Havenziekenhuis opent nieuw scopiecentrum korte wachttijden voor maag-, darm-, baarmoeder-, of longonderzoek r Havenziekenhuis korting korting SUMMERDEALS >kEUKENMAXX Binnen één tot twee weken terecht t/m zaterdag 1 3 juli bij Keukenmaxx tot En nog veel meer Kijk voor alle op keukenmaxx.nl SieMatic 50% op al onze keukens op al onze apparatuur nexti25 >x.line 36 HART VAN HOLLAND I ADVERTi I 26 JUNI 2013 ROTTERDAM www.havenziekenhuis.nl www.zorgmetaandacht.nl porting Rugby van 1 3.800, voor €6.900,- Barendrecht Pesetastraat 18 (Keukenboulevard Barendrecht) Tel. 010 - 483 80 84 Reeuwijk (Nabij Gouda) Reeuwijkse Poort 304 (A12, afslag 12) Tel. 0182 - 399 355 www.keukenmaxx.nl 25% extra korting op alle SieMatic keukensl Your life, your style, your kitchen NEWCLASSIXC Midc INSPIRIENCE CENTRE af Het Havenziekenhuis heeft sinds kort een splinternieuw, modern en uitstekend uitgerust scopiecentrum waar patiënten terecht kunnen voor onderzoeken van bijvoorbeeld maag, darmen, baarmoeder of longen. Het nieuwe scopiecentrum is twee keer zo groot als het oude centrum en biedt korte wachttijden en snellere, verbeterde doorlooptijden. Patiënten kunnen binnen één a twee weken terecht voor een scopie en de uitslag van de onderzoeken is binnen vijf tot tien dagen beschikbaar. Na een inwerkperiode van drie maanden draait het scopiecentrum inmiddels op volle sterkte. In het scopiecentrum vindt kijkon derzoek plaats, een zogenaamde endoscopic. Endoscopic betekent letterlijk'binnen kijken'en is een verza melnaam voor technieken waarmee de arts via een flexibele slang kan kijken in het maag-darmkanaal, de baarmoeder of de longen. Binnen één a twee weken terecht Het nieuwe centrum heeft twee keer zoveel capaciteit als de oude scopieafdeling. Het is patiëntvrien delijk opgezet en biedt meer ruimte, licht en comfort. Ook is er een speciale uitslaapkamer binnen het centrum, waardoor poliklinische patiënten tijdens hun dagbehandeling op het scopiecentrum zelf kunnen verblijven. Zij hoeven niet naar een andere afde ling om uit te slapen. Er is een centrale reinigings- en desinfectieruimte die voorzien is van de nieuwste technologie. De wachttijd voor een colonoscopic (kijkonderzoek van de darmen) is door de capaciteitsverdubbeling aanmerkelijk verkort. Op dit moment kunnen patiënten binnen twee weken terecht voor een colonoscopic, een gastroscopie, (kijkonderzoek van de maag), een sigmoscopie, (kijkonderzoek van laatste gedeelte van.de darm) en een hysteroscopie (baarmoederonderzoek). Voor een bronchoscopie (kijkonderzoek van de longen) kunnen patiënten binnen een week terecht. Bevolkingsonderzoek naar darmkanker Het nieuwe scopiecentrum van het Havenziekenhuis biedt ook ruimte voor extra onderzoeken als vanaf 2014 het landelijke bevolkingsonderzoek naar darmkanker stap-voor-stap wordt gestart. Alle mannen en vrouwen van 55 tot en met 75 jaar krijgen iedere twee jaar een uitnodiging voor het bevolkingsonderzoek darmkanker. Meedoen is gratis en vrijwillig, maar het is zeker aan te raden om eraan deel te nemenOp de website van het RIVM (www.rivm.nl) kunt u zien wanneer u een oproep kunt verwachten. Waarvoor kunt u terecht bij het scopiecentrum van het Havenziekenhuis? Het scopiecentrum biedt onderzoe ken (scopieën) voor maag, darmen, baarmoeder of longen. Uw huisarts verwijst u rechtstreeks door naar het scopiecentrum of naar de specialist op de poliklinieken daar wordt dan bepaald of zo'n onderzoek nodig is. Bijvoorbeeld als de specialist denkt dat er sprake kan zijn van poliepen, de ziekte van Crohn of darmkan ker. Ook als er afwijkingen aan de luchtwegen vermoed worden of er een kijkonderzoek van de schede en baarmoedermond gedaan moet worden komt u bij het scopiecentrum terecht.U kunt een afspraak maken via de polikliniek Interne geneeskun de voor een onderzoek van de maag en darmen (telefoonnummer: 010- 404 36 66via de polikliniek Longziekten voor een longonderzoek (telefoon 010- 40 43 324) en via de polikliniek Gynaecologie voor een on derzoek aan de baarmoeder (telefoon 010404 33 30). Bij het bevolkingsonderzoek wordt gekeken of er bloed in de ontlasting zit. Dat is niet altijd met het blote oog zichtbaar. Daarom wordt een klein beetje ontlasting onderzocht in een laboratorium. Als het nodig is, volgt daarna vaak een onderzoek (scopie) van de darmen in het scopiecentrum. De verwachting is dat er door het be volkingsonderzoek extra behoefte aan scopieën komt. Het Havenziekenhuis is daar met haar nieuwe scopiecentrum goed op voorbereid. Het nieuwe scopiecentrum van het Havenziekenhuis is voorzien van de modernste technologie en twee keer zo groot als het oude. S UMMERDEAIS topapparatuur 5.0% 40% •Actie Is geldig t/m 13 juli 2013 bij aankoop van een complete keuken v.a. 7.500,-. Summerdeals zijn niet met elkaar te combineren. Vraag naar de voorwaarden in de showroom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 36