Tegelijkertijd was er de behoefte om de groenvoor ziening in het IJsselpark te verbeteren aan de kant die grenst aan het hotel. HART VAN HOLLAND ADVERTENTIt 26 JUNI 2013 i Creatie van een mooi IJsselpark, i het volgende puzzelstuk Meesterwerk: een nieuwe gevel De puzzel was nog niet klaar. Bij de aanleg van een par keerterrein aan de voorkant werd het terrein verhard en een sloot gedempt waarbij waterdoorgang nog wel werd gezekerd door aanleg van een duiker. Het hoogheemraad schap ging hiermee akkoord op voorwaarde dat er water compensatie plaatsvond. Hiervoor was geen ruimte meer beschikbaar op eigen grond. Tegelijkertijd was er de behoefte om de groenvoorziening in het IJsselpark te verbeteren aan de kant die grenst aan het hotel. Het IJsselpark was rommelig en er was betrekkelijk weinig aan gedaan de laatste 30 jaar. Onder leiding van landschapsarchitect Elgersma media Pieter van Loon van bureau Hollandschap uit Moerkapelle is toen een uniek publiek-private samenwerking ontstaan tussen de gemeente Zuidpias en Hotel Nieuwerkerk. Hotel Nieuwerkerk mocht haar water compenseren in het IJsselpark (zelfde peilgebied als het hotel) waarbij tegelijkertijd Hotel Nieuwerkerk het park aan de kant van het hotel zou renoveren. Er werd een plan opgesteld voor watercompensatie, realisering van een vionderbrug en herplanting en verrijking van de groenvoorziening inclusief natuurvriendelijke oevers. Het resultaat was ook hier oog strelend en duurzaam. Complimenten aan alle partijen die hieraan hebben meegewerkt: landschapsarchitect Pieter van Loon, grondverzetbedrijf De Rijk uit Leimuiden, groen- bedrijf Grisnich voor de her- en aanplant en natuurlijk de gemeente Zuidpias. Overigens zal het IJsselpark ook op 29 juni na afloop van het open huis in aanwezigheid van wethouder Hazelebach worden heropend. Al vroeg na aanvang van de bouwwerkzaamheden gingen Eveline en Peter met architecten Teunissen en van der Lelie weer terug naar de tekentafel. Weliswaar zou het hotel het gewenste volume krijgen, maar de uitstraling van het pand zou nauwelijks verbeteren. Overduidelijk zou het een nieuwbouw aan en bovenop een oud pand zijn. Dit terwijl nu de kans was om in één keer een metamorfose te realiseren. De uitkomst was spectaculair, van hoge architectonische waarde, maar ook met een grote impact op de lopende bouw. Er werd een compleet nieuwe gevel getekend in bijna on-Nederlandse mediterrane stijl met gevelbeplating in natuursteen kleur. Probleem: met het slopen van de oude gevel zouden ook de bestaande honderd oude kamers dermate veel schade oplopen dat deze beter ook gerenoveerd konden worden. Op dat moment deed het bouwteam maar even de handen voor de ogen. We gaan ervoor! Tja, ook nog even honderd kamers renoveren en tegelijkertijd het restaurant openhouden. Het is gelukt, op twee weken na toen bij de en passant meegenomen renovatie van de receptie zoveel stof en lawaai werd geproduceerd dat tegen de gasten niet meer met goed fatsoen verteld kon worden dat het hotel open

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33