l B Pendelende wielrenners tussen Nieuwerkerk en Vaals Druk programma Reisduif Zomerbridge Raad van State kraakt besluit over schroot- verwerker Van Dalen Bijzonder concert in Piano Workshop Koffie-uurtje HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 26 JUNI 2013 23 Duivensport AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken Nieuwerkerk aan den IJsse I- Voor de vierde maal organiseerde de Stichting Evenement een wie/errit vanaf het hoogste punt van Nederland in Vaals (322,7 m boven NAP) naar het laagste punt in Nieuwerkerk (6,76 m beneden NAP). Voor het eerst werd ook van laag naar hoog gefietst, negentien fietsers gingen die uitdaging aan. n„„r Pees Visser over de finish na hun rit van hoog P°0r naar laag. John Hoevenaar (53), die I Achtentwintig mannen en één eerder van laag naar hoog was ge- I vrouw kwamen zaterdagmiddag fietst, stond ter verwelkoming aan 'Oiiwb Warm welkom. de finish. "Wij hebben zes uur lang regen gehad, plensbuien. Verder is de rit goed verlopen, op een valpar tij na; de ongelukkige liep gelukkig slechts schaafwonden op." Het werd een stormachtige ont vangst. De renners kregen, bij wind kracht 5, een warm applaus. Het regenfront was inmiddels overge waaid, want alleen van Schoonho ven naar Nieuwerkerk regende het. Burgemeester Gert-Jan Kats en ho teldirecteur Peter van den Hul (43) van het Nieuwerkerkse van der Valk Hotel haalden de renners binnen. In Vaals had burgemeester Reg van Loo de renners uitgewuifd. Leon Stam (47) reed voor het eerst mee: "Alleen het laatste stukje heb ben we regen gehad. Verder verliep Het zit er bijna op. de rit droog en, afgezien van een paar lekke banden en een kromme velg, was het een prima tocht." Ook René Bruinsma (48) had het naar zijn zin. Eerder reed hij mee met de sponsortocht Alpe d'Huzes. "We zijn in Vaals gestart bij volle maan en onderweg hebben we genoten van een prachtige zonsopgang. En... burgemeester Van Loo ziet een fusie met onze gemeente wel zitten." Nieuwerkerk aan den IJssel - De oude duiven vlogen dit weekend vanuit het Franse Argenton, een afstand van ruim 635 km. De jonge duiven hadden hun seizoenstart vanuit het Belgische Duffel en voor de oude duiven was er ook een soort Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede zitting van de zomerbridge is gespeeld. De Nieuwerkerkse Bridge Oub begroette weer een aanzienlijk aantal niet-leden, waaronder begin nende bridgers. herkansing, eveneens vanuit Duffel. Uitslag Argenton; G. van Herk 1, 2, 5, 7, 10, 20, A. Baas 2, 3, 12, 15, 18, J. Hazenbroek 6, Gebr. Kool 8, 9, 11, 13, 14, L. van Erk 16, K. Kool 17. Uitslag Duffel jong: G. van Herk 1, 8, 10, 11, 13, Gebr. Kool 2, 17, A. Baas Peter Bijsterveld en Ron van Dom burg eindigden bovenaan met een huizenhoge score van 73,33°/o. De tweede plaats was voor Thea Michels en Selma van den Berg, 60%. Op de derde plaats eindigden Martha Boers 3, 4, 5, J. de Bruin 6, J. Bol 7, 9, 12, 14, 15, 16, L. van Erk 18, 20, F. den Outer 20, Uitslag Duffel Oud: L. de Groot 1,16, Gebr. Kool 2, 3, 5, 6, 20, P. Spek 4, C. de Mik 7, 19, A. Baas 8, 9, 10, L. van Erk 11,12,13,14,15, E. Stam 17,18. en Joke van 't Hoen met 55,50%. De zomerbridge is elke maandag avond in de zorgcentrum De Mean der aan de Boslaan. Aanvang 19.45 uur. Inschrijving tot 19.30 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De provincie heeft dinsdag 18 juni een golf van kritiek over zich heen gekregen van de Raad van State. Aanlei- ding was een besluit over het incidenteel toelaten van schepen bij schroot- verwer er Van Dalen aan het Kortenoord in Ouderkerk. Daarmee is een eer- 'j(:' verbod voor afmerende schepen in de avond en nacht door de provincie opgeheven. Buurtbewoonster W. Marelis, die aan de overkant van de IJssel op grondgebied van Nieuwerkerk w jr slaagt al jaren over overlast f sehrootverwerker. Ze kwam "'der bij de Raad met metaalde- ip bij kleine ontploffingen bij '".nrootverwerker over de rivier -! tuin werden geslingerd. Het ju e jaren en vele juridische pro- es voordat de overlast werd ln9edamd. wamen daar nog problemen 'J van vrachtschepen die in de avond en nacht aanmeerden met schroot dat de volgende dag moest worden gelost bij Van Dalen. De milieuvergunning van het bedrijf verbood dit aanmeren in avond en nacht. Geraas Aan dat verbod heeft de provincie nu een einde gemaakt op aandrin gen van adviseurs van Van Dalen. Maar bij de Raad van State bleek dat de provincie zich waarschijnlijk voor het karretje van de adviseurs I/* 5JP* Nieuwerkerk aan den IJssel - De 91-jarige pianiste Elly Salomé, pianopedagoge aan het Rotter dams Conservatorium, verzorgde samen met Benzion Shamir, con certmeester van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, en Gerrit Oldeman, ooit solo-altviolist bij datzelfde orkest, een bijzonder concert in de Piano Workshop. Het trio speelde werken van grote Russische componisten, waar onder Moszkowski, Prokofieff en Shostakovich. heeft laten spannen. Volgens de rechters van de Raad klopt er juri disch weinig van het besluit van de provincie. De Raad constateerde zelfs dat de provincie al te gemakkelijk aan het belang van Van Dalen heeft ge dacht, maar nauwelijks aan dat van overbuurvrouw Marelis. Die zegt 's nachts wakker te liggen van het geluid van aanmerende schepen en van het geraas van generatoren. Volgens de provincie is er nauwe lijks een probleem als er incidenteel een schip in de avond en nacht aan meert. Maar de Raad maakte duide lijk dat dit niet erg geloofwaardig is en bovendien niet goed onderzocht. De Raad doet uitspraak over zes weken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ouderenadvi seur Mattanja van Oudenaarden houdt haar maandelijkse koffie-uurtje op woensdag 3 juli van 10.00 tot 11.00 uur in de huiskamer van de Meidoorn 1a. Senioren kunnen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten en zijn in de gelegen heid vragen te stel len aan de oude renadviseur. Prins Alexanderlaan 38 f (0180) 320776 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel E infoptaulovanreeuwijk.nl T (0180)312200 www.aulovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23