Zuidpias Jaarrekening 2012 Wat houdt de jaarrekening in? Waaraan is het binnengekomen geld in 2012 besteed? gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I I 26 JUNI 2013 Zorg voor iedereen Uitgaven per programma Onderwijs, sport en cultuur: brede scnolen Jeugd en politiek lij Met de Jaarstukken 2012 legt het college van burgemeester en wethouders verantwoording af over de uitvoering van het beleid in het jaar 2012. In het stuk staat hoeveel geld de gemeente heeft ontvangen en hoeveel geld er in 2012 is besteed. Website Het officiële jaarverslag vindt u op onze website www.zuidpias. nl in het raadsinformatiesysteem, bij de agenda van de raads vergadering van 28 mei 2013, punt 6. Uit het financieel jaarverslag 2012 dat de gemeente raad op 28 mei 2013 behandelt, blijkt dat de kosten voor bedrijfsvoering met ruim 1,5 miljoen euro daalden. Er is in de bedrijfsvoering een bezuiniging gerealiseerd van 7,5 miljoen euro. Dat is 138.000 euro meer dan de taak stelling voor 2012. Het verbeteren van de bedrijfsvoering en het verwerken van de bezuinigingstaakstelling heeft tot dit resultaat geleid. Er is een grote stap gezet, maar ook de komende jaren blijft het noodzakelijk maatrege len te nemen om verder te bezuinigen op bedrijfsvoering. Voornamelijk door de afwaardering van de grondexploi taties werd een verdere afwaardering van het grond bedrijf van 11 miljoen euro noodzakelijk. Het totale resultaat komt daardoor uit op een nadelig saldo van 9,5 miljoen euro voor 2012. Omgaan met tegenvallers De begroting wordt sluitend gemaakt door de reserves aan te spreken. De komende jaren houdt de gemeente de hand op de knip. Eind 2010 werd al met de raad afgesproken om 7,5 miljoen te bezuinigen. In 2011 is besloten tot een ozb-verhoging en nog een extra bezuiniging van 2 miljoen euro om het huishoudboekje op orde te krijgen. Ook in 2012 is afgesproken verder te bezuinigen. Het werk van de gemeente is verdeeld over een aantal zogenaamde 'programma's'. In deze programma's zijn de taken die de gemeente uitvoert, thematisch bij elkaar gezet (zie grafiek). Vrijwilligers De gemeente prijst zich gelukkig rhet het grote aantal vrijwilligers dat in alle AorpenK van Zuidpias op tal van gebieden actie? Zonder hun tomeloze inzet zou de leefbaarheid van de dorpen een stuk minder zijn. Om hen te bedanken kregen de vrijwilligers tijdens één van de NL Doet dagen onder de noemer "Vrijwilligersdag" in sporthal Kleine Vink een feestavond aangeboden. Tijdens deze avond ontvingen enkele "jonge vrijwilligers" de Vrijwilligersprijs 2012 uit handen van wethou der Jan Verbeek. Overigens verrichte het college van B&W de dag ervoor een aantal uren vrijwilligerswerk bij de Zeeverkennersgroep "De IJssel" in Nieuwerkerk aan den IJssel en "De Eendragt" in Zevenhuizen. Jaarbudget: 85.543 euro. BRAinS Het project BRAinS waarbij leerlingen van de scholen in Zuidpias kennis maken met sport en cultuur kende in 2012 opnieuw een ongekend succes. Veel leerlingen maakten gebruik van een diversiteit aan kennismakingslessen, die door tal van organisaties in samenwerking met de scholen en Stichting Jeugdwerk Zuidpias werden georganiseerd. BRAinS lijkt verzekerd van een nog steeds groeiende belangstelling. Jaarbudget: 97.000 euro. Eén Bibliotheekorganisatie In 2012 is overeenstemming bereikt tussen de twee bibliotheekorganisaties Nieuwerkerk aan den IJssel en De Groene Venen over de samenwerking. In 2013 zal dit leiden tot een fusie. Deze gefuseerde organisatie biedt als basisvoorziening modern en toekomstgericht bibliotheekwerk aan in alle dorpen van de gemeente Zuidpias. Programma Totaal (x 1000 euro) D Bestuur-en informatievoorziening (11%) 14.389 Veiligheid (2%) 3.047 H Verkeer, vervoer en infrastructuur (7%) 9.294 Economische Zaken (0%) .364 B Onderwijs en kinderopvang (4%) 5.106 Cultuur, sport en recreatie (7%) 8.640 Soc. voorz. en maatschap, dienstverlening (14%) 18.526 m Energie en milieu (7%) 9.225 a Gezondheidszorg (2%) 2.422 8 Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (38%) 49.300 H Algemene dekkingsmiddelen en onvoorzien (8%) 10.422 Totaal 130.735 Muziekonderwijs In september 2012 vond de kick-off plaats van de nieuwe basisvoorziening muziekonderwijs: Stichting MOZ-Art. Deze stichting is ontstaan door de muziekopleidingen uit de verschil lende dorpen van de gemeente Zuidpias samen te voegen. In 2012 werd een subsidiebedrag van 232.581 euro beschikbaar gesteld voor al het muziek onderwijs in de gemeente. Dit is een bezuini ging van 25.000 euro ten opzichte van 2011. Daarnaast werd nog een eenmalige subsidie toegekend van 3.000 euro voor het project 'Fusion'. Dit project behelst een muziekthea terproductie waarbij ontmoeting en samen werking centraal staan. Met het toeken nen van deze eenmalige subsidie heeft de gemeente de basisvoorziening in staat gesteld een zichtbare start te maken. In het collegeprogramma staat dat nieuwe scholen in Zuidpias brede scholen zijn, die multifunctioneel gebruikt worden. Naast onderwijs biedt de brede school ook onderdak voor functies zoals een bibliotheek, een peu terspeelzaal en/of buitenschoolse opvang. In 2011 werd de Brede School in Esse geopend. Naast een christelijke en een open bare basisschool zijn in dat complex een gym zaal, een logopediepraktijk, buitenschoolse opvang en dagopvang voor kinderen met een beperking gevestigd. Na de Brede School in Esse heeft de gemeen teraad in 2012 het nieuwbouwplan voor de ont wikkeling van de Brede School in Moordrecht goedgekeurd en een investeringskrediet van 6.918.231 euro beschikbaar gesteld. De planontwikkeling van de nieuwbouw kende een lange voorgeschiedenis. Het ging in eerste instantie om de nieuwbouw voor twee scholen: PCB Meester Latleman en RKBS Sint Jozef. In de zomer van 2012 is het plan aangepast omdat de geplande buitenschootse opvang niet kon worden gerealiseerd. Aan het plan zijn vervol gens basisschool De Achtbaan, de bibliotheek en de dorpshuisfunctie toegevoegd. In oktober 2012 heeft de gemeenteraad besloten dat er ook een brede school in Moerkapelle-Oost kan worden ontwikkeld. De schoolbesturen zijn inmiddels gestart met voorbereidende werkzaamheden. De realise ring van de brede school vindt tege lijk plaats met de ontwikkeling van de wijk Moerkapelle-Oost. De jeugd van onze dorpen wordt op verschil lende manieren bij de politiek van Zuidpias betrokken, onder meer door gastlessen en de kindergemeenteraad. De collegeleden gaven in 2012 gastlessen op scholen over het onden werp Respect, tijdens de Dag van het Resped In 2010 is de eerste kindergemeenteraad van Zuidpias gekozen. De kindergemeente raad bestaat uit leerlingen (groep 8| van alle basisscholen in de gemeente Zuidpias. DH|an Ritmeester werd in 2010 als eerste kinderbur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 8