploegenklassement. En dat levert aan het eind van de Tour ook een winnaar op. De winnaar van het ploegenklassement van de HvH Zomertour. Wat is er te winnen? Met al die klassementen zijn prijzen te winnen. Dagprijzen en eindprijzen. Dagelijks is er voor de winnaar van de etappe Ook voor de sponsor van de winnende ploeg is er overigens een prijs. Dagelijks krijgt de winnaar van de etappe eerp waardebon voor een Chinees Tourmenu voor twee personen, aangeboden door Chinees restaurant De Gouden Oceaan uit de Dorps straat in Nieuwerkerk aan den IJssel. Blijken er meerdere winnaars met een zelfde aantal punten, dan wordt het menu verloot. Op de rustdagen in de Tour zijn er ook prijzen te verdienen. Dan wordt uit alle deelnemers een winnaar geloot van een ontbijt voor 2 personen, aangeboden door Ontbijt- en Brunchservice van Xandra Filé-Vegter uit Nieuwerkerk. Aan het eind van de Tour zijn er voor de drie besten in het eindklassement van het spel ook ontbijtprijzen. De winnaar van de HvH-Zomertour wint een superdeluxe ontbijt voor twee personen, de nummer krijgt een luxe ontbijt voor twee personen en voor de nummer drie is er een uitgebreid ontbijt voor twee personen. Allemaal ook aangeboden door Ontbijt- en Brunchservice. De winnende ploeg van het eindklassement gaat ook met een leuke prijs strijken. De leden van het winnende team krijgen allemaal een waardebon voor een kaasplankje met Franse kazen, aangeboden door De Kaasspecialist uit winkelcentrum Reigerhof in Nieuwerkerk. Voor de sponsor van de winnende ploeg is er een hele bijzondere prijs: een ballonvaart met een heteluchtballon voor twee personen, aangeboden door Aerostat Ballonvaarten uit Moordrecht. Alle prijzen kunnen worden afgehaald aan de balie van Hart van Holland Elgersma media aan de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Voor meer informatie over het spelinschrjven en de meest actuele ontwikkelingen: kijk op de website van Hart van Holland, www.hvhonline.nl. Via een link op de site komt u bij het Tourspel terecht. Ak de voortekenen niet bedriegen moeten we echter Chris Hoome we' °P nummer één zetten als het om de favorieten 9aat. Hij heeft immers in het voorjaar laten zien dat hij ^ee' stefk is. Hij won de Ronde van Oman, werd tweede in fkreno-Adriatico, won het Critérium International (op Corsica!) en pas nog het Criterium de Dauphiné, de vroegere Dauphiné Libéré. Bovendien is hij verlost van mogelijke lnterne problemen met ploegmaat Bradley Wiggins, die niet omdoet. En dan rijdt hij ook nog eens in één van de ster'K>te ploegen, die hem zowel op de vlakke wegen als in Je bergen kan steunen. Froome is goed in de bergen en in de tijdritten. Df grote belager van Chris Froome wordt Alberto Contador. Ce t veevoudig Tourwinnaar uit 2007 en 2009 (in 2010 werd r de zege ontnomen vanwege doping: de 'biefstuk- is dit voorjaar, in tegenstelling tot andere jaren, 1:1 zo sterk uit de bus gekomen. Maar in de Dauphiné J duidelijk dat zijn vorm eraan zit te komen. Voeg arCij het tactisch vernuft van ploegleider Bjarne Riis, die - jntador bijvoorbeeld vorig jaar ook naar de zege in de Vuelta, de Ronde van Spanje leidde, en het is duidelijk dat Contador weer gaat meedoen voor de hoofdprijs. Met zijn aanvallende stijl van rijden mogen de wielerliefhebbers daar alleen maar blij om zijn. Met Cadel Evans weet je het nooit. De Australiër, die twee jaar geleden de Tour won, werd in het verleden vaak voor 'wieltjesplakker' versleten, maar heeft de laatste jaren wel laten zien dat hij meer in z'n mars heeft. Maar langzaam maar zeker lijkt toch ook een beetje de sleet op Evans te komen. Hij moet het vooral hebben van zijn regelmatigheid. En hopen dat hij niet tegen die bij hem nog wel eens op duikende inzinking aanloopt. Als zijn traditionele slechte dag niet in de bergen valt, kan hij nog rare toeren uithalen en op het erepodium belanden. In de afgelopen Giro lukte hem dat ook en werd hij derde. Een favoriet waar je weinig mensen over hoort, is toch ook zeker de Spanjaard Alejandro Valverde. Alhoewel hij in de bergen zijn meerdere moet erkennen in Froome en Contador, is hij sterk in tijdritten en kan in de heuvelachtige en vlakke etappes misschien nog wel voor een stunt zorgen. Boven dien beschikt hij over een ijzersterke ploeg: team Movistar. Die zouden bijvoorbeeld zomaar eens de ploegentijdrit kunnen winnen of al op Corsica in een heuvelachtige rit voor een verrassingsoffensief kunnen zorgen. Valverde heeft ook een scherpe sprint. Een vijfde favoriet komt ook uit Spanje. Het is Joaquim Rodriguez. Vorig jaar maakte hij furore in onder andere de Vuelta. Aan het eind van het jaar stond aan de top van de wereldranglijst en dankte dat ook aan sterke klassieke optredens. Hij won de Waalse Pijl en werd tweede in de Giro d'ltalia en derde in de Vuelta, waar hij drie ritten won: allemaal aankomsten bergop. Hij sloot het jaar af met een schitterende zege in de Ronde van Lombardije. Dit jaar was hij minder in beeld, maar werkte toe naar de Tour en Vuelta. Zijn zwakke plek blijft het tijdrijden. In een lange tijdrit kan hij makkelijk minuten verspelen. Joaquim Rodriguez. Cadel Evans.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15