Whisky week bij Barrique Jan Timmers start inbraakpreventiebedrijf Van der Spek gaat gewoon door met verstrekken van Duitse hypotheken Nieuwe brasserie heet Florijn Open huis zonnepanelen HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 26 JUNI 2013 53 tomintoU BEDRI7VICHEID IN DE RECIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Whisky wordt in Nederland steeds meer gedronken. Vooral voor malt whisky en de zogenaamde premi um brands groeit de belangstelling. De win kels van uw topSlijter, waaronder Barrique in Nieuwerkerk aan den IJssel, organiseren bin nenkort een bijzondere actie. Van maandag 24t/m zaterdag 29 juni gaat elke tweede fles van 25 bekende whiskymerken voor half geld de deur uit. De aanbieding geldt weer voor 25 veel verkochte whiskymer ken. Voor elke tweede fles hoeft geduren de deze week maar de helft afgerekend te worden. Het kunnen ook twee verschillende mer ken zijn, als het maar om deelnemende merken gaat. In dat geval geldt de korting voor het goedkoopste merk. Zie voor alle informatie de grote adverten tie elders in dit blad of ga naar www.uwtopslijter.nl Tomintoc'1 Zevenhuizen - Jan Timmers (59), voormalig eigenaar van het fit nesscentrum in het dorpshuis Swanla en bekend in Zevenhuizen, is een eigen beveiligingsbedrijf begonnen onder de paraplu van IBEtM. Hij vertelt: "Door econo mische omstandigheden .heb ik de sportschool moeten sluiten. De concurrentie werd te groot. Ik geef alleen nog losse lessen." Na veel nadenken besloot Timmers zich op de beveiliging van woningen te gaan richten. Hij deed daarvoor de opleiding bij IBEtM (Inbraak-, Brand- ft Medicatiepreventie). Hij vertelt: "Inbrekers slaan hun slag in iedere plaats, wijk en straat. De meeste mensen komen helaas pas in actie als het te laat is. Pasnadat zijzelf, hun buren of familie slachtoffer zijn geworden van een inbraak, denkt men na over inbraakpreventie." Als kersverse preventie-adviseur komt Tim mers graag bij de mensen thuis om de mogelijkheden te bespreken om hun woning opti maal tebeveiligen meteen draad loos beveiligingssysteem, gekoppeld aan een alarmcentrale. Er wordt on dermeer gewerkt met bewegings sensoren en camera's. "Ons bedrijf heeft al 114.000 keer een systeem geplaatst en in die woningen zijn geen inbraken geweest." Het ad vies dat Timmers geeft is gratis. Hij wil nog graag kwijt dat inbre kers niet alleen bij de grote villa's hun werkterrein vinden, maar ook in 'gewone' huizen hun slag slaan: Moerkapelle - "Het is nog steeds mogelijk bij ons kantoor een hy potheek te sluiten bij een Duitse bank." Dit zegt Martin van der Spek van Van der'Spek Financi ële Diensten in Moerkapelle. Hij reageert daarmee op berichten in be Nederlandse pers van vorige week. Ondermeer De Gelderlander meldde, dat een tussenpersoon tossen Duitse hypotheken en Ne derlandse aanvragers omstreden z°o zijn. Er zou zelfs sprake zijn van oplichterij. Hierdoor zouden makelaars aan het twijfelen zijn gebracht over de Duitse hypothe ken. Van der Spek: "Inderdaad is er een tussenpersoon in de grens streek die zegt Duitse hypotheken te kunnen aanbieden, maar die uiteindelijk niet door de screening van de Duitse bank is gekomen. Dit vanwege oplichterij in het ver leden." Hij vervolgt: "Dat wil ech ter niet zeggen dat de Duitse ban ken zelf zich terug trekken van de Nederlandse markt. Het is gewoon nog steeds mogelijk bij ons kan toor een hypotheek te sluiten bij een Duitse bank, daar is geen op lichterij bij. Bestaande klanten die dit product hebben afgenomen, hebben gewoon de hypotheek ge kregen die ze hebben getekend, en zijn ook tevreden. Dit kan ook nu gewoon nog steeds gewoon Moordrecht - Restaurant Ons Dorp 'n Moordrecht gaat per 1 juli ver der als Brasserie Florijn. Chef-kok Ronald Florijn en gastvrouw Cyn thia de Pater uit Nieuwerkerk aan ben IJssel gaan leiding geven aan be brasserie. Florijn werkte eerder a' bij Ons Dorp, maakte een uit- staPje van anderhalf jaar als ima ger bij de Rotterdamse voetbal vereniging Xerxes en werkt sinds eeven maanden weer bij Ons Dorp. Brasserie Florijn moet een laag drempelig restaurant worden. De keuken is Frans en Hollands ge- nteerd. Van 3 t/m 7 juli is er f"' feestelijk openingsmenu voor f:jr° 24.50. Daarna zal de menu- PnJs rond de dertig euro liggen. Op donderdag is het onbeperkt spare- ribs eten voor euro 13,95. Brasserie "ledereen heeft tegenwoor dig mooie spulletjes in huis. Dat een inbraak hoge kosten met zich meebrengt begrijpt ieder een, maar het onveilige gevoel waarmee je achterblijft is vele ma len erger." Jan Timmers is voor een vrijblijvende afspraak te bereiken via tel. 06-50985488. bij ons kantoor." Van der Spek Fi nanciële Diensten in Moerkapelle biedt al sinds 2012 Duitse hypo theken aan. In een recent artikel in deze krant legde hij uit hoe dit werkt. Een Duitse hypotheek kan interessant zijn voor mensen die veel eigen geld hebben. Het gaat meestal om annuïteitenhypothe ken. De Nationale Hypotheekrente geldt niet. De hypotheekrente is wel in Nederland aftrekbaar. "Voor jonge mensen is het mogelijk om nu al vast hun toekomstige hypo theekrente vast te leggen," voegt Van der Spek toe. Het kantoor doet ondermeer zaken met de Duitse Volksbank. Suzanne Vermeulen van Eco Solar Systems. Florijn, Kerklaan 10, Moordrecht, tel. 0182 - 37 23 56. V.l.n.r. Remaico Bos, Cynthia de Pater, Ronald Florijn, Clea Doornkate. Moordrecht - Op zoek naar infor matie en deskundige advisering over zonnepanelen en zonneboilers? In dat geval is het interessant om naar het open huis van Eco Solar Systems op dinsdag 9 juli te gaan. Aan de Sportlaan 4 in Moordrecht is iedere geïnteresseerde, zowel particulier als vertegenwoordiger van bedrij ven, welkom van 15.00 tot 19.00 uur. Bezoekers krijgen voorbeelden van diverse soorten zonnepane len te zien. Ook wordt een filmpje vertoond en uitleg gegeven over de montage van de materialen, is er een omvormer te zien en staat er een zonneboilersysteem opgesteld. Uiteraard staan de medewerkers van Eco Systems voor iedereen klaar om naar specifieke wensen op het gebied van zonne-energie te luis teren en de individuele bezoeker te adviseren over een zonne-energie installatie. "De behoefte aan zon nepanelen is sterk groeiende", weet Suzanne Vermeulen, adviseur van Eco Solar Systems. "Verwonderlijk is dat niet. Zonnepanelen hebben namelijk duidelijke voordelen ten opzichte van de traditionele wijze van stroomvoorziening. De belang rijkste voel je in je portemonnee. De terugverdientijd van onze zon nepanelen ligt voor de particulier gemiddeld rond de zeven a tien jaar. Voor bedrijven ligt dat nog gunstiger: tussen de vier en zeven jaar. En dan te bedenken dat we vijfentwintig jaar garantie geven op een minimale opbrengst van tachtig procent aan het einde van die periode." Een ander argument om over te stappen op zonnepa nelen zijn de milieuvriendelijkheid ervan en de zekerheid dat je af bent van de jaarlijks oplopende energieprijzen. Ook interessant is, zo meldt Vermeulen, de mogelijk heid om subsidie te krijgen op de aanschaf: "Deze regeling vanuit de rijksoverheid loopt in ieder ge val nog tot eind 2013". De garan tie die Eco Solar Systems op haar zonnepanelen van toepassing laat zijn, is volgens de strengste internationale certificeringvoor- waarden. Voor de montage van de zonnepanelen maakt Eco Solar Systems gebruik van de diensten van Elektro Service Schoonhoven, het bedrijf waar Vermeulen's va der Cees al meer dan tien jaar de scepter zwaait. Voor meer infor matie www.ecosolarsystems.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 53