Geen vakantie voor Ons Verleden Klem achter het digibord Droomdekentjes naar Pallieterburght Concert voor orgel en fluit Gebroeders Duijndam verliezen rechtszaak over 'landjepik' Koffie-uurtje Natuurwandelingen Koornmolengat Richard van Ommeren wint Argenton ACTIVITEITEN ANBO ANBO PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 26 JUNI 2013 29 Duivensport www.enkast.nl 0180-634866 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle IllW'i Luchtfoto van de Groeneweg in Zevenhuizen in de jaren '50 van de vorige eeuw. Links het huis met werkplaats van de familie Van der Knaap. Het huis is in dezelfde stijl herbouwd. levenhuizen - Historisch Centrum Ons Verleden aan de Tweemanspol- der is zaterdag 29 juni voor publiek geopend van 13.30 tot 16.00 uur. In de koffiehoek is de tentoonstel ling 'Ons Verleden in Ons Verleden' te zien, een overzicht van de ten toonstellingen die de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle gereali seerd heeft. 'Onze dorpen van boven' is een an dere tentoonstelling die te bewon deren is. De bezoeker treft er veel oude luchtfoto's van Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Bij de maandelijkse openstelling zijn steeds leden van de genealogische werkgroep aanwezig om vragen te beantwoorden en om starters en gevorderde genealogen verder te helpen bij hun zoektocht naar de eigen familiegeschiedenis. Zevenhuizen - "Zo zie je maar dat het ongeluk in een klein hoekje zit", stel de directeur Corrie Houwaard van basisschool De Eendragt in Zevenhuizen maandagmiddag. In de ochtend moest de brandweer eraan te pas komen om een leerlinge te bevrijden uit een beknelling. Het meisje uit groep 3 was met haar arm achter de poot van het digibord klem geraakt, nadat ze een gevallen oorbelletje wilde op rapen. "Op zo'n moment zeg je "iet: we fröbelen zelf wel wat", aldus Houwaard, die niet veel la ter de opgetrommelde brandweer, met in het kielzog een ambulance, zag voorrijden. Met behulp van een koevoet, is het kind uit haar benar de positie bevrijd. Moerkapelle - De droomdeken- maaksters hebben achttien droom dekentjes naar ernstig zieke kindjes de Pallieterburght in Capelle aan den IJssel gebracht. Acht droomde kentjes werden geschonken aan het Sophia kinderziekenhuis voor meer voudig gehandicapte kindjes. Dinsdag 2 juli vanaf 13.30 uur gaan Moerkapelle - In tegenstelling tot PPrrlo.-^ l i Den Haag/Zevenhuizen - Het Hoogheemraadschap hoefde niet een strook grond van het agrarische bedrijf van de gebroeders Duijndam in Zevenhuizen te onteigenen. De Raad van State heeft dat vrijdag beslist. De gebroeders maakten bij de Raad bezwaar tegen het inpikken van hun grondstrook door het Hoogheemraadschap voor de verbreding van de Vierde Tocht in deZuid- plaspolder. In plaats van eigendom over de grond krijgen ze nu eigendom over een stuk water, waar ze niets aan hebben, aldus de gebroeders. Feite lijk wordt hun grond dus onteigend en dat had het Hoogheemraadschap dan ook officieel moeten doen. Die onteigening zou bovendien de beste garantie zijn op een redelijke vergoe- Zevenhuizen - De ouderenad viseur houdt haar maandelijkse koffie-uurtje op donderdag 4 juli van 13.30 tot 14.30 uur in dorps huis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Senioren kunnen elkaar ontmoeten voor de gezel ligheid en worden in de gelegen heid gesteld vragen te stellen aan de ouderenadviseur. de dames aan de slag in het Rode Kruisgebouw aan Moerveen 1. Hel pende handen zijn welkom, onder steunen kan ook door zelfgemaakte of gekregen spullen te kopen, met de opbrengst kan nieuw materiaal worden aangeschaft. Voor meer informatie: 0627516209 of www.droomdekentjes.nl ding voor het verlies van de grond. Hun advocate schermde bij de Raad met eerdere oordelen van het Eu ropees Hof voor de Rechten van de Mens. Daaruit zou blijken dat bij feitelijke onteigening ook de Ontei geningswet moet worden toegepast. Volgens het Hoogheemraadschap is een officiële onteigening toch niet nodig en dus is het ook niet gebeurd. De Raad van State concludeert dat het Hoogheemraadschap terecht heeft besloten om niet te onteige nen. De Europese rechtspraak eist niet dat er in dit geval officieel ont eigend moet worden. Met de ver breding van de Vierde Tocht is ook een algemeen belang gediend, dat zwaarder weegt dan het belang van de gebroeders. Ze raken slechts een heel klein deel van hun grondgebied kwijt en krijgen daarvoor bovendien een volledige schadeloosstelling, aldus de Raad. Dat heeft het Hoog heemraadschap toegezegd. Zevenhuizen - Natuur- en vogel wacht Rotta begint vrijdag 28 juni met haar reeks natuurlijkwandelin gen met gids door natuurreservaat het Koornmolengat. In het gebied groeien veel planten die van een zure bodem houden. Er broeden verschillende vogelsoor ten. De deelnemers gaan op ont dekkingstocht langs waterpartijen, boom- en struikenopslag met hier en daar nog een zeer weke veenbo- dem. De wandelingen, duur anderhalf tot twee uur, zijn elke vrijdagavond vanaf 28 juni tot en met vrijdag 30 augustus. De start is om 19.00 uur, vlakbij eetcafé De Roerdomp aan de Tweemanspolder. Voor meer infor matie: 06-41043562. Zevenhuizen - De leden van postduivenvereniging De Stormvliegers konden dit weekend aan vier concoursen mee doen. Dinsdagavond werd ingekorfd voor een concours uit het Zuid Franse Cahors op een afstand van 905 kilo meter. De duiven werden zaterdag om 7.45 uur gelost en om 18.47 uur klokte Hennie Metselaar de eerste duif en om 22.38 uur de laatste prijsduif. De eerste jonge duiven vlucht kwam uit Duffel op een afstand van 102 kilometer. De duiven gingen om 8.05 uur de lucht in. De stevige wind zorgde voor een hoge snelheid, om 9.01 uur klokte Leen van Wensem de eerste duif, die vloog 117 kilometer per uur. Tegelijk met de jonge duiven gingen ook de oude vitesse duiven van start. Ze waren enkele minuten eerder thuis dan de jonge duiven. De oude duiven hadden een dagfond- vlucht uit Argenton op een afstand van 645 kilometer. Hier gingen de duiven om 6.45 uur van start. De wind gaf de duiven een snelheid van 108 kilometer per uur. De eerste duif werd dan ook al om 12.41 uur geklokt door Richard van Ommeren. eerdere berichten vindt het ge combineerde concert voor orgel e" dwarsfluit van Stichting Orgel cultuur Zuidpias niet plaats op 30 Jun' maar op zaterdag 6 juli. In de cderlands Hervormde Dorpskerk w°rdt dan opgetreden door dwars- tist Kees Alers en wordt het bespeeld door Martin Zon- nenberg. H'1 programma omvat een mix van teratuurspel uit barok en roman- ,lr'a'5mede enkele solo-uitvoerin- n TOor de fluit. Het concert begint r uur; de toegang is vrij. SPELLENMIDDAG elke maandag vanaf 14.00 uur in de Zevenster: skip-bo, klaverjas sen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA elke maandagmiddag in de Zeven ster. Info 0180-632005. KOERSBAL elke maandag vanaf 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO leden en bewoners. Info: 0180-631652. JEU DE BOULES woensdag 3 juli vanaf 13.30 uur op het Begoniaplein. Info: 0180-631652. Kees Alers. Martin Zonnenberg. woensdag 10 juli, 14.00 uur in de Zevenster ZANGUURTJE elke vrijdag, 14.00 uur in de kleine zaal van de Zevenster. Info: 0180- 631652. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info: 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29