Zuidpias Overlast? Dat lossen we samen wel op! Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND GEMEENTEN IEUWS 26 JUNI 2013 Na een lange winter en koude lente is het kwik eindelijk aan het stijgen. Goed nieuws voor zonliefhebbers natuur lijk. maar met de hogere temperaturen neemt ook de kans op overlast door jongeren toe. De gemeente Zuidpias roept ouders dan ook op om hierover in gesprek te gaan met hun kinderen. Met name goede afspraken over de aanwezigheid op straat tijdens avond- en nachtelijke uren, kunnen op voorhand al een hoop problemen voorkomen. De overlast die jongeren in Zuidpias veroorzaken, is het afgelopen jaar gemeentebreed afgenomen. Dit is onder andere het gevolg van een betere samenwerking tussen gemeente, politie, jongerenwerkers en inwoners. Naast verscherping van het toezicht door de politie en gemeentelijke bikers, is het contact tussen de jongeren en de bikers verstevigd. Ondanks dit alles ziet de gemeente in enkele parken blijvend overlast. Een van deze parken is het Essepark in Nieuwerkerk aan den IJssel. In dit park verblijven met enige regelmaat jongeren uit de onderbouw van de middelbare school in de nachtelijke uren. Niet zelden worden hierbij gemeentelijke eigendommen vernield, vaak onder invloed van alcohol. Daarnaast is het achterlaten van rommel gewoonte geworden, terwijl er meerdere prullenbakken aanwezig zijn. 'Als ik die rotzooi zie liggen, vraag ik me altijd af of ze dat thuis ook zo weggooien in hun tuin, of op het balkon aldus een omwonende van het Essepark. Die opmerking illustreert dat ondanks de terugloop van overlast in Zuidpias. nog altijd sprake is van inwoners met andere ervaringen. De vraag is of de ouders van de veroorzakers op de hoogte zijn van het gedrag van hun kinderen. Langs deze weg willen wij hen betrekken bij het verder terugdringen van deze vorm van overlast. Op het weer hebben we geen invloed, maar zo kunnen we straks allemaal genieten van de zomer! Heeft u naar aanleiding van deze oproep behoefte aan contact met de gemeente? Dan kunt u een e-mail sturen naar veiligheidiazuidplas.nl. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave, IB-60 formulieren uit een verkeerd jaar, of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Ooievaardreef 28 3-kamer senioren eengezinswoning (eind) Beschikbaar: 10 juli 2013 Bruto huur: 565,13 per maand Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Max. bruto verzameljaarinkomen 34.229.- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Koningin Julianastraat 27 4-kamer etagewoning (portiekflat zonder lift, derde etage) Beschikbaar: 16 juli 2013 Bruto huur: 423,35 per maand Voorwaarden: Minimaal 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning hebben voorrang Klutendreef 46 5-kamer portiekflat (1e etage) Beschikbaar: 26 juni 2013 Bruto huur: 552,25 per maand Voorwaarden: Minimaal 3 personen Max. bruto jaarinkomen 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Schielandstraat 11 4-kamer eengezinswoning Beschikbaar: 5 augustus 2013 Bruto huur: 437,54 per maand Voorwaarden: Minimaal 2 personen Max. bruto jaarinkomen 34.229,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 330 300, of download het van de gemeentelijke website. Uw inschrij ving moet 1 juli 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeente huis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Raadsvergadering Datum: woensdag 26 juni 2013 Aanvang: 19.30 uur ^-ccatie: Raadzaal in Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 3as' de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als bespreekstuk op de =genda staan. Let op: deze vergadering begint om 19.30 uur. Rv Benoeming kinderburgemeester schooljaar 2013-2014 6 benoemingscommissie heeft een keuze gemaakt voor de o.euwe kinderburgemeester en legt die ter besluitvorming voor aan de raad. (R13.000082) Portefeuillehouder. J.A. Verbeek ragenkwartier actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3-Spreekrecht 8333 Infonota Permanente bewoning op recreatieparken - infonota betreft een toelichting op het gevoerde Jhavingsbeleid op het niet-recreatieve gebruik van de reatieverblijven op de recreatieparken in de gemeente cuidplas. (Z13.001347) Portefeuillehouder: M. Bosman 5. Rv Uitwerking ruimbeleid begraafplaatsen In het beleidskader begraafplaatsen dat in september 2011 is vastgesteld is aangegeven dat actief ruimbeleid noodzakelijk is om de capaciteit op de begraafplaatsen te waarborgen. Hierbij wordt de Raad geïnformeerd over de uitwerking van het ruimbeleid op de begraafplaatsen Zuidpias en de financiële vertaling hiervan in meerjarenperspectief. (R12.000150) Portefeuillehouder: A. Hazelebach 6. A 862 Verzoek tot heroverweging besluit stedenband Stadt Bückeburg De fracties van SP, PvdA en VVD hebben gevraagd om de brief van burgemeester R. Brombach van de Stadt Bückeburg d.d. 14 mei 2013 te agenderen. In deze brief verzoekt de burgemeester om het besluit met betrekking tot de stedenband met de Stadt Bückeburg te heroverwegen. (113.005040) Portefeuillehouder: K.J.G. Kats Besluitvormend deel van de raadsvergadering Ihamerstukken) In dit deel van de vergadering kan de raad overgaan tot besluitvorming met betrekking van de raadsvoorstellen die in een opiniërend deel van de vergadering aan de orde zijn geweest. 7. Rv Verordening bodemenergiesystemen, incl. interferentiegebieden Voor het toepassen van gesloten bodemenergiesystemen is een melding of vergunning nodig. De gemeente is verant woordelijk voor het aanwijzen van interferentiegebieden in een gemeentelijke verordening en opstellen van beleidsre gels. Doel hiervan is sturing te geven aan een zo optimaal mogelijke verdeling van bodemenergiesystemen (duurzaam heidsdoelstelling). (R13.000052) Portefeuillehouder: A. Hazelebach Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruikmaken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is per inspreker vijf minuten. Zijn er meer dan zes insprekers, dan kan de voorzitter deze spreektijd aanpassen. Aanmelden Aanmelden voor het spreekrecht kan tot uiterlijk 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffie, via mevrouw J. van Houwelingen (0180) 330 313. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5