Dolle pret op Kidz Sterrenslag Sterrenslag in Essepark Bas Oosterom wint Harbor Toernooi Dwarsweg Progfrog presents Eleven's Eve 't Blok bol van zomer- activiteiten Nachtelijke alcoholcontrole Rommelmarkt Drumfanfare DKV Themadienst voor jongeren Zomeravondcompetitie Usselbridge Uitfairkoop in Wereldwinkel jeu de Boules Ongeval op Zuidelijke HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 26 JUNI 2013 27 WERE twWII Nieuwerkerk aan den IJssel - On danks de talrijke regenbuien kwa men er zaterdag 22 juni 45 tieners af op de Kidz Sterrenslag. Teams als De Polderkids, de F1 Boys, de Smi- leys-en de Feestclub meldden zich aan de inschrijftafel voor dit spor tieve spektakel in het Essepark, dat georganiseerd werd door Stichting Vedj in samenwerking met Speel tuinvereniging IJssel kids. Flet werd een spannende strijd waarbij de F1 Boys de eerste plaats in de wacht sleepten. Alle kinderen werden voor hun inzet beloond met een mooie medaille. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark barst zondag 30 juni weer de jaarlijkse sportieve strijd los tussen teams die kun nen bestaan uit familieleden, buren vrienden of bijvoorbeeld collega's. Een team bestaat uit zeven personen van vijftien jaar of ouder waarvan één persoon tevens aanvoerder is. Flet team moet eenzelfde kleur shirts dra gen en een toepasselijke naam en yell bedenken. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. De sportieve krachtmeting gaat om 11.00 uur van start. Vooraf kan ingeschreven worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Flet jaarlijks door Flarry Borgers georga niseerde Harbor toernooi is zaterdag 22 juni gewonnen door Bas Ooster om. Dit bijzondere toernooi bij Jeu de Boules club Nieuwerkerk koppelt spelers van gelijk niveau aan elkaar in kwartetvorm. Dit op basis van de onderlinge resultaten die Borgers wekelijks bijhoudt. De winst ging naar Bas van Oosterom die de Flarbor 2013 penning kreeg en zich daarmee Master mag noemen. Tweede werd Wim Zwang en Peter Troost sleepte de derde plek in de wacht. Rob Brö- kling mag zich een jaar lang kleine winnaar noemen door in zijn poule alle partijen te winnen. Zaterdag 29 juni zijn de spelers van JBC Nieuwer kerk weer massaal aanwezig op het Raadhuisplein toernooi. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Een surveillerende KLPD wagen zag vrijdagavond 21 juni op de Zui delijke Dwarsweg een auto tegen een stilstaande vrachtwagen staan. Toen men op onderzoek ging bleek er nog iemand in de auto te zit ten. De alarmcentrale werd geïn formeerd en die schaalde op naar 'Middel Hulpverlening'. Brandweer, ambulance en een traumaheli kopter kwamen ter plaatse. Het slachtoffer bleek niet bekneld te zitten en werd met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. De brandweer kon, na zand gestrooid te hebben op wat gelekte brandstofresten, retour naar de kazerne. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de zomervakantieperiode is er in 't Blok nog steeds van alles te doen. Elke woensdag is er Zomeravondkroeg, in de grote zaal wordt een Schuimpar- ty georganiseerd, er komen diverse Poolparty's bij het skatepark, een aantal Chill Out /Rollin' Down The Blok evenementen met barbecue en een graffiti workshop van drie mid dagen. Suggesties? Laat het weten, dan krijg je hulp bij de organisatie. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zondag 23 juni van middernacht tot 06.15 uur een alcoholcontrole gehouden in de omgeving van de Batavierlaan. Er werd bij 210 bestuurders een blaastest afgenomen. Vier bestuur ders bleken te veel alcohol gedron ken te hebben. De resultaten van de blaastesten waren 300, 365, 485 en 600 ug/l. Van de laatste bestuurder werd ook het rijbewijs ingevorderd. Dat gebeurt vanaf 570 ug/l bij een ervaren bestuurder. De bestuurder die 300 ug/l blies, bleek al een rijontzegging te hebben en de geldigheid van zijn identiteits kaart was verlopen. Het voertuig van de verdachte is in beslag ge nomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drum fanfare DKV organiseert voor zater dag 29 juni een rommelmarkt in verenigingsgebouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Tussen 9.00 en 15.00 uur kan het publiek een keuze ma ken uit allerhande nieuwe en twee dehands artikelen als kinderkleding, boeken, cd's en dvd's. Voorts is er een plantenmarkt. Kinderen kunnen grabbelen en aan de bar zijn diverse consumpties verkrijgbaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Nieuwe Kerk wordt zondag 30 juni een themadienst voor jongeren ge houden met als thema 'Het gesprek van de dag'. De dienst begint om 17.00 uur en wordt geleid door do minee Van der Spoel met medewer king van jongeren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ele- vers van Marillion, Savatage, Saga, ven's Eve staat zondag 7 juli op het Avantasia en Toto, ontstond hun podium van ProgFrog. Een aantal ervaren muzikanten was op zoek naar een nieuw geluid en een nieuw avontuur. Na enkele oefensessies met co- eerste song. Nu staan ze in 't Blok met eigen nummers. De deur van 't Blok aan het IJserman- pad 1 gaat om 14.00 uur open; de toegang bedraagt 8 euro in de voorverkoop via prog frog® telfort.nl of 10 euro aan de deur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde speelavond van de zomer- avondcompetitie van BC IJssel- dridge, gespeeld op maandag 24 )uni. is in de A-lijn gewonnen door Buud Bantje en Patricia Niewold met 63,02°/o; 2. Jeanette van Asch en Petra Pippel 61,98; 3. Laila en Roel Bakker 57,29. B-lijn: 1. Hans en Marian Wessel 61,74; 2. Jan en Wil van Rheenen 61,17; 3. Loes Vink en Ronny Schepers 60,04. ^werkerk aan den IJssel - In de woonden juli en augustus zijn de oir trade cadeaus in de uitfairkoop. 'ets voor niets fair want de makers van ^producten in de derdewereld- onden verdienen gewoon een fair «ode loon. de verkoop van fair trade pro- Ueten 'nvesteert de Wereldwinkel r een leefbare wereld voor ieder- eE'k product uit het assortiment s r zorg en volgens fair trade 'f rd geproduceerd en ingekocht, "dernemers in Azië, Afrika en Amerika krijgen op deze ma- 'er toegang tot de Europese markt l Kdfls een beter bestaan op te ojwfn. De Wereldwinkel is geves- i' aan de Dorpsstraat 51a en is open van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, zaterdag tot 16.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27