Eerste stapje naar nieuw complex W Moerkapelle gezet "Organisaties die ver van de mensen af staan, moeten niet telkens de regels veranderen" Zaterdagmiddagconcert in Sint Jan tl Collecte Maag Lever Darm Stichting Overheid mag ondernemender, de 'BV ik' wat minder HARTVAN HOLLAND ZUIDPIAS I 26 JUNI 2013 21 Dorpsavond Oud Verlaat over zorg Sta-in-de-weg Lt i l II Het in 1976 geopende clubhuis van W Moerkapelle. Moerkapelle - W Moerkapelle heeft met gemeente Zuidpias overeenstem ming bereikt overeen nieuwe locatie voor de voetbalvelden en het clubhuis, een paar honderd meter oostwaarts. Of de verplaatsing - nodig voor de öouw van woningen en een Brede School - ook echt doorgaat, is volgens de club nog afhankelijk van veel factoren. "De ruimtelijke overeenstemming heeft maareen beperkte waarde als we het over de overige punten niet eens zouden kunnen worden", aldus voorzitter Martien Zijderhand. Waar nu de velden van de voet balvereniging liggen, moeten de komende jaren honderden nieuwe woningen komen. Vorig jaar sep tember heeft de gemeente de club gevraagd ruimte te maken en mee te werken aan verplaatsing van bet sportcomplex. De gesprekken tussen gemeente en voetbalver eniging zijn moeizaam verlopen. W Moerkapelle wilde dezelfde hoeveelheid velden en de hele ac commodatie behouden. Daar was de gemeente het in eerste instan tie niet mee eens, zo is te lezen op be website van de club. Inmiddels bgt er een plan met een moge lijkheid tot drie velden. Over het worstel van de gemeente om het berde veld niet te reserveren, maar gelijktijdig twee nieuwe natuur- grasvelden aan te leggen, wordt volgens W Moerkapelle nog on derhandeld. Ook wordt nog gesproken over het soort veld(en), de planning en de verdere uitwerking van de nieuwe accommodatie, en moeten de par tijen er financieel nog uitkomen. De voetbalvereniging wil haar le den de finale goedkeuring laten geven over de verplaatsing en ver nieuwing van het sportcomplex. De gemeente organiseert voor woensdagavond in dorpshuis Op Moer een informatieavond over het stedebouwkundig plan voor de eerste fase van de woonwijk, het mogelijk woningbouwprogramma, de planning en een doorkijk naar fase 2. Aanvang: 20.00 u Gouda - In de serie zaterdagmid dagconcerten in de Sint Jan staat zaterdag 29 juni een concert op het programma dat in het teken staat van de laat-renaissance en (Je barokmuziek. Het optredende gezelschap Cantus wordt gevormd do°i' topamateurs en professio ns en staat onder leiding van dirigent Sietse van Wijgerden. So- listen zijn Sebastiaan van Lingen, altus, Paul Kieviet, tenor, Ralph Looij, bas en Sietse van Wijger den zelf met orgel/continuo. Op het programma staan onder meer het 'Salve Regina' van Monteverdi en composities van Charpentier, Bach, Schütz en Weckmann. Het concert begint om 16.00 uur; de toegang is vrij. *no - De jaarlijkse, landelijke collecteweek van de Maag Lever Darm Stich- Z'hDSJ ging maandag 24 juni van start. Veel vrijwilligers gaan deze zwek i/e straat op om te collecteren voor de strijd tegen darmkanker. Jaarlijks krijgen meer dan 13.000 Pacten en hiun naasten te ma- f "'et darmkanker. En ieder jaar den ongeveer 5.000 mensen aa' darmkanker. Darmkanker is één G i;e best behandelbare vormen ''?r' kanker, mits de diagnose in 'roe9 stadium wordt gesteld. tr|d dat opgehaald wordt met ccte, stelt de MLDS in staat om wetenschappelijk onderzoek naar darmkanker te financieren. Met behulp van wetenschappelijk onderzoek kunnen de behandelmo- gelijkheden en vooruitzichten voor mensen met darmkanker in de toe komst verbeteren. Collectant gemist? Doneer eenma lig 1,50 door IKGEEF te sms'en naar 4333. Vier bewoners van het buurtschap kwamen naar De Vierkap. Oud Verlaat - In het kader van de op handen zijnde veranderingen in de zorg trok de collegekaravaan de afgelopen maanden door de kernen van de gemeente. De vijfde en laat ste etappe had plaats in De Vierkap op maandag 24 juni. Door Pepijn de Groot Vier inwoners van het buurtschap waren naar het buurthuis geko men voor de dorpsavond. Met de aanstaande decentralisaties van de jeugdzorg, AWBZ en Wmo komt de zorg binnenkort dichter naar de burger. "Op zich goed", meent wet houder Jan Verbeek, "maar de de centralisatie gaat niet zonder kor ting. Daarom gaan we meer uit van 'de eigen kracht': kijken of zorg taken ook vervuld kunnen worden door partners of familie van zorg- behoevenden en het maatschap pelijk middenveld van bijvoorbeeld kerken en sportverenigingen." De bewoners zaten vooral met vra gen en klachten over het zorgsy steem. Zoals het echtpaar Oudijk, dat een familielid met Alzheimer heeft in Zevenhuizen. Piet Oudijk beklaagde zich over de gang van zaken bij het leveren van medicij nen. "Eerst bracht de Zevenster het. Toen mochten medewerkers niet meer met medicijnenrollen over straat van de gezondheidsinspectie, terwijl het prima ging. Organisaties die ver van de mensen af staan, moeten niet telkens de regels ver anderen." Wethouder Verbeek zegt dat juist dat gaat veranderen nu de bal bij de gemeente en haar burgers komt te liggen. Wethouder Arjen Hazelebach spreekt van een verschuiving van verzorgingsstaat richting participa- tiestaat. Raadslid Ginus Aalderink, ook aanwezig, denkt dat de verzor gingsstaat voorlopig niet geheel zal verdwijnen. "De participatie was in de jaren vijftig en zestig ook groot en dat ging prima. Grotere partici patie is helemaal niet erg", aldus de WD'er. Met de zorg heeft het weinig te maken, maar de bereikbaarheid van het buurtschap werd ook aan gesneden. De wegversperring in de Wollefoppenweg bij de Jacques de Graaffweg - waar een klappaaltje is vervangen door een vluchtheu vel - is de bewoners een doorn in het oog. "Misschien ligt het aan de tomtoms van de hulpdiensten, maar het is vaker gebeurd dat er een ambulance stond die er niet door kon", aldus Marja Alblas. Volgens de leden van het col lege is de blokkade er gekomen op verzoek van omwonenden, om sluipverkeer te verminderen. Bur gemeester Gert-Jan Kats zei dat er wordt gekeken naar een passende oplossing voor de sta-in-de-weg. Zuidpias - Waar de overheid zich terugtrekt als probleemoplosser en mensen meer verantwoordelijkheid voor hun eigen leven moeten ne men, ziet de ChristenUnie/SGP een probleem. Er zijn in onze complexe samenleving zoveel regels dat de burger die voor zichzelf wil zorgen, erin verstrikt raakt. Minder of soepeler regels, meer ver trouwen en ruimte voor burgers; dat is volgens raadslid Aart Slobbe en fractievoorzitter Marnix de Romph van ChristenUnie/SGP nodig om de participatiestaat te laten slagen. Ze schreven een discussiestuk over de manier waarop overheid en burger met elkaar omgaan. De gemeentelijke organisatie moet meer gaan denken als een onderne mer. "Dat is: een idee hebben, het risico aandurven, en vervolgens fa len danwel succes hebben, waarbij de balans moet doorslaan naar dat laatste." De raadsleden, die opmerken dat mensen steeds meer met zichzelf bezig zijn, hopen dat gemeenteraad, college en ambtelijke organisatie 'dit moment aanvoelen en mantel zorg, steun aan huishoudens en ge zinnen en het versterken van sociale verbanden' maximaal zullen gaan stimuleren. De lokale overheid moet volgens Slobbe en De Romph oppassen dat zij niet meteen te veel verwacht van organisaties van burgers. Die zijn de afgelopen decennia namelijk afhan kelijk geworden van professionals, overheden en subsidieverstrekkers. De raadsleden roepen het openbaar bestuur op om maatschappelijke organisaties te helpen wat minder een instituut te worden en zo meer ruimte te krijgen voor de menselijke maat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21