ASÏ* Moerdregt "Genoeg opa's en oma's voor Benjamin" Kunstwerk Moordrechtse in Gemeentemuseum Den Haag Zilveren Dame voor Henk-Jan Evengroen Magere vangst in Gouwe kanaal Koffie-uurtje Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Pasar in Moerdregt HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 26 JUNI 2013 47 Ingebruikname nieuw appartementencomplex Hengelsport ZORGPARTNERS MIDDEN-HOLLAND Moordrecht - Niemand kan in Moordrecht meer heen om het appartemen tencomplex met de naam Alexia hof. Op dinsdag 18 juni werd het naambord onthuld bij de entree van het flatgebouw. De 28 huurappartementen maken deel uit van de nieuwe wijk Het Prinsessenkwartier. In het bijzijn van wethouder Ri- nus Bosman en Peter Ruigrok, ad- interim directeur-bestuurder van woningcorporatie Mozaïek Wonen, werd een officieel tintje gegeven aan de ingebruikname van het ap partementencomplex, al wonen de bewoners er inmiddels alweer een paar maanden. De 75-jarige Adri Frie zit er bij voorbeeld, samen met haar man, al sinds 8 maart in. "Wij komen uit Gouda. We hadden een huur woning in de vrije sector, maar dat werd ons veel te duur. Toen hebben we ons hiervoor ingeschreven en dat is gelukt. Of ik het naar mijn zin heb? Ik vind het hier geweldig. We hebben een appartement met drie kamers en heel veel aardige mensen om ons heen die overigens erg verschillen van leeftijd. Jong en oud woont hier door elkaar. Als ik zoom me heen kijk, denk ik wel dat mijn man en ik de oudste bewoners zijn." Ze lacht. De jongste bewoner is zonder twij fel Benjamin. Hij is vier maanden oud. Zijn moeder, Stacey van Herk, vertelt: "Ik was net van hem aan het bevallen in het ziekenhuis toen ik, althans mijn waarnemer, de sleutel kreeg. Ik ben erg blij met mijn appartement. Voorheen had ik één ruimte waarin ik alles moest doen en met een baby erbij is dat geen doen." Benjamin en Stacey zijn verreweg de jongste bewoners. "Dat vind ik helemaal geen probleem. Mis schien kom ik wel over als een saai iemand, maar ik vind het heerlijk dat het hier een beetje rustig is. En dat iedereen om me heen ouder is, is ook wel heel makkelijk. Genoeg opa's en oma's voor Benjamin. Van verschillende kanten is me al aan geboden om op hem te passen." Wethouder Bosman feliciteerde de bewoners met hun 'goede keuze'. Hij vindt het mooie appartemen ten, gelegen op een mooie locatie. "Aan de rand van het dorp en ook Wethouder Bosman spreekt bewoners van Alexiahof toe. nog betaalbaar." Of hij zeker weet dat de bewoners op 'schone grond' wonen? Bosman knikt 'ja'. "Zeker weten. Er is onderzoek gedaan en nog een keer en op een gegeven moment kwam hieruit dat er mar ginaal nog wat asbest in de grond zat. Ook dat is allemaal verwijderd. De grond hier is echt schoon." Een buurtbewoner heeft de ge meente er eerder op gewezen dat er veel minder bomen zouden zijn geplant, dan officieel de bedoeling was. Bosman: "De aannemer heeft juist meer bomen geplant dan of ficieel de afspraak was. Dat heeft hij heel bewust gedaan." Den Haag/Moordrecht - Het kunst werk KAOS van de Moordrechtse kunstenaar Deborah Asuni is van 22 juni tot en met 15 september te zien in het Gemeentemuseum Den Haag. Asuni's werk is uit de voorselectie gekozen en behoort tot de 239 wer ken die tentoongesteld worden. De kunstenaar heeft haar eigen visie °P het thema 'Aarde' weergegeven in een beeld dat bestaat uit roze kauwgom. Zoals Asuni zelf om schrijft: we zijn de wereld aan het opkauwen. Gemeentemuseum Den Haag en Stichting ArtWorlds organiseren voor de derde keer ZomerExpo, grootste landelijke beeldende kunsttentoonstelling met open in schrijving. De tentoonstelling toont een ge varieerd overzicht van schilderijen, installaties, foto's en mixed media, gebaseerd op het thema Aarde. Asuni's KAOS. Moordrecht - De negende compe- l wedstrijd van HSV Moordrecht werd zaterdag 22 juni gevist in het uouwekanaal. Voorafgaand aan de wedstrijd werd één minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan 'a3s Terlouw, één van de oprich- e 1 en erelid van de vereniging. T' vangsten in het Gouwekanaal waren erg mager, op een enkele uit zondering na. In het A-korps ging de Moordrecht - Het was Léon Jacobse die vorig jaar concurrent Henk-Jan Evengroen aftroefde in de finale van het toernooi om de Zilveren Dame. Dat lukte nu niet. Met evenveel punten startten zij de onderlinge wedstrijd in de laatste ronde, maar aan het slot had Evengroen negen punten meer en Jacobse nog even veel als waar hij mee begon. De 9-0 nederlaag doet vermoeden dat hij kansloos was, maar dat was zeker niet het geval. De overige duels in de finalegroep eindigden eveneens in 9-0. De eindstand: 1. Henk-Jan Evengroen 42; 2. Hans Lodeweges Moordrecht - De ouderenadviseur houdt haar maandelijkse koffie- uurtje op dinsdag 2 juli van 13.30 tot 14.30 uur in gebouw De Zes- punt aan de Molenlaan 1a. Senio ren kunnen elkaar ontmoeten voor de gezelligheid en worden in de ge legenheid gesteld vragen te stellen aan de ouderenadviseur. overwinning naar Sjaak Vonk met een vangst van 5.848 gram; twee de werd Kees van den Heuvel met 3.851 gram en Peter van der Hoek eindigde op de derde plaats met 2.407 gram. Arjan Boon werd eerste in het B- korps met 3.367 gram; tweede werd Dennis Holthuysen met 3.019 gram en Aad Veelenturf werd met een vangst van 2.106 gram derde. 35,5; 3. Wim Mulder 35; 4. Pim te Lintelo; 5. Léon Jacobse; 6. Mick van den Berg; 7. Frank Visser; 8. Sjaak in 't Veld. Bij de strijd om de Hoekveldtrofee moest het duel tussen Rien Duine en titelverdediger Arie Macdaniël Macdaniël zegevierde met 504 en prolongeerde zijn titel. De top tien in deze groep: 1. Arie Macdaniël jr 40; 2. Ad Multem 35,5; 3. Rien Dui ne 34; 4. Stefan Lipschart; 5. Leen Boonstra; 6. Pane Vink; Casper de Pijper; 8. Aad van der Meer; 9. Frank Penders; 10. Aad van den Berg. Moordrecht - In de tuin van zorg centrum Moerdregt wordt zaterdag 6 juli van 12.00 tot 19.00 uur een Indonesische markt gehouden. Er is een programma met muziek en dans waaraan de band Angin Barat, dj Nostalgie en dansgroep Orirau No Pacifica hun medewerking ver lenen. De toe'gang bedraagt 2,50 euro. iMmrd/eéïïédl'isd'mg/èKBgktvan 1 tot en met 6 juli vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 1 juli, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. Dinsdag 2 juli, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. En tree 1,25 euro. f Woensdag 3 juli, 14.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. Entree 3 euro. Donderdag 4 juli, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble en sjoelen. Entree 1,25 euro. Vrijdag 5 juli, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken; entree 2,50 euro. Zaterdag 6 juli 12.00 - 19.00 uur Pasar Moerdregt. Een Indonesi sche markt in de tuin van Moer dregt, met hapjes, drankjes, mu ziek en dans. ledereen is welkom! Entree 2,50 euro inclusief één consumptiemunt. Op donderdag 18 juli kunnen se nioren uit Moordrecht 'uit eten' in Moerdregt. In recreatiezaal De Kroon wordt vanaf 17.00 uur een barbecuemenu geserveerd. Reser veren is noodzakelijk, uiterste aan- melddatum is maandag 1 juli. ledereen is welkom. Meer infor matie bij de receptie van Moer dregt aan Land voor Water 3, via moedregt@zorgpartners.nl of 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47